Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ez melyik hasfogó tabletta?...

Ez melyik hasfogó tabletta? Nem tudom hogy jó orvosságot adott-e nagyanyám?!

Figyelt kérdés

Ment a hasam, és nagyanyám küldött át a nála meglévő tablettákból, ami elvileg széntabletta, Átküldött egy kis zacsiban párat, illetve elküldte mellé a tablettáról szóló leírást, de a leírásban nincs benne hogy hogyan is kell kinéznie az orvosságnak, így nem mertem bevenni.


A leíráson: Carbo activatus név szerepel.

A gyógyszer: kicsi fekete tabletta, az egyik oldalán NORIT felirattal.


Ki mit tud, ez milyen gyógyszer? :)



2012. ápr. 22. 18:36
 1/7 anonim ***** válasza:

[link]


Ezt honnan szedte az öreglány? :)

2012. ápr. 22. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

a Carbo activatus a nálunk hagyományos széntabletta néven ismert fekete bogyó:

[link]

A Norit valószínűleg ennek egy külföldi változata:

[link]

2012. ápr. 22. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A NORIT felirat egy kicsit meglepett, de ugyanúgy orvosi szén (carbo activatus) az is. A hasmenés ellen az egyik legjobb készítmény: 2-3 darabot kell kevés vízzel lenyelni. (Megnéztem az enyémen, tényleg van rajta NORIT felirat, de eddig nem tűnt fel.) Szedd nyugodtan! :D
2012. ápr. 22. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

2-3 db-ot???

Inkább 5-10 szemet (Nekem ezt mondta a patikus, mikor ilyen problémám volt.)

Nem szívódik fel, kiürül simán. Nem kell meglepődni, utána tök fekete lesz a kakid:D

2012. ápr. 22. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha a gyógyikat nem mered bevenni, akkor ajánlok egy - nálam jól bevált - módszert: legalább 70%, de inkább a 99%-os étcsoki, egy-két (kis) kockányi. Tuti hasfogó!
2012. ápr. 22. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
ja, ez kimaradt: nagyon jó hasfogó az is, ha kenyeret pirítasz, nagyon feketére és üresen megeszed.
2012. ápr. 22. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek! :)
2012. ápr. 22. 21:01

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!