Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mit jelent a rachenmandeln?

Mit jelent a rachenmandeln?

Figyelt kérdés
2012. máj. 21. 09:31
 1/9 anonim ***** válasza:
Rachenmandeln = garatmandulák
2012. máj. 21. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
ez nem az orrmandula?hiàba kerestem a forditoba nem adta ki.
2012. máj. 21. 13:49
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekem nagyszótár van a gépemen, az ezt írja ki.
2012. máj. 22. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
köszike!azért megnéznéd nekem,hogy az orrmandulànak mi a német megfelelöje?elöre is köszi
2012. máj. 22. 13:50
 5/9 anonim ***** válasza:

Az anatómia mandula a szótár szerint (die) Tonsille. Egyébként német nagyszótár, magyarban csak szógyűjtés van benne, úgy pedig nem találtam az orrmandulát. Csak tippjeim vannak, hogy mi lehet: Nasenmandeln, Neesenmandeln, Neesentonsillen. Itt kerestem rá, de konkrét találat nincs:

[link]


Már kezdtem azt hinni, hogy a kettő ugyanaz, de nem:

"A garatmandulák a nyelv hátsó részének két oldalán a garatív alatt helyezkednek el. Az orrmandula (amelyből egy darab van) neve kissé megtévesztő, mivel valójában ez található a garatban, az orrüreg mögött. Anatómiai fekvéséből adódóan szabad szemmel nem látható, a fül-orr-gégész szakorvos kis tükör segítségével illetve tapintással tudja megvizsgálni."

[link]

2012. máj. 23. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm,de közben kiderült,hogy a rachenmandeln valoban az orrmandula!:)))
2012. máj. 23. 17:20
 7/9 anonim ***** válasza:

Hát, az érdekes, ugyanis a (der) Rachen az torok, garat. Az elsődleges jelentése legalábbis. Aztán még:

2. (főként vadállaté) pofa, torok

3. tátongó nyílás

der Rachen des Vesuvs = a Vezúv torka

...

im Rachen des Löwen = az oroszlán torkában

im Rachen des Todes = a halál torkában

2012. máj. 24. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Szotàr szerint igen,de orvosilag még sem,hiszen az orrmandulàt is szàjon àt veszik ki,itt nem is(Svàjc) ismerik azt a kifejezést,hogy nasenmandeln.én legalàbbis 2 mandulàt ismerek ami szoba jöhet(orrmandula és a garatmandula)te ismersz többet is?
2012. máj. 24. 15:34
 9/9 Kutyus70 ***** válasza:

Nekem konkrétan ezt dobta ki:


Orrmandula - Polypen


És ami azt illeti lehet, hogy igaz is, mert Erdélyi születésű vagyok, ahol rengeteg sváb van, és ott gyermekkoromban az orrmandulára kizárólag a polip kifejezést használták. Gondolom a sváboktól vették át. Amúgy most a google fordítóban találtam, ( [link] ) Aztán eszembe jutott, hogy ezt már a '70-es évek óta tudom, csak éppen elfelejtettem...

2012. máj. 27. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!