Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Beteghordó vagyok. Szerintetek...

Beteghordó vagyok. Szerintetek most a beteghordók is kapnak fizetésemelést?

Figyelt kérdés
Tavaly év végén kimaradtunk a szórásból,félek,most is ez lesz.
2012. márc. 24. 14:00
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ma olvastam a Magyar Nemzetben, hogy az ápolók is kimaradnak. Meg aki kap az is pár ezret. Sajnálom!!:(((
2012. márc. 24. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Hát akkor dolgozunk tovább sz.r bérért.

Mondjuk,még mindig jobb,mint egy gyárban,bár egészségügyi szempontból...Na,mindegy.

Köszönöm a választ.

2012. márc. 24. 14:10
 3/9 anonim ***** válasza:
17%
Kórházban gondolom szabadabb az élet, meg az emberek jönnek mennek.
2012. márc. 24. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
19%

Kedves beteghordó, és ti mégis mit tettetek azért, hogy fizetésemelést kapjatok? Az teljesen ok, hogy egy nővér kapjon fizetésemelést, mert neki is iszonyat felelőssége van, és ahhoz képest nagyon alul vannak fizetve értük orvostanhallgatóként, és orvosként is ki állok/ ki fogok állni, és küzdeni fogok a jobb bérezésükért, de ti mégis mit tettetek le az asztalra? Szimpla betanított munkások vagytok. Ráadásul nem emlékszem, hogy bármilyen az eü jobbáttételére, és a normális fizetésekre irányuló megmozduláson tömegével képviseltettétek volna magatokat. A markotokat bezzeg tudjátok tartani. Továbbá egyik évfolyamtársam csúszott egy évet, és a feles idejében beteghordóként dolgozott. Mesélt pár szép dolgot rólatok... Nulla munka, sok arcoskodás, és henyélés ezt hallottam a drága beteghordókról.


Egy medikus

2012. márc. 24. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Kedves Medikus!

Nem tudom,milyen híreket hallottál "rólunk" és bevallom őszintén,nem is nagyon érdekel.

Jöhetnék most azzal,hogy Te és az orvosok nagyrésze,mivel töltitek a munkaidőtöket,letojva a kórházi betegeket,mert épp ott az orvoslátogató,teletömve felesleges gyógyszerekkel a beteget,mert részesedésetek van a gyógyszeriparból,valamint,állami támogatás néven kinek az adójából isszátok magatokat hülyére az egyetemi éveitek alatt,"tanulás" címen.Nem aggódom miattad,biztos vagyok benne,hogy küzdeni fogsz a nővérek jogaiért.Minél több feladatot hárítva rájuk,még olyat is,ami a Ti dolgotok lenne!Persze a felelősség smafu!Tudom,Nektek is kevés a fizutok,de ne aggódj,magánrendelés címén majd annyit kérhetsz a betegtől,amennyit nem szégyelsz.Ő pedig oda fogja Neked adni,mert csak így bízhat a gyógyulásban.

Hozzáteszem,mi beteghordók azért nem veszünk részt semmilyen megmozduláson,mert amíg Ti megmozdulgattok,addig mi épp dolgozunk.Betegeket emelgetünk,tologatunk a rendelésekre,hőzöngő részegeket próbálunk lenyugtatni,hogy ne verje szét a hozzád hasonló,nagyképű,felfuvalkodott orvosok fejét,levisszük a halottakat a proszektúrára,mindenféle alapvető védőfelszerelés nélkül,vérrel,betegségekkel,fertőzésekkel szembesülve a munkánk során.Ja,és még csak veszélyességi pótlékot sem kapunk.Mi mégis csináljuk.Akkor most ki tartja a markát?

Ha jól tudom,az egészségügyben van egy szakszó (vagy írjam azt,hogy terminus technicus,Te okostojás?),team-munka!!!Ebbe a csapatba,mi beteghordók is beletartozunk.Vagy úgy gondolod,hogy a pihe-puha,bársonyos kezeddel Te megfogod emelni a 100 kilós beteget,EGYEDÜL!!!,eltolod vizsgálatra?Ugye nem?

Kicsit gondolkodj el azon,hogy mit írtál!

Mellesleg,szakképzett ápoló vagyok,nem betanított munkás,csak a sors és az itteni hülye helyzet úgy hozta,hogy én nem kellettem a kórháznak,mert olcsóbb az,ha az utcáról felvesznek egy szakképzetlen embert.

Óóóóó,hogy Te nem vagy és nem leszel olyan orvos,mint ahogy az előbb leírtam a fajtádat?Bocsi.Én csak általánosítottam,ahogy Te is tetted!

2012. márc. 24. 17:25
 6/9 anonim ***** válasza:

Na végre egy beteghordó, akinek nem csak izmai vannak, hanem agya is! Sajnos eddig én nem ezt tapasztaltam, és nem erről hallottam, ez esetben az általánosításért elnézést kérek, és gratulálok kedves kérdező, megleptél. Ez tényleg korrekt válasz volt.

Mindenesetre te is említetted a gyógyítás team-munka. A jogainkért és a jobb életkörülményeinkért való küzdés is közös ügyünk kellene, hogy legyen, és nem csak a miénk orvosoké, hanem a tiéteké is, beteghordóké. Ezért gondolom megérted, hogy miért háborodtam némileg fel azon, hogy egyből az általunk, pontosabban a rezidensek által kiharcolt fizetésemelés után érdeklődsz. Én gyakran érzem úgy, és főleg a beteghordókhoz hasonló kisegítő személyzeten, hogy kilógtok a team-ből. Pláne ha együtt kellene harcolni. Ti könnyen váltatok szakmát, ha kell elmentek máshova, mi csak orvosok tudunk lenni, pontosabban már csak az éri meg, és némiképp úgy érzem, hogy ebben a harcban csúnyán cserbenhagytok bennünket. Mondjuk lehet, hogy ennek részben mi is okai vagyunk.

2012. márc. 24. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Igen,igazad van,mi nem igazán veszünk részt a küzdelemben.Hidd el,én megpróbáltam,szakszervezeti tag is vagyok,de miután rájöttem,hogy a mi jogainkért senki sem akar megmozdulni,úgy döntöttem,nem fogom magamra vonni a teljes vezetőség haragját.Tegyék meg azok,akik vissza tudnak ütni.Tudod,az én helyemre bárkit felvehetnek.Sajnos olyan embereket is,akikről Te hallottál.

Kívánom,hogy sikerüljön mindaz,amit szeretnél elérni szakmailag,erkölcsileg és anyagilag egyaránt.

2012. márc. 24. 17:57
 8/9 A kérdező kommentje:
És én is megkövetlek az általam elkövetett általánosítás miatt!
2012. márc. 24. 17:59
 9/9 anonim válasza:

Paravadasz orvosok.ügyeledbe csak paszolgatjak egymasnak a betegeket,némejiket mar ket napja megkellet volna operálni

.láttam mindent.a beteghordó meg vigye felesleges vizsgalatokra

2013. febr. 20. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!