Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Regisztrált munkanélkülinek...

Regisztrált munkanélkülinek is kell fizetni a saját TB járulékát?

Figyelt kérdés

Röviden.Most végeztem a sulival,mivel tanműhelyben tanultam 3éven keresztül fizettem magam után a járulékokat.De mivel vége a sulinak és nem találtam eddig semmilyen munkát ezért elmentem regisztráltatni magam tehát regisztrált munkanélküli lettem!

Bent a nő :S nem tudta megmondani hogyan tovább!

Attól félek h ha bajom esik akkor utána ki kell fizetnem utána!Mit tegyek?Menjek be az apehba?vagy a Tbhez?Eddig akiket kérdeztem mindenki mást mondott!

Ilyenkor nem jár semmi míg nem találok munkát?3évig fizettem rendesen.

köszönöm a válaszokat!


2010. júl. 8. 23:59
 1/6 anonim ***** válasza:
Regisztrált munkanélküliek után az állam fizeti a TB-t. ha elveszted a munkád, azért fontos gyorsan lejelentkezni, mert attól a naptól kezdve nincs TB-d. Kegyetlen és aljas törvény, nekem több évtized utáni kirúgás után az orvosnál derült ki, hogy nincs TB-m! Menni kellett influenzásan a Munkanélküli központba.
2010. júl. 9. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nem szeretnék én ingyen élő lenni vagy ilyesmi!Viszont míg nem találok munkát nem igazán tudom fizetni havonta a 4.500Ft-ot!Vagyis persze ha kell befizetem de 0 jövedelemből elég nehéz!A szerencsém annyi hogy számíthatok a családomra ,viszont ez nekem ciki!

Annyi de annyi helyre beadtam az önéletrajozom és még csak válaszra sem méltatnak!Ha telefonáltam is vagy betelt vagy húzták a szájukat!Személyes felkeresés is elég cikis volt:S

A munkaügyibe azt mondta a nő hogy nem fizetnek semmit:S

Esküszöm én takarítással is beérném csak legyen végre valami!Nem hittem annak idején hogy ez ilyen nehéz!

Érettségim van és fodrász szakmám de az utóbbit pénz nélkül nem lehet elkezdeni:S

Nem jó ez sehogy:(

2010. júl. 9. 07:05
 3/6 anonim ***** válasza:
Nézz körül családi, baráti körben, biztosan van valakinek ötlete. Manapság munkát a legkönnyebben így lehet találni. Valaki szólt, hogy nincs kire hagyni a kisgyereket. Vállald el, az is valami. Ha értesz a számítógéphez, akkor elmehetsz adminisztrálni, az is valami pénzt hoz a konyhára.
2010. júl. 9. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tippet!Egyébként van egy kis munkám de az semmi!De tényleg már ott tartok hogy wc-t is simán pucolnék!Érdekes diákként minden nyáron találtam magamnak munkát...most meg:S

Még egyszer köszi a választ!

2010. júl. 9. 16:48
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én is regisztrált munkanélküli vagyok,de nálam kicsit segítőkészebbek voltak a Munkaügyi Központban,és több felvilágosítást adtak.A lényeg:Első lépésként a Munkaügyi Központban kérned kell egy hatósági igazolást arról,hogy tényleg regisztrálva vagy,és pontosan mennyi ideje,majd azzal a papírral elmenni a helyi Önkormányzathoz. Ha regisztrált munkanélküli vagy,nincsen jövedelmed,illetve saját vagyonod(autó,lakás,stb),és a szüleiddel,vagy egyedül élsz,akkor jogosult vagy arra,hogy szociális rászorultság alapján az Önkormányzat fizesse helyetted a havi 4900Ft TB-járulékot.Akkor is jogosult vagy,ha a pároddal/élettársaddal élsz,de az ő jövedelmének az egy főre eső része nem haladja meg kb. a 36.000Ft-ot,nem emlékszem pontosan az összegre,de ha bemész a helyi Önkormányzathoz,adnak egy formanyomtatványt,amit ki kell töltened és azon minden rajta lesz pontosan leírva.Ha kitöltötted azt a nyomtatványt,és leadod,akkor attól kezdve (kb. 1-2 hét átfutási idővel)az Önkormányzat átvállalja a TB-d fizetését,de persze nem végleg,csak addig,ameddig egy éve nem leszel regisztrálva a Munkaügyi Központban.Egy év után ugyanis ott igényelhetsz rendszeres szociális segélyt,és akkor abból vonják tovább a TB-járulékodat havonta(eleve az azzal csökkentett összeget kapod).Egy a fontos:mindenképpen lépj minél előbb,ne maradj sokáig jogviszony nélkül,mert tartozásod lesz az APEH felé,és kötekedhetnek veled később...


Remélem segítettem! 25/L

2010. júl. 9. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nálunk a boltban átlag félévente vesznek fel fiatalokat eladónak. Ideiglenes megoldásnak ez is megfelel. Vagy kiszolgálás MCDonalds-nál, büfében, akárhol.
2010. júl. 9. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!