Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mi jár, és még kifizethet?

Kushina-Chan kérdése:

Mi jár, és még kifizethet?

Figyelt kérdés

Sziasztok. A helyzetem a következő. Megpróbálom érthetően leírni :)

Én a munkahelyemen (kínai étterem nevén Sherry)2011.május 18adikán kezdtem.Ekkor még egyszerűsített munkaszerződéssel. Majd 07.01-től szerződésem lett 09.hóig. 09.01-től pedig határozatlan időre szerződést írtak nekem. Ez idáig oké. Na más most: Januárban (2012) két napot dolgoztam, és a főnököm mondta h másnap a konyhán fogok dolgozni.Minden ok nélkül. Én ugye megkérdeztem a magyar illetékest aki csak annyit tudott mondani, hogy a főnököm szerint (aki soha nem mondott nekem semmit) semmi se jó. Amit én jogtalannak érzek. És a hátam mögött már át is írták a szerződésem munkakör részét. na már most van büszkeségem, nem holmi koszos érettségim van...elmentem táppénzre, hogy az alatt az idő alatt keresek más munkahelyet. Édesanyám is ezt javasolta. Időközben kiderült hogy állapotos vagyok. Ezt közöltem a főnökömmel aki mondta h sok pihenés kell (tehát nagyon megértő volt). Ugye ennek következtében tovább maradok táppénzen. Január 30-án felküldtem a székhelyre az eredeti táppénzes papírt. Ezt aznap közöltem is telefonon. Már lassan február vége van és az a pénz sehol. Lassan kell a februárit küldenem aminek sztem ma lesz az ideje. Na már most ha elküldök egy másik példányt még a januáriból és a februárit mennyi az esélye hogy az is kifizeti? Ha ma ajánlva elküldöm (szegedre) mennyi az esélye h 29edikéig megkapom?


Egy másik.: a fenti adatok tudatában hogy fog alakulni nekem a szülés utáni járulék, vagy meddig tudok táppénzen lenni? (még szülés előtt időszakra értem a táppénzt) most vagyok 9hetes és szeptember 29re vagyok kiírva.

Kérlek segítsetek.


2012. febr. 24. 08:18
 1/2 A kérdező kommentje:
És a terhességem tudatában már elvből és az egészségem miatt sem fogok a konyhára menni, mert tudom mi van ott. És nem tenne jót a babára nézve. Sehogy sem. Könnyített munka pedig ezen a helyen nem létezik. Mert mindent a magyar csinál és azokba 12 órás munkaidőben régen is belepusztultam mind a konyhán mind kint a pultban. Hát még így. a kollégáim meg nem fognak rám dolgozni. Értitek...
2012. febr. 24. 08:23
 2/2 ekeke ***** válasza:
Nem világos, de esetleg kamu a munkaszerződésed, vagy valójában be se jelentettek? Menj be a TB-be és kérd ki a saját adataid.
2012. márc. 1. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!