Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hogyan tudom fizetni saját...

Hogyan tudom fizetni saját magam a TB-m?

Figyelt kérdés

Megszűnt a TB-m finanszírozása. Jelenleg január 1-től nem vagyok biztosított, de viszont januári hónapban többször igénybe vettem orvosi ellátást(vérvétel, röntgen, stb.), mivel ezt csak most tudtam meg hogy nem vagyok tovább biztosítva. Mi lesz most? Beperelnek?

Pont egy nagy betegség kellős közepén vagyok ami elég komoly kimenetelű több hónapja szenvedek emiatt.

Most hogy nincs biztosításom mi lesz velem?

Egyébként semmilyen jövedelmem sincs(se fizetés, se segély) ezért még az is kérdéses hogy tudnám e magamnak finanszírozni a biztosítást, de mindegy.

Végül is a menete érdekelne hova kell fordulnom ahhoz hogy magamnak fizethessem? A legegyszerűbb verzióra lenne szükségem(telefon, internet), mert utazni nem tudok egy kis faluban lakom.

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!


2012. febr. 1. 15:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Be mész a területileg illetékes OEP hivatalba és ott kitöltesz egy formanyomtatványt. Kapni fogsz csekket.
2012. febr. 1. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
felmész az apeh oldalra ott letöltöd a 10T1011 adatlapot ami egy bejelentés az apeh nek hogy saját magad szeretnéd fizetni a tb t kitöltöd két példányban és a helyileg illetékes apeh irodába beküldöd majd ők küldenek egy értesítőt hogy mennyit fizetsz havonta és csekket azt hiszem most 5200 ft/hó
2012. febr. 1. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Ha jövedelemmel nem rendelkezel és egyedülálló vagy,akkor bemész az önkormányzathoz a szociális osztályra,ott kérheted szociális rászorultság alapján a TB-t.
2012. febr. 1. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
úgy tudom ha nincs tb -d akkor ezt a számítógép egyből kidobja úgyhogy nyugi!
2012. febr. 1. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Egyedülálló vagyok, anyukámmal élek és a testvéreimmel.

Apukám halála óta a testvéreimmel miénk lett a ház, (amin jelzálog van), ezért az önkormányzat nem hajlandó fizetni a TB-m azzal az indokkal hogy van "vagyonom".

2012. febr. 1. 17:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!