Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ez skizofrénia lenne?

Ez skizofrénia lenne?

Figyelt kérdés
3 hónapja még nem volt semmi bajom. Elkezdtem gondolkozni hülyeségeken, hogy más jobb, mint Én, vagy, hogy Én nem vagyok elég rátermett, mint a többi osztálytársam. Aztán egyre inkább növekedni kezdett a feszültségem. A tanulási eredményem kevés híján a 0-t söpri. Dolgozat írás közben is felnéztem és végig néztem a többi lányon, hogy ők szebbek, mint én. És ez a gondolat ott maradt a fejemben és már nem is bírtam a dolgozatra koncentrálni, sőt még a tanulásra sem bírok emiatt. Aztán múltkor nem mertem bemenni iskolába, mert féltem, hogyha felszólít a tanár nem tudom majd a jó megoldást. Így inkább be se mentem. Meg múltkor egy elmaradt dolgozatról kérdeztem meg a tanárt, aki közölte az időpontot és mondta a hiányzóknak továbbítsam. Utána meg nem mertem elmondani-valamiért rám tört ez az érzés, hogy nem bírom elmondani, mert nem voltam benne biztos, hogy most felelni vagy írni fogunk vagyis így pótoljuk e be a hiányzó dolgozatot. Persze leírtam face-n az osztálytársamnak, mert mégis le kellett írnom. De tuti hülyének fognak tartani emiatt. Meg néha nem merem elmondani a fejemben levő gondolatokat. Mintha attól tartanék rossz, amit kimondok. Aztán állandóan azon görcsölök, hogy ki kedvel ki nem. Közben meg vannak olyan gondolataim, hogy ártok valakinek vagy...megeszem vagy megölöm. Volt, hogy utcán sétáltam és visszafordultam, hogy meggyőződjek róla még életben vannak-e. Le kellett írnom. Sokan azt mondják rám olyan vagyok, mintha el lennék varázsolva. Ez már skizofrénia lenne???
2012. ápr. 21. 16:22
 1/4 anonim ***** válasza:
Menj el pszichiáterhez, minél előbb. Még nem az, de nem valami jól kezdődik, bármi is az.
2012. ápr. 21. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
de hülye vagy már bocs...a skizofrénia javába 30-40 év fölött, nagyon komoly traumák (gyilkosság sexuális zaklatás stb) vagy örökletes úton alakulhat ki. még a ct és az mri is kimutatja. (tudod egyáltalán mijaz a skizofrénia,vagy csak jól hangoztt valami filmbe?)valamint a pszichiátriai betegek nem ismerik be és nem is tudják hogy betegek. de ha skizofrén lennél nemigen gépelgetnél itt ...ez inkább egyszerű szorongás és kész ennyi..nem kell hülyeségekre gondolni (meg irni)..
2012. ápr. 21. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Hm. Van egy igen közeli ismerősöm, akinek ez a betegsége.

Akkor már meg vagyok nyugodva.

2012. ápr. 22. 13:53
 4/4 anonim ***** válasza:
Vannak azért kezdeti fázisai is a skizofréniának, ez a ha skizofrén lenne nem itt gépelgetne kb. akkor lenne igaz ha már benne járna a betegségben rendesen. Amúgy nem tudom, nekem annyira nem tűnik skizofréniának amit írtál, kérdező, inkább simán paranoiás vagy, de nem hangzik túl jól, menj el orvoshoz, neki mesélj, majd ő megállapítja mi bajod van.
2012. ápr. 25. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!