Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 2 napja megcsípett egy darázs...

2 napja megcsípett egy darázs és azóta egyre nagyobb területen pirosodik a felkarom, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Természetes ez, hogy nem akar elmúlni? Kicsit félek...
2009. aug. 12. 16:59
 1/6 anonim ***** válasza:
Fullánkot kiszedted? Amúgy igyál sok calcium tablettát, kend fenistillel meg vorogasd. Ha nagyon para már, menj dokihoz.
2009. aug. 12. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha a felkarod jobban elkezd dagadni, és húzódik felfelé, azonnal menj orvoshoz. Ez nekem allergiás reakciónak tűnik. A legjobb, ha gyógyszertári kálciumot iszol, ami 500 mg-os. A boltiak azt hiszem csak 250 mg-osak. Igyál naponta többször belőle (csak fél pohár vízbe rakd). Na meg amit előttem írtak, a borogatás. Ha még 2 napig fennáll, akkor is érdemes vele orvoshoz menni.

(ápoló)

2009. aug. 12. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Fullánkot ne keresd mert a darázs nem hagyja benned, csak a méh.

Kalcium sandozt igyad rendszeresen.

Borogasd. (Én jégakkut tettem rá és nekem nem dagadt fel)

Aztán ha nagyon megnőne a karod akkor irány a doki.


Nem hiszem, hogy allergiás lenne. Az nem rögtön kijönne? Mármint hogy az allergia az nem az amikor nem kap levegőt és pár percen belül meghal ha nem injekciózzák be? De lehet nem jól tudom. Viszont a fentieket tartsd be.

2009. aug. 12. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem. Amit te írtál, az a súlyos allergiás reakció (gégeoedema). Egy enyhébb allergia úgy nyilvánul meg, ahogy a kérdező leírta. Van, akinél a darázscsípésre egy pár alkalommal ilyen enyhe reakció lesz, aztán ha többedjére csípi meg, akkor fordul súlyosra. Mert csökken a szervezet toleranciája. A vérbőség, a bőrpír mint helyi reakció is enyhe allergiás reakció lehet. Rosszul tudod.

(ápoló)

2009. aug. 12. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Antihisztaminikumot rá, ha dagad is az gyorsabban mulasztja a tüneteket.Anyukámnak is mindig két nap után kezd dagadni és pirosodni, ha megcsipi egy darázs, aztan lassan elmulik.
2009. aug. 12. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
20:44-es vagyok. Ja bocsi, ezt nem tudtam hogy van többféle allergiás reakció. :)
2009. aug. 12. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!