Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Orvosi egyetem tanítják az...

Orvosi egyetem tanítják az orvosoknak, hogy hogyan legyenek ennyire flegmák és lenézőek?

Figyelt kérdés
Tényleg nem szeretném bántani őket, de a személyes élményeim velük kapcsolatban elég negatívak. Tiszteletem a kivételnek, de sokszor lenézőek, hiányzik belőlük az empátia, és látszik rajtuk, hogy nem is szívesen csinálják; szerintem nem engedhetné meg magának ezt a viselkedést a segítő szakma egyetlen képviselője sem. Őszintén szeretném elhinni, hogy vannak még ennek a csodálatos szakmának elkötelezett képviselői.

2012. febr. 24. 08:42
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Igen, tanítják bizony.

Egy félév pszichológiai alapfogalmak és kommunikáció, majd két félév pszichológia, amiben az első félév gyakorlatilag csak arról szól, hogy hogyan kommunikáljunk a beteggel.

Ezen kívül van etika is, ami szintén vmennyire ide kapcsolódik.

De szerintem ez egy olyan dolog, ami nem tanítható.

Ha vki paraszt, bunkó, lenéző, nagyképű, akkor a kurzus sem fog rajta segíteni.

Ha vkit alapból úgy neveltek, hogy legyen tisztelettudó, kedved, empatikus stb, annak meg inkább arra jó ez a tárgy, hogy elgondolkodjon bizonyos helyzeteken.


Sajnos orvosira is, mint mindenhová, csak pontok alapján vesznek fel, senki nem nézi, hogy emberileg alkalmas-e vki a pályára vagy sem.

És bizony a bunkó emberek között is vannak okosak meg zsenik.

Mondjuk sosem értettem, hogy ha vki ennyire nem tud normálisan kommunikálni másokkal, akkor miért jön orvosira, vagy legalább miért nem megy el kutatni, ott nem kell empatikusnak lenni...


Amúgy szerintem orvosok között sincsen több bunkó, mint máshol. Egyszerűen csak jobban észreveszed.

Mert mondjuk ha a boltban bunkó veled az eladó, vagy a buszon a sofőr, vagy a postán az ügyintéző, akkor háborogsz 10 percig, elmeséled vkinek mi történt, aztán két nap múlva elfelejted.

Viszont ha orvoshoz mész, akkor alapból vszínűleg van vmi bajod (vagy előre félsz, hogy esetleg bajod lehet), kiszolgáltatott helyzetben vagy, és ilyenkor az ember sokkal érzékenyebb. Így ha az orvos rossz passzban van, és rosszul szól hozzád, akkor az akár örök emléket is hagyhat.


Abban is van egy nagyon kicsi igazság, hogy az orvosisokba belenevelik a nagyképűséget. Erről még szociológián is beszélgettünk:D Az, hogy mi egy olyan nyelvet ismerünk, amit az emberek jó része nem, az, hogy nekünk 6 éves az egyetem, az, hogy nálunk még a számonkérést sem ZH-nak nevezik mind-mind azt erősíti, hogy mi "mások" vagyunk.

A tanároktól sem egyszer hallja az ember, hogy "ez nem bölcsészkar" stb.

És sajnos sok olyan ember van, aki emiatt azt hiszi, hogy ő most a f.szagyerek. Holott ált. az ilyenek szokták kihúzni a 6 évet mondjuk 8-ra....


És akkor jön még az is, hogy sok a beteg, kevés az eü dolgozó. Ráadásul a betegek gyakran két csoportba tartoznak. Az egyik csoport az, amelyik képes egy szúnyogcsípéssel elmenni az orvoshoz, a másik meg az, aki akkor is tiltakozik, ha mentővel viszik. Hát bizony ez sem könnyíti meg az orvos életét:D

Ott van az, hogy rengeteget ügyelnek az orvoshiány miatt, és még meg sem fizetik őket. Ill. ha az orvos bunkó, akkor nem fogják kirúgni, mint esetleg más szakmában dolgozót. A pénztelenség meg azért eléggé rá tudja nyomni a bélyegét a munkára.

2012. febr. 24. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
94%

Utolsó vagyok.

Bocsánat, úgy olvastam a kérdést véletlen, hogy "ne legyenek ennyire flegmák és lenézőek".

Természetesen azt tanítják az említett kurzusokon, hogy hogyan NE legyenek azok:D


Egyébként abban igaza van az egyik válaszadónak, hogy "amilyen az adjonisten, olyan a fogadjisten"

Ha vki úgy megy be az orvoshoz, hogy semmi tiszteletet nem mutat sem a személye, sem a munkája iránt, az ne nagyon várja, hogy kedveskedjen vele a doki.

2012. febr. 24. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Nem, nem ezt tanítják! De nem lehet mindenki gondját, baját átérezni, sőt nem is szabad!

Kedves kérdező! Ha orvod lennél és a napi 40 beteged helyett napi 70-80 lenne azoknak a száma akiket meg kellene vizsgálnod, kezelned, mindezt ingyen munkaidőd után, hogyan viselkednél?

8 óra munka, 15 perc egy betegre, mert annyi azért kell, akkor az óránként 4 beteg, azaz napi 32. Ennyire van keret, ennyit fizetnek ki.

De az orvos, ha már ezt választotta, akkor ne legyen magánélete, dolgozzon ingyen munkaideje után, legyen kedves és türelmes, a családja meg le van ejtve.

Nem minden szakterületen adnak zsebbe, ezt is szeretném leszögezni. Nézd meg, hogy mennyit kap pl.: egy kezdő szakorvos az első 10 évben. Dolgozik napi 10-12 órát, ügyelni is kell persze időnként, eljárni továbbképzésekre önköltségen. Havi 160 munkaóránál többet dolgoznak.

154.500 Ft bruttó, az nettó 120.000 Ft kb., 180-al osztva 670 Ft-os órabér. Egy takarítót sokszor jobban megfizetnek és nincs rajtuk felelősség, nem múlik rajtuk mások élete.

Aki ennyi pénzért ennyit dolgozik és nem megy el külföldre, annak van hivatástudata, azt az embert igenis meg kell becsülni akkor is, ha flegma és nincs energiája empátiát kimutatni. De ott van és dolgozik, mert szereti csinálni, csak éppen fáradt.

2012. febr. 25. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

utolsó, pontosan így van.

Volt már takarító aki szemberöhögte a páromat...

2012. febr. 25. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

# 4

Úristen!


te beszélsz mások arroganciájáról?!!


1."Az ilyen betegek miatt válnak olyanná, mint amilyen te vagy kérdező. A sok megkeseredett előítéletes ember miatt."

összekevered az okot és az okozatot!!!! persze, ha érted miről beszélek...


2."Szóval ezt a hangvételt mellőzd, ha orvosokkal akarsz jóban lenni, mert én is elvből utálom az ilyen hangnemet,"

normális vagy? mi a kifogásod a hangnem ellen? talán atartalommal van bajod, csak képtelen vagy kifejezni magad...

és azt, hogy te utálod ezt a nem tudom milyen hangnemt, azt viszont ki nem sz.rja le!!?


3. "ő minek legyen kedves ha lenézik a munkáját és amit csinál? "

dehogy nézik le a munkáját, hol olvastál te ilyet?

Éretségiztél magyarból? lehet, hogy a szóvegértéseden csiszolni kellene egy jó nagyot!

Ő meg azért legyen kedves, mert ez a munkája, erre tette le az esküt, és nem utolsó sorban ő van értünk betegekért és nem a beteg vannak az orvosért!! ezt ne felejtsd soha el! a beteg tartja el az orvost, már a képzésében is alaposan kivette a részét, és bizony NEM az orvos tartja el a beteget. Tudod, kutya a farkát, vagy a farok a kutyát...

4."vegyél visszább az arroganciádból, mert így mindenkiből kihozod az állatot, fordított pszichológia az egész."

tudod mit jelent az arrogancia szó? nézz utána, érdemes..

pontosabban a saját írásod az maga az arrogancia!!

Ha a párod valóban olyan normális rendes ember mint ahogy írod, akkor mutasd meg neki eme irományodat, biztosan talál majd a kollegák között neked való pszichológust, akivel elbeszélgethetnél kicsit...

2012. ápr. 1. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

13.

"annak van hivatástudata, azt az embert igenis meg kell becsülni akkor is, ha flegma és nincs energiája empátiát kimutatni"


Annak nincs hivatástudata!! és ha flegma és empátia hiányzik belőle, akkor azon nincs mit megbecsülni!!!


A szerencsétlen agyonhajszolt pedagógust is akkor lehet becsülni és persze kell is, ha nem ordibálva veszekszik a büdös kölökkel, aki már 20adszor nem csinálta meg a feladatát esetleg, hanem hivatásának megfelelően viselkedik.

2012. ápr. 2. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
Nálunk orvosin van kommunikáció tantárgy, ott alapvető dolgokat megtanítanak.
2012. ápr. 15. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!