Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A tüdőszűrés ingyenes?

A tüdőszűrés ingyenes?

Figyelt kérdés
A munkavállaláshoz kell. De úgy rémlik, sok évvel ezelőtt azt mondta a háziorvosom, hogy ha beutal, akkor nem kell érte fizetni. Ez most is így van?
2012. márc. 8. 13:30
 1/5 anonim ***** válasza:

A tüdőszűrésért kell fizetni:


"Az egészségbiztosító tájékoztatása szerint a tüdőszűrés akkor ingyenes, ha az ÁNTSZ azt járványügyi helyzet miatt kötelezően elrendeli, továbbá, ha a háziorvos a beteg vizsgálata során szükségesnek tartja egy esetleges tbc-s fertőzés meglétének kizárását és ezért a beteget beutalja a tüdőgondozóba, ahol a kapott beutaló alapján a vizsgálatot elvégzik."


Nálunk olyan 8-900 ft. de hallottam olyat is, hogy adott esetben akár 2500 is lehet. Nem tudom, hogy mitől függ az ár. Hívd fel szerintem a tüdőgondozót.

2012. márc. 8. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Emlékszem, hogy évekkel ezelőtt is kétezer körül lett volna. Ez meg ugye egy álláskeresőnek...
2012. márc. 8. 13:38
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem is kérte a munkahelyem munkába állás előtt.A szerencse az a dologban,hogy nálunk -az esetemben- nem vették véresen komolyan,szigorúan és így nem is mentem el nagyon sokáig,amíg nem kaptam meg az első keresetemet(bő 5 hét mulva mentem csak el a munkába állás után).
2012. márc. 8. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Akkor te szerencsés voltál! :)

Nekem azt mondták, addig nem állhatok munkába, míg nincs meg a papír, mert élelmiszert gyártó cégről van szó.

2012. márc. 8. 14:40
 5/5 anonim ***** válasza:
Nálunk évente egyszer ingyenes, kérdezd meg, hátha ott is ahol te laksz, hívd fel őket.
2012. márc. 8. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!