Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Dolgozik közületek valaki az...

Dolgozik közületek valaki az OEP-nél? Tanácsot szeretnék kérni.

Figyelt kérdés
GYED-del, táppénzzel kapcsolatosan szeretnék informálódni.
2011. okt. 15. 07:32
 1/7 szöcske005 válasza:

Én nem ott dolgozom, de kérdezz, mert nekem is ezzel van gondom.

Ügyvédhez járok 5 hónapja.

2011. okt. 16. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Szia!


1000 köszönet! :)

Igyekszem minden lényegeset leírni.

Tehát 2006. októbere óta dolgozom egy bizonyos cégnél, határozatlan idejű szerződéssel. 2007 decemberében született első gyermekem, a GYED lejárta előtt kivettem a szabadságaimat és újból táppénzre mentem, mivel ismét babát vártam. 2010 januárjában született a második gyerkőcöm. Jelenleg vele vagyok GYED-en. A cég (amely alkalmazásában állok) anyavállalata csődeljárást indított maga ellen külföldön. A napokban látott napvilágot a hír, hogy a magyarországi vállalat is csődbe ment. Ha minden igaz jogosult vagyok 2 havi végkielégítésre és ha jól tudom az elmúlt 2 év alatt felhalmozódott szabadságaimat is kötelesek kifizetni. Ezen kívül GYED/GYES alatt elméletileg fel sem mondhatnának. (Ilyenkor mi van?) Azt tudom hogy a GYED-et a továbbiakban fizetné az OEP.

Viszont ami a legfontosabb: úgy néz ki ismét babát várok. Most még ugye GYED-et kapok, de ha nem megyek el táppénzre mielőtt megkapnám a felmondásom, akkor jogosult leszek egyáltalán táppénzre a terhesség ideje alatt, az OEP fog nekem táppénzt fizetni? Illetve szülés után TGYÁS-re valamint passzív GYED-re jogosult leszek? Mit tegyek? Mert mikor eldöntöttük hogy vállalunk még egy babát, azt nem úgy terveztem hogy a terhességem alatt (illetve esetlegesen utána is) mindössze a GYES lesz a jövedelmem. :(

Kérlek ha tudsz segíts, vagy ha van valami ami lényeges és nem írtam le szólj! Nagyon szépen köszönöm!!!

2011. okt. 16. 15:18
 3/7 szöcske005 válasza:

A GYED az biztos, hogy jár 2 éves koráig a második gyermekedre.

A szabadságot is kötelesek kifizetni.

Hogy Csőd eljárás alatt felmondhatnak-e azt nem tudom, menj el egy ügyvédhez, és kérdezd meg.

[link]

Ahogy ezt elolvastam, ugyan úgy mehet a cég tovább.

A 3. gyermekedre akkor igényelhetsz Gyed-et, ha a megelőző 180.napon biztosítva voltál(nem tudom azóta változott-e).

A legjobb ha elmész egy ügyvédhez, és megkérdezed, hogy mi ilyenkor a teendő.

Én még rosszabul jártam mint te.

A munkáltatóm nem adta le még a tavaj augusztusi táppénzes papíromat sem.

És a gyedes papírjaimat sem.

8 hónapos a kislányom, és még semmit sem kapok :(

2011. okt. 16. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 szöcske005 válasza:

[link]

Még utánna néztem.

És úgy vettem ki, hogy a csőd eljárás azt jelenti, hogy fizetőképtelen a cég, és ezt megpróbálja helyreállítani azzal, hogy tárgyal a hitelezőivel.

Szerintem nem nagyon kell agódnod.

2 évente 1 szer jelenthet be csődöt.

Nem tudom , hogy tudtam-e segíteni, de megpróbáltam :)

2011. okt. 16. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Szia!


Igen, köszönöm sokat segítettél! :)

Ma felhívtam az OEP-et és a hölgy megnyugtatott, hogy - ugyan a cég biztosan csődbe megy - de ez nem megy egyik napról a másikra. Még kisebb cégeknél is eltarthat akár 1-2 évig, az adott cég pedig egy multi. Azt mondta hogy amíg jár a GYED-em nincs semmi teendőm és a csődeljárás befejezte előtt fel sem mondhatnak, mivel GYES alatt sem lehet felmondani + a terhesség is véd a felmondástól.

Utána ha szerencsém van és még nem zajlott le a cég elleni csődeljárás akkor elmehetek táppénzre, majd TGYÁS és GYED. Ha időközben vége a csődeljárásnak, akkor marad a munkanélküli (mivel passzív táppénz már nem létezik). Ezt viszont úgy kell időzíteni, hogy a TGYÁS igénylésekor járjon, illetve maradjon belőle kb egy hétnyi (nem könnyű, mivel csak 3 hónapig jár). TGYÁS lejárta után igénybe kell venni a megmaradt pár napnyi munkanélkülit, mert a GYED csak így jár! Ha a 3 hónapnyi munkanélküli és a szülés várható időpontja előtti 28. naptól igényelhető TGYÁS nem tölti ki a szülésig tartó időt, akkor sajnos a maradékot GYES-sel kell átvészelni. Persze pont fordított sorrendben: először GYES, utána munkanélküli. :)

2011. okt. 17. 15:01
 6/7 A kérdező kommentje:
Azért írtam le, mert sok hasonló kérdéssel találkoztam itt gyakorikérdéseken, de annak ellenére hogy a kérdező már biztosan tudja a választ, sehol nem találtam kellő részletességgel leírva hogy mi is a teendő. :)
2011. okt. 17. 15:03
 7/7 szöcske005 válasza:
Sok szerncsét kívánok hozzá :)
2011. okt. 17. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!