Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Vérvétel után (ra) (közvetlenü...

Vérvétel után (ra) (közvetlenül) mi az ajánlott étel ital bevitel?

Figyelt kérdés
A kérdésem az lenne hogy Vér vétel után én rendszerint szédülni szoktam, meg nem vagyok jól. Gondolom ez a vérveszteség miatt( ki gondolta volna) van. Tehát mit érdemes enni inni tenni utána ami életképes állapotba hozza az embert.. pl van valami kifejezetten ajánlott étel, ital, Vérképző, ami gyorsan felszívódik vagy bármilyen hasonló dolog ?

2012. febr. 4. 13:39
 1/8 anonim ***** válasza:
Olyankor bármit iszol segít,ha csak egy pohár víz is az,de én pl szoktam rendszeresen vért adni,és ott utána limonádét adnak ,ami ugye cukros,és csokit.
2012. febr. 4. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nincs szükség semmi speciálisra. A véradásra azzal is szoktak kampányolni, hogy felfrissül a vérkészleted, mert egészséges embernél gyorsan játszódik le a pótlási folyamat. Bármilyen folyadék alkalmas, (régen férfiaknak sört adtak) ami egyébként nem káros. Kajára is ez áll, az a lényeg, hogy energiát adó legyen, hogy hamarabb álljon helyre a jó közérzet.
2012. febr. 4. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Amit először is javaslok.


NE nézd amikor a vért veszik, takard el a szemed, mert lehet a látvány miatt vagy rosszul,és amiatt leszel gyenge.

Nálam is így volt, amióta nem nézek oda, semmi bajom.


Ami viszont segít, az a szénhidrát, azaz bármi ami cukros.

Üdítőket javaslom legjobban, oldott cukrot tartalmaz, a leggyorsabb módszer.


Üdv.

2012. febr. 4. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

Most vérvétel vagy véradás?

Nem mindegy. Vérvételnél max 3-4 cső vért vesznek le. Ennyinek nem kellene semmilyen tünetet okoznia szerintem, szóval ha bajod van, az inkább pszichés eredetű.

2012. febr. 4. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Utolsónak igaza van. Vért nem vesznek le fél litert, hogy rosszul legyél... Nekem max. 6 csővel szoktak, de az sincs fél deci talán...
2012. febr. 4. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Sima vérvétel után tényleg inkább pszichés eredetű a szédülés, vagy leesett a vércukrod mert mondjuk sokáig várakoztál ott üres gyomorral.


Egy csokoládészelet legyen nálad meg víz vagy üdítő. És ha rosszul vagy még ott a váróban fogyaszd el. (én mondjuk ki szoktam menni a kórház elé a levegőre, ott vannak padok, leülök, iszok, megeszem a csokit és már jobban is vagyok)

2012. febr. 5. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat ! egy kicsit beszédültem .. de lecsüccsentem egy szép fehér ágyra és visszavártam magam az életbe :)utána esz + isz és egész életképes tüneteket produkáltam :) .. egyébként gondolom az is közrejátszott hogy "étlen, szomjan" vártam a számomat a kis cédulámon ...
2012. febr. 6. 09:21
 8/8 anonim ***** válasza:

Kedves válaszolók! Ostobák vagytok!

Vérvétel után gyakori a rosszullét. Attól, hogy ti erről még nem hallottatok, ez egy létező jelenség. És teljesen független a levett vér mennyiségétől.

Nem pszichés, nem a látvány okozza. Fizikai probléma.

De nyilván ti mindent jobban tudtok. Hajrá!

Kérdező! Tudom, 10 éves a kérdésed. Csoki, cukros üdítő. És minden oké :)

2022. máj. 13. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!