Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Benőtt köröm? Nagylábujj?

Benőtt köröm? Nagylábujj?

Figyelt kérdés

Már több mint, fél éve bele van nőve a nagylábujjamba a köröm.

Voltam már sebésznél az kivágta de kb. egy nap múlva ugyanúgy fájt, szóval ne tudom mi tévő legyek, hogyan tudnám ezt valahogy megoldani.


Tudna segíteni valaki?


2012. ápr. 30. 22:22
 1/9 anonim ***** válasza:
12%
Sajnos sehogyan. Lézerrel leműttetheted, de egy idő utàn visszanő ugyanúgy.
2012. ápr. 30. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nekem lézeres műtét lett a vége az ilyen benövéses-kivágásos dolognak. Azóta semmi gond vele.
2012. ápr. 30. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Az mire jó, mit csinál a lábujjal/körömmel?

És hol lehet ilyen lézeres dolgot csinálni?

2012. ápr. 30. 22:45
 4/9 anonim ***** válasza:
Leműtik a körmöd lézerrel. Sebésznél, de meg van az ára. 5-10e/köröm.
2012. ápr. 30. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem a külső fele nőtt be folyton, így azt vágták ki (5000 volt kb. 8 éve Debrecenben). Picit keskenyebb lett a körmöm, de inkább az, mint az állandó házi műtétek.
2012. máj. 1. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Bp-en kb 50 ezerért lézerrel elérhető a műtét, és véglegesen megolddja a benövést.

Ha csak a sebész vagdossa, az visszanő.

2012. máj. 1. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
100%
menj lézeres sebészetre...én tegnap voltam,mindkét lábujjam mindkét oldaláva,kaptam 4 szurit,aztán nem éreztem semmit,legfeljebb 1-2 szúrást,de nem vészes(ha közben fáj vmi,akkor is kérhetsz még fájdalomcsillapítót).ha elmúlik a fájdalomcsillapító hatása,otthon vegyél be,és simán kibírod azt a pár napot:)) én másfél évig szenvedtem,de ha előbb ajánlják nekem ezt,akkor már rég elmentem volna;)
2012. máj. 4. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
71%

Nekem szülés után lett ilyen problémám mindkét nagylábujjon külső és belső élen egyaránt.

Pedikűrös vágta ki, de 2-3 hetente mindig újra jelentkezett, hol az egyik hol a másik ujjon.

Másfél év után már nagyon elkeseredtem az állandó fájdalmak miatt és a bőrgyógyászom ajánlotta egyik Budapesti kollégáját Dr. Boér Ildikót, aki bőrgyógyász és a bőrsebészet az egyik szakterülete.

Ő egy speciális technikával műt, ha jól emlékszem az ék alakú bevágás után fenolos kezelést alkalmazott, ami azokat a sejteket pusztítja el, amelyek oldalirányban növekednek és a benövésért felelősek.

Nekem 2011. májusában műtötte mindkét ujjamat és azóta semmi problémám nincs, a körmeim nagyon szépek.

Nagyon sok információt begyűjtöttem annak idején erről a problémáról és megoldási lehetőségeiről (lézeres műtét, sebészet stb...) Nagyon drága és kiújulhat a benövés is.

Az ár nagyon kedvező volt, töredéke a lézeresnek - megtehettem volna, hogy drágább helyen és módszerrel csináltatom meg, de részben szakmabeliként fontosabb volt számomra a hatékony végleges, minőségi megoldás.

Rendkívül kedves tapasztalt szakembernek ismertem meg.

Helyi érzéstelenítésben kb. 15 perc volt.

Ne várj csilli-villi luxusrendelőt, mert úgy láttam itt nem a külsőség a prezentáció a lényeg, hanem a minőség!

Üllői u. 20. szám alatt a földszinten.Időpont: 06-1/317-0706 telefonszámon

Remélem tudtam valamelyest segíteni.

2012. júl. 13. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
44%

Nekem is elég durva köröm benövésem volt. Ami megoldotta, hogy bevágtamegy kicsit a köröm benövés mellett annyira hogy fel tudjam hajlítani a benőtt részt. És itt jött a lényeg. Miután felhajlítottam nem csináltam vele semmit. Nem téptem ki, nem vágtam le. Ott állt mint egy buvár pipa. Mikor nőtt a körmöm akkor max a tetejáből csíptem le egy picit, hogy a zokniba ne akadjon bele és szép lassan felvette helyes alakját a köröm. Azóta már teljesen normális a körmöm. Arra azért köröm vágáskor figyelek, hogy azon a lábujjamon a köröm sarkát nem vágom bentebb mint ahol először találkozik oldalt a bőrrel.



Összefoglalva a lényeg, hogy nem szabad kitépni, nem szabad levágni a benövést.


Csak fel kell hajlítani és otthagyni.

2019. márc. 13. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!