Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Valami vérzik alul székelés...

Valami vérzik alul székelés után, mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
Rendszeresen látok vért a WC papíron, mondjuk meglehetősen erősen dörzsölöm, de aggódom, néha belenyilal a fájdalom a végbelembe, 18 éves vagyok.
2012. jan. 7. 17:52
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, ez bizony aranyér, ha hiszed, ha nem. És orvos kell neki. Magától soha sem gyógyul, inkább elfertőződik a seb, ha folyton sz.ar folyik át rajta. Aranyér akár 10 évesen is lehet. Rendezetlen az étkezésed, kemény a székleted, és majd be sza.rsz, amikor kinyomod. Ugye nem kell ragozni. Háziorvos kell, aki továbbküld. Nem ő fog nyúlkálni a fenekedbe. Lézeres műtéttel kb 5 perc.
2012. jan. 7. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim válasza:

Szia! Én ezzel küzdöttem 4 hónapig. Orvosról orvosra jártam. Először belső apró nodusokat (aranyereket) diagnosztizáltak, kaptam rá norcainos kúpot meg posterisan kenőcsöt, de egyik sem hozott érdemleges változást. felkerestem egy másik orvost, aki már belső gyulladt anopapillákat diagnosztizált, és közölte h műteni kell....sajnos még mindig nem hittem el, hogy ez a helyzet, ezért felkerestem még egy doktort, aki szintén megtükrözött (ez már magánklinikán volt) és ő mondta h III. fokú belső aranyeres csomóim vannak. Ne vegyél krémeket, kúpokat, mert nem használnak, nem fogják eltüntetni az aranyeret. Nekem meggyűrűzték őket, összesen 6 db gumigyűrűt (Baron ligatúrát) raktak fel, csak így lehet őket eltüntetni, vagy műtét. Ambuláns műtéteknél más technikák is léteznek.

De mondom, nekem is ugyanez volt a problémám, bár nekem nem vérzett, de éjjel nappal székelési ingert és ki nem ürülést éreztem... nagyon kellemetlen volt.... amikor ültem előadáson az egyetemen, úgy éreztem wc-znem kell minden percben, pedig hát valójában nem kellett, csak az aranyerek csinálták ezt az ingert. Jah, és én sem hittem volna, h 21 évesen lehet ilyen betegsége az embernek.... életemben nem gondoltam volna, hogy pont a seggemmel lesznek a problémák...hiszen mindig rendben volt a székletem, nem volt kemény, minden nap rendszeresen 1-2-3X mentem wc-re, szóval.... nem tudom mitől jöhettek ki :S


21/F

2012. máj. 5. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Utolsó és most hoggy állsz vele? úgy értem, hogy megygógyultál, vagy még jársz ilyen kezelésekere, vagy "csinálnak még odalent valamit"?
2012. máj. 5. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:

Hát sajnos ez elmúlani soha az életben nem fog, maximum megszüntetni lehet pár évre, gyakran műtét után is kiújul, attól függ, kinek milyen a kötőszöveti toleranciája (valakinek alapból gyenge, általában örökletes módon). Most jelenleg nem csinálnak semmit ,,ott lent", de fel fogok keresni egy másik orvost, immáron a 4.-et, mert még mindig érzek valamit, aminek nem kellene ott lennie. Hosszú procedúra ez az aranyér, és meglehetősen drága! nekem a magánklinikán 18.000 Ft volt a tükrözés, és aranyerenként 3.000 Ft a gumigyűrűzés (ebből 6 volt), így összesen 36.000 Ft-ot költöttem arra, hogy eltűnjenek onnan, és még nem is említettem a kenőcsök, kúpok árát. Nagyon jó biznisz ez a gyógyszeriparnak... mert ezek elég drága kenőcsök, kúpok, de nem hoznak semmilyen változást, maximum pár napig ,,jobban" érzed magad, de ennyi, eltüntetni ezek nem fogják, vagyis nem nyújtanak oki kezelést az aranyérbetegségben, csak tüneti kezelést. magát az aranyeret nem szüntetik meg, csak a tüneteit.

Azt javaslom, ha ilyen problémád van, keress fel egy jó orvost és ne SZTK-s orvost!!! tudom, hogy drága, meg pénz, de hát mit lehet tenni.... engem az SZTK-ban meg akartak olyannal műteni, ami valójában nem is volt...

Kitartást kívánok hozzá, ha még mindig fennáll a problémád, mert ez tényleg hosszú procedúra, nekem is jó sokáig el fog húzódni, amíg teljesen kilábalok belőle, de már így is 4 hónapja tart (mert január elején kezdődött)... Nagyon gonosz dolog ez az aranyér, és ki tudja mitől alakul ki, 1000 oka van, hiába élsz egészségesen, valaki hajlamos rá...

Csak azt sajnálom, hogy már 21 évesen ilyennel küszködök... ebben a félévben nagyon magamba fordultam ez miatt, nem tudtam rendesen a tanulmányaimra koncentrálni, kihagytam előadásokat, nem mertem elmenni bulizni, nehogy rámjöjjön a székelési inger, vagy ha nem is a székelési inger, de a ki nem ürülés érzés... :S De gondolkodj te is pozitívan, én is próbálom magamévá tenni ezeket a pozitív gondolatokat, hogy igenis , ki fogok belőle lábalni valamikor. csak pont rosszkor jött, 11 tantárgyam van, utolsó félév, szakdolgozat.... és tényleg csak a rosszra tudsz koncentrálni, hogy van valami lent, aminek nem kellene ott lennie... és ez feszélyez az életedben... csak ezt nem szabad hagyni. ne járj úgy ahogy én!!! Irány a doki, inkább fizesd meg a gyógyulásod, mert az SZTK-ban sajnos nem csinálnak semmit, és a készülékek sem olyan színvonalasak. Hajrá! Én drukkolok és várom a további tapasztalataid! Fel a fejjel!


:)

2012. máj. 5. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!