Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Orvosi egyetem tanítják az...

Orvosi egyetem tanítják az orvosoknak, hogy hogyan legyenek ennyire flegmák és lenézőek?

Figyelt kérdés
Tényleg nem szeretném bántani őket, de a személyes élményeim velük kapcsolatban elég negatívak. Tiszteletem a kivételnek, de sokszor lenézőek, hiányzik belőlük az empátia, és látszik rajtuk, hogy nem is szívesen csinálják; szerintem nem engedhetné meg magának ezt a viselkedést a segítő szakma egyetlen képviselője sem. Őszintén szeretném elhinni, hogy vannak még ennek a csodálatos szakmának elkötelezett képviselői.

2012. febr. 24. 08:42
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
93%
Az orvosok is emberek,és nagyon leterheltek. Fáradt ember pedig nem udvariaskodik.
2012. febr. 24. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk nagyon rendes a háziorvos, csak pozitív tapasztalataim vannak az SZTK-s orvosainkról, a körzeti kórház orvosairól, le a kalappal előttük. Egy kivétel van, a fogorovsunk, már nem is merek hozzá járni, inkább fizetek maszeknak.
2012. febr. 24. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Soha nem volt ekkora forgalom az orvosi rendelokben, mint manapsag, tehat tulterheltek, faradtak. En ugy erzem, hogy nekik is van maganeletuk, es naponta nagyon sok pacienst kell megvizsgalniuk. Amikor egy betegnek elmondja, hogy mit kellene melloznie, vagy miben kellene valtoztatnia ahhoz, hogy a betegseg tunete megszunjon, azt nagyon sok beteg nem fogadja el, sot szinten hasonlo jelzovel illeti az orvost, hogy miert kellene valtoztatnia, hiszen egesz eleteben igy elt stb...Belefaradtak az orvosok, ezert valoban mast tenni nem tudnak, mint felirjak a zsak gyogyszert, s legkozelebb az ujabb adagot, mivel erre van szukseg, kereslet.
2012. febr. 24. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
92%

Az ilyen betegek miatt válnak olyanná, mint amilyen te vagy kérdező. A sok megkeseredett előítéletes ember miatt.

Nekem n plusz 1 barátom van orvosin és mindegyikük azért van ott mert imádja a szakmát, többek közt a párom is. Inkább a páromról tudok beszélni, ő azért van ott, mert volt pár atrocitása már orvosokkal és elhatározta, ő annál jobb lesz. És igen, tudom, ha rajta múlik sosem fogad el hálapénzt, akkor sem ha beledöglünk, vagy éhen halunk mert nem tudunk albérletet fizetni...

Tudom, hogy minden egyes betegéért bármit megtesz majd. Szóval ezt a hangvételt mellőzd, ha orvosokkal akarsz jóban lenni, mert én is elvből utálom az ilyen hangnemet, az orvosok annyi év tanulás után, főleg aki szívvel lélekkel csinálja szintén. De ha találkoznak egy pár ilyen házsártos elégedetlen, hálátlan beteggel, könnyen "megfordul" a dolog, hiszen ő minek legyen kedves ha lenézik a munkáját és amit csinál?


Persze vannak olyanok akiket az érdek vezérel és nem egy embert ismerek orvosiról akinek nincs ott amit keresnie, de ezeket el kell kerülni.

És ha adhatok egy jó tanácsot: vegyél visszább az arroganciádból, mert így mindenkiből kihozod az állatot, fordított pszichológia az egész.

2012. febr. 24. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Nekünk nem konkrétan tanították, de úgy állították be, hogy hű de sokak vagyunk amiatt ide bekerültünk (a jogi egyetemen ennél durvább a helyzet már első nap) és mennyivel többet kell tanulnunk, stb. (így sok kis hülye azt hitte magáról, hogy ő a királynő/király) Az igaz hogy jóval több a tanulni való, de senki nem kényszerített minket, hogy ide jelentkezzünk. Vagyis lehet, hogy valakit igen, és itt lenne a másik ok. Gondolj bele, ha generációk óta mindenki orvos, és te nem annak akarsz tanulni, de a szülők rád erőltetik, akkor nem nagyon leszel lelkes. Meg amit fentebb is írtak, hogy az orvos is ember, és lehet hogy nem tud egész nap maximálisan kedves lenni.
2012. febr. 24. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
92%

4-es vagyok

Még az jutott eszembe, hogy ha minden ember életét, baját nyűgét az orvos magára venné idegroncs lenne az első héttől kezdve. Az orvosok meg kell tanuljanak érzelmileg függetlenek maradni.

Persze a tapintat és az "alap" kedvesség jó ha megvan, de nem kell elfelejteni, hogy nekik is lehet rossz napjuk, családi gondjuk stb stb

2012. febr. 24. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
54%
A másik gond az, hogy sok más szakon tanulót is lenéznek, pl. fogászokat, gyógyszerészeket...stb.
2012. febr. 24. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
85%

Hát nem tudom, Nektek milyen tapasztalatotok van. Az én ismerőseim/barátaim nem nézik le a többi szakot. A párom legjobb barátja pl. fogorvosin van. Nem is értem miért néznék le.

Ti vagy gyerekek vagytok, vagy nem jó körökben mozogtok.

2012. febr. 24. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Hát pedig kedves utolsó van ilyen . Elárulom, hogy nem csak az orvosin hanem más karokon is. Szerintem ez ellen nem lehet tenni semmit, hogy egy adott intézményen belül kit néznek le és kit nem.
2012. febr. 24. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
83%

Persze, hogy vannak, de azokat az embereket el kell kerülni és kész. Akinek van ideje ilyen dolgokkal foglalkozni, hogy fikázza a másikat az ott van értelmileg, kell hagyni...

És nem kell általánosítani.

2012. febr. 24. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!