Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez lehet skizofrénia?

Ez lehet skizofrénia?

Figyelt kérdés

Egyik rokonomról van szó.Egyszerűség kedvéért nevezzük Zolinak.1-2 hónap után találkoztam vele újra és nagyon megváltozott.Bár mindig is vékony volt,de most kezd csontváz kategória lenni.Az arca nagyon beesett.A nap nagy részében ül egy széken vagy a szoba másik végén áll és bámulja a falat.Beszélsz hozzá és nem válaszol.Az utóbbi két hétben háromszor láttam.Első két alkalommal több órán át.Egyik alkalommal se szólt egy szót se,pedig többször is beszéltünk hozzá,kérdezgettük.Harmadik alkalom már náluk volt a szobájában.Négyszemközt voltunk.Akkor viszont fél órán át beszélt egyfolytában.Először is arról,hogy az egyik testvére(aki kb.10 éve halott) nem ölte meg magát,hanem valójában meggyilkolták.Ezenkívül még azt mondta,hogy őt is meg fogják ölni 30 éves koráig.És már kétszer voltak a házuknál,hogy megöljék,csak a kutyák miatt nem tudtak bemenni.Munkahelyén állítólag volt, hogy rendőrök sétáltak el a közelében,és egyik rendőr mikor ránézett Zolira,hirtelen a pisztolyához nyúlt.Mindezt a démonoknak tulajdonítja,akik el akarják őt intézni.Azt állítja testvérét azért gyilkolták meg,mert rájött arra,hogy az ember azért lett teremtve,hogy megteremtse a Földön a mennyországot.Soványságát a testvére szellemének tulajdonítja(elszívja előle az erőt),aki évek óta védi őt attól,hogy behálózzák az agyát a démonok,plusz ugye megosztotta vele az emberiség teremtésének titkát.Beszélt arról,hogy az agyunknak csak pár százalékát használjuk.A testvére pedig arra tanítgatja,hogy az agyát jobban ki tudja használni(és így akár vízen is tud majd járni).Az asztalán volt egy quija tábla(egy tábla betűkkel),aminek a segítségével beszélget a szellemekkel.

Fontos lehet még ha megemlítem,hogy évek óta füvezik.És mikor beléptem a szobájába,meg lehetett fulladni a fűszagtól.Nem tudom van-e összefüggés a két dolog között.Vannak ismerőseim akik évek óta füveznek,de nincsenek ilyen tüneteik.Bár Zoli nem tudom mennyit szív el naponta.Szerintem minden pénzét fűre költi.Nem hiszem hogy valami más drog lehet a képben.Mindig a keményebb drogok ellen volt,a füvet pedig istenítette.Merthogy az elvileg egészséges.

Mi ez?Skizofrénia?


2012. márc. 27. 17:05
 1/5 anonim ***** válasza:
24%
Diagnózist nem lehet felállítani interneten, pláne nem egy ilyen oldalon, ahol laikusok válaszolnak, de egyértelmű, hogy eltávolodott nagyon messze a valóságtól a rokonod... Valahogy meg kéne próbálnotok rávenni, hogy elmegyógyintézetbe vonuljon, illetve lehet jobb lenne egy jogászhoz fordulnotok, mivel ha nem ön és közveszélyes nem lehet beszállítatni pszichiátriára akarata ellenére.
2012. márc. 27. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nagyon gyanús.
2012. márc. 27. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez nagyon súlyos eset.Ennél sokkal kevesebb problémával is kerülnek pszichiátriai zártosztályokra emberek.Szóval én azt mondom,hogy ha "szakemberek" kezébe kerül a srác,akkor kivégzik.Paranoid skizofrénia tüneteggyüttest végképp kimeríti,a füvezés hatása csak mellékes.HA szerencséje van akkor jó gyógyszert kap,erre az esély szerintem 10 százalék.
2012. márc. 28. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem a fűről kellene leszoktatni, lehet hogy halucinál. Így megtudna szabadulni a démonaitól, akik zaklatják.

Ha részt venne valamilyen terápián, vissza lehetne hozni a valóságba. Ehhez segítségre lenne szüksége, mert egyedül nem fog kievickélni. Semmiképp sem zárt osztály, mert ott tönkre vágják a gyógyszereikkel. Ő függő, ami miatt nem lehet magára hagyni.

2012. márc. 28. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Lehet. És jó volna fénysebességgel orvoshoz cipelni.


Ps: nem csak laikusok írnak ide.

2012. márc. 28. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!