Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Bajban vagyok, tb tartozásról...

Bajban vagyok, tb tartozásról van szó, hogy tudom elintézni? Trollok, kárörvendő válaszolók kíméljenek!

Figyelt kérdés
2010. december 15. óta kellett volna fizetnem a tb-t, azóta a saját számításaim szerint késedelmi díjjal mintegy 80 ezer forintos tartozásom lett. Ezt kb. ma tudtam meg, teljesen magam alatt vagyok, nem fogom tudni kifizetni. Levelező hallgató vagyok, tb-re ez nem ad jogosultságot. Amikor letelt a nappalis diákom, nem gondolkoztam ezen, eszembe sem jutott, hogy nekem fizetnem kell olyanért, amit igénybe sem veszek (nyilván ha igénybe vettem volna egészségügyi szolgáltatást, egy szavam nem lenne). 3 éve nem voltam (szerencsére) dokinál. Ha tudtam volna, hogy ez kötelező, rohantam volna intézni. Így viszont egy olyan dolog miatt tartozom, amiről nem is tudtam. A családomban senki nem mondta, az oeptől/apehtől (nem tudom, ki intézi a tartozásos részét) semmilyen figyelmeztetést nem kaptam, hogy ezt rendeznem kéne. Magamtól persze nem jöttem rá. Ami kötelező rám nézve, azt mindig teljesítem, de amiről nem tudok/nem kapok semmilyen értesítőt, azzal nem tudok mit kezdeni. Milyen lehetőségeim vannak? Minél hamarabb el szeretném intézni, minél kevesebb veszteséggel. Semmi pénzem nincs ezt kifizetni, viszont ha nem teszem meg, továbbra sem leszek jogosult a tb-re. Normális válaszokat várok! Köszönöm.
2012. jan. 19. 15:31
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Esetleg azt nem tudod véletlenül, hogy családi helyzetre hivatkozva (jövedelem, gyerekét egyedül nevelő szülő)lehet-e bármilyen kedvezményt igénybe venni a továbbiakban? Mármint ha már befizettem a tartozásomat, és a havonta fizetem a tb-t. Egyébként köszönöm a választ, jó ötlet, kérvényezni fogom a részletfizetést!
2012. jan. 19. 20:50
 12/12 anonim ***** válasza:

Sajnos valóban nem derül ki mindez csak akkor, ha orvosi ellátást kell igénybe venned. Azon viszont csodálkozom, hogy az APEH eddig még nem "szólt Hozzád", hisz a járulék-tartozásokat ők tartják nyilván, az OEP "csupán zöld lámpát ad" az egészségügyi szolgáltatások igénybe vételéhez, ha tisztázott a jogosultság.

Azt javaslom, hogy mielőbb menj be a lakóhelyed szerint illetékes NAV-hoz (volt APEH), és elmondják, hogy milyen lehetőségeid vannak a továbbiakban.

2012. jan. 19. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!