Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Bajban vagyok, tb tartozásról...

Bajban vagyok, tb tartozásról van szó, hogy tudom elintézni? Trollok, kárörvendő válaszolók kíméljenek!

Figyelt kérdés
2010. december 15. óta kellett volna fizetnem a tb-t, azóta a saját számításaim szerint késedelmi díjjal mintegy 80 ezer forintos tartozásom lett. Ezt kb. ma tudtam meg, teljesen magam alatt vagyok, nem fogom tudni kifizetni. Levelező hallgató vagyok, tb-re ez nem ad jogosultságot. Amikor letelt a nappalis diákom, nem gondolkoztam ezen, eszembe sem jutott, hogy nekem fizetnem kell olyanért, amit igénybe sem veszek (nyilván ha igénybe vettem volna egészségügyi szolgáltatást, egy szavam nem lenne). 3 éve nem voltam (szerencsére) dokinál. Ha tudtam volna, hogy ez kötelező, rohantam volna intézni. Így viszont egy olyan dolog miatt tartozom, amiről nem is tudtam. A családomban senki nem mondta, az oeptől/apehtől (nem tudom, ki intézi a tartozásos részét) semmilyen figyelmeztetést nem kaptam, hogy ezt rendeznem kéne. Magamtól persze nem jöttem rá. Ami kötelező rám nézve, azt mindig teljesítem, de amiről nem tudok/nem kapok semmilyen értesítőt, azzal nem tudok mit kezdeni. Milyen lehetőségeim vannak? Minél hamarabb el szeretném intézni, minél kevesebb veszteséggel. Semmi pénzem nincs ezt kifizetni, viszont ha nem teszem meg, továbbra sem leszek jogosult a tb-re. Normális válaszokat várok! Köszönöm.
2012. jan. 19. 15:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
sajnos azt tudnod kell ,hogy az, hogy nem tudsz róla, nem mentesít (tudod, a törvény nem ismerete nem mentesít), ez nem választható szolgáltatás. Az APEH, most már NAV fog levelet küldeni a tartozásról, és a tartozás rendezése mellett az aktuális havit is be kell fizetned. A levelező pont azért nem ad jogosultságot, mert heti 40 órában tudsz dolgozni mellette, én is és még nagyon sokan ezt tettük. Ha dolgozol, akkor már nem Neked kell fizetned, ez nagy előny. Tehát el kell kezdeni ezt rendezni, a NAV-ot felkeresni. Amennyiben nem tudod a havi tb járulékot kigazdálkodni, akkor a területileg illetékes önkormányzat átvállalhatja 1 évre, de ha a családoddal élsz, akkor ne is számíts rá, hogy szociális alapon fizetik helyetted, mert azt fogják mondani, hogy fizesse a család. Ha pedig rendezted már a tartozásod, akkor kövesd majd figyelemmel, hogy minden hónapban befizetésre kerüljön az összeg, hogy ne kerülj ismételten ilyen helyzetbe.
2012. jan. 19. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Igen, tisztában vagyok azzal, hogy attól, mert nem tudok róla, ugyanúgy vonatkozik rám is. Inkább azzal van a problémám, hogy miért nem tájékoztatják a fiatalokat erről. Nézegettem az interneten, nagyon sokan beleestek már ebbe a hibába. Ha egy pl. politikai témában ki tudnak küldeni országosan tájékoztató leveleket, akkor ilyen esetekben miért nem? De ott van a sulim is, egy szót sem mondtak erről sohasem. És ez baromira bánt, mert szívesen elintéztem volna, és akkor nem érezném azt, mint most, hogy teljesen feleslegesen fizetem be azt a 80 ezret, mert visszamenőleg ugyan lehet fizetni, de orvoshoz menni már nem. Komolyan mondom, de jól jött volna annak idején egy nátha legalább, akkor a doki megmondta volna, hogy nem vagyok jogosult...
2012. jan. 19. 15:50
 3/12 anonim ***** válasza:
0%

" a doki megmondta volna, hogy nem vagyok jogosult..."


Már be sem jutottál volna a dokihoz. A portás elküld.

Most figyelmeztetlek: ne nyúlj a konnektorba, mert ráz.

Ha nem védekezel, terhes lehetsz. Nincsen ingyen ebéd. stb.

2012. jan. 19. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszi a közhelyeket, hasznosak voltak. Te biztosan mindent tökéletesen tudsz, egyvalamit talán nem: olvasni. Már a címben leírtam, hogy ilyen válaszokat nem kérek.
2012. jan. 19. 17:57
 5/12 anonim ***** válasza:
0%
Én nem rég diplomáztam, tisztában voltam vele, hogy hol élek és hogy semmi sincs ingyen, de ha igénybe sem veszem akkor is fizetni kell. A TB-ről azt érdemes tudni, hogy a diákigazolványod matricájának lejártáig érvényes, ergó október uccsó napja (pl). Ekkor már nem jársz iskolába, mert nyáron lediplomáztál, de még van TB-d. Ekkor lejár a diákod, de az állam ad plusz 45 türelmi időt és ezt kifizeti neked. Tehát ha nyáron végeztél, akkor december második hetéig volt TB-d. De be kell jelentened, hogy mivel se iskolád, se melód így fizetni "akarsz". Havonta 5200ft, de lehet hogy ezt is emelték már. Tehát ha nem mész orvoshoz az nem azt jelenti, hogy arra a hónapra nem kell fizetned. És jogos az, hogy azt mondod a hallgatókat nem tájékoztatják, gyakorlatilag a lakosságot nem tájékoztatják. 1 iskola aki diplomád ad, az nyilván elvárja, hogy tisztában legyél a dolgokkal.
2012. jan. 19. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Különben meg ha már ilyen nagyvárosi vagy (portás az sztk-ban? soha nem volt), gondolhatnád, hogy attól, hogy nem vagy tb-re jogosult, még nem hagynak az út szélén megdögleni, max. beszólnak az oepnek, hogy valami nem okézs, és utána fizethetsz, mint a köles. Te sem vagy több nálam...
2012. jan. 19. 18:02
 7/12 A kérdező kommentje:
"1 iskola aki diplomád ad, az nyilván elvárja, hogy tisztában legyél a dolgokkal" az én iskolám a saját dolgaival sincs tisztában. Na mindegy, ha valahonnan jogosan küldenek egy csekket, szó nélkül kifizetem. Viszont jelen helyzetben csak rakosgatják, hogy majd egyszer rájön az a marha, aztán fizethet egyben. Oké én vagyok a hülye, de nekem ez akkor is sántít.
2012. jan. 19. 18:06
 8/12 anonim ***** válasza:
Értem a felháborodásod teljes mértékben! De sajnos nem sántít semmi. Az, hogy milyen iskolába jársz hát persze az sem mindegy. Remélem nem államiba ölted a pénzt :D
2012. jan. 19. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nem, bár egy állami sem járt volna jól velem anyagi szempontból.
2012. jan. 19. 18:12
 10/12 anonim ***** válasza:
mostmár sok mindent nem tehetsz, csak azt,hogy írsz egy levelet a a NAV-nak (leánykori nevén APEH) és részletfizetést kérsz...itt hivatkoszhatsz az anygai helyzetedre, cslád, munkanélküliség ami tetszik és hogy nem szűándékosan mulaszottad el a TB fizetését. Általában meg szokták adni.
2012. jan. 19. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!