Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Rákos betegeknél miért kínozzá...

Rákos betegeknél miért kínozzák a betegeket az orvosok ok nélkül?

Figyelt kérdés

Kiderül, hogy a beteg rákos, rosszindulatú de azért felvágják, hogy papíron is megerősítsék, hogy műthetetlen. Kemoterápiára, sugárterápiára küldik. Ezek mind tönkreteszik a szervezetet, egy szenvedés az egész, csak meggyorsítják a betegség folyamatát, ami sajnos általában ilyen eseteknél mind halállal végződik.

Miért nem ajánlják fel a betegnek azt a lehetőséget, hogy ne műtse meg magát, menjen haza, legyen együtt a családdal, menjen és utazzon, élvezze az életet békében és szeretetben, mert valószínűleg csak hónapjai vannak hátra. Nem emberibb és humánusabb lenne, mint még nagyobb kínoknak alávetni a beteget, mikor a rák eleve egy fájdalmas betegség a végső stádiumban főleg. Miért szenvedtetik a betegeket még életükben, mikor még lehetne egy kevés idejük élvezni az életet?


2011. szept. 16. 08:35
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
53%

Nem "ok nélkül kínozzák". Azért,mert megkérdezték, és a beteg azt mondta, hogy kéri a kezelést. Még alá is írta.

És nem tagadhatják meg tőle, még akkor sem,ha előtte elmondták neki,hogy semmi esélye nincs.

Mert a beteg élete, az ő döntése. A rokonaid is így döntöttek. Mondhatták volna,hogy nem,köszönjük,de megyünk haza.

2011. szept. 16. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

Miről beszélek? Mindkét nagyszülőmet úgy műtötték meg, hogy nekik fogalmuk sem volt, hogy rákosok. Nagypapámnak nem mondták el a diagnózist, nagymamámnak sem, mi szóltunk az orvosoknak, hogy legyenek szívesek közöljék vele, mert nem mi akarjuk elmondani neki, hogy milyen szörnyű betegsége van, és valószínűleg mi vár rá.

Nem mondom, hogy nincsenek csodák, de hogy nálunk se fiatal, se öreg nem gyógyult meg ebből a kórból az biztos. Az utolsó hónapjaimat igenis szeretném a családom körében tölteni, elutazni olyan helyekre ahova mindig is vágytam, nem pedig ágyhoz kötve lenni, rosszullétekkel megbirkózni. Természetesen csak akkor ha az orvosok felajánlanák a választás lehetőségét...

2011. szept. 16. 09:02
 13/22 anonim ***** válasza:
75%

A véleményed elég felháborító, nem ok nélkül kínozzák a betegeket. Nem tudom, mennyit értesz egyáltalán ehhez a témához, hogy ilyen nagy arccal okosabbnak képzeled magad.


Lehet, hogy te olyan ember vagy, aki probléma esetén megadja magát, hazamegy és meghal. A te dolgod.

De vannak olyan emberek, akik küzdenek, és megragadják a lehetőségeket, még ha kicsi is az esély agyőzelemre.

2011. szept. 16. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

Biztos megmondták az orvosok,csak akkor nem közlik,ha demens a beteg. Akkor viszont a családtagoknak mondják meg és nekik kell dönteni.

A rákból is fel lehet gyógyulni,én is megtettem. De ha valaki nem jár rendszeresen szűrésekre, rendszeresen orvoshoz,akkor csak későn veszik észre és sajnos már nincs mit tenni.

Tehát egyszerű az orvosokat szídni,de ők "hozott anyagból dolgoznak" rajtad is múlik,hogy mikor van diagnózisod.

2011. szept. 16. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
Szia! Senkit nem akartam megbántani, és nem beszélnék le senkit sem arról, hogy ragadjon meg minden lehetőséget, ha van esély a gyógyulásra. Soha nem állítottam, hogy okosabb lennék másoknál, nem hiszen hogy öntelten vagy beképzelt módon írnék. Tisztelem és becsülöm azokat az embereket, akik küzdenek, én magam sportolok (tudom rossz példa) de tudom, hogy minden eredményért meg kell harcolni, nem a megfutamodó fajta vagyok. Ez a téma nekem érzékeny pont, ha legalább egyetlen rokonunk túlélte volna a rákot, lehet máshogy viszonyulnék a témához. Senkit nem akartam megbántani, vagy megsérteni, ha mégis ez történt bocsánatot kérek, ezt a kérdést nem e célból tettem fel.
2011. szept. 16. 09:17
 16/22 anonim ***** válasza:
Édesanyám 73 évesen választhatott a műtét, vagy nem műtét között. Megbeszélték az orvossal, hogy mivel a legagresszívebb tüdőrákot kapta meg, és elég idős, ezért több a kockázata, mint a várható haszna, ezért csak kemót kapott. Plusz egy kísérleti német gyógyszert, amitől stagnált az állapota fél évig, de utána betiltották a kezelést, mert az egyik páciens agyhártya- /vagy agyvelő-/gyulladást kapott, és ki kellett vizsgálni, hogy összefügg-e a gyógyszerrel.
2011. szept. 16. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Miért...? Mert kétségbeesetten szeretnék megmenteni.

A nagypapámat ezzel a "kínzással" megmentették a haláltól. Úgy szenvedett a kezelések alatt, hogy az el nem mondható. Olyan halvány volt a reménysugár, hogy nem hinnéd el. Teljes hasnyálmirigyrák, áttétekkel több helyen, és egy beteg, lerobbant, idős ember. Örökre hálás leszek az orvosoknak is, hogy megpróbálták, és nem mondtak le róla, csak mert idős, és neki magának is, hogy megpróbált mindent, és hogy kibírta. Szétszedték, darabokra, megkínozták a kemóval, mindent kiszedtek belőle, ami gyanús volt. Most viszont már bőven túl van az öt éves túlélésen, és jól van.

A gond csak az, hogy a kemo és a műtét önmagában nem fog megmenteni. A betegnek is tennie kell. Meg kell változtatni mindent: az étkezésedet, az életviteledet, és akkor van esély. Szerintem az orvosok ebben bíznak, hogy a betegben és a családjában lesz annyi erő, hogy együtt dolgozzanak, és akkor van esély. Hidd el, ők nem bántani akarnak, de sajnos csak ezek az eszközeik vannak, és ők erre esküdtek fel...

2011. szept. 16. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
95%

"A betegnek is tennie kell. Meg kell változtatni mindent: az étkezésedet, az életviteledet, és akkor van esély."


Teljesen egyetértek ezzel. Nekem egyszer azt mondta valaki: "Nincs gyógyíthatatlan betegség, csak gyógyíthatatlan beteg". Pesszimista hozzáállással és homokba dugott fejjel semmi nem fog megoldódni. Valamitől kialakult a rák, és pont ezt a valamit nem az orvos fogja megtalálni az életedben, hanem te magad. Mindent ki kell próbálni, azt a pénzt, amit a "bakancslista" megvalósítására költenél, kezelésekre és étrendkiegészítkre kell költeni, minden esélyt megadni a gyógyulásnak. És ha ennek ellenére mégsem sikerül a gyógyulás, akkor nyugodt lelkiismerettel elmenni, hogy mindent megtettél.

2011. szept. 16. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

"ha az orvosok felajánlanák a választás lehetőségét..."

hogy a csudába ne ajánlanák fel.

De azért a te családod is furcsa, nem akartok ti beszélni a nagypapával.Pedig azt kellett volna,beszélni vele,megbeszélni vele, hogy mit akar, éreztetni, hogy mellette álltok bárhogy ydönt.És nem egyedülhagyni az orvossal.

Bocs, de így nem is csodálom,hogy nem épült fel senki.

2011. szept. 16. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
Hú utolsó amit te írtál utolsó válaszként az eléggé kegyetlen volt, főleg úgy, hogy nem is tudod mi történt. Hadd világosítsalak akkor fel kedves. Az orvos nem akarta elmondani a diagnózist a papának, azt akarta, hogy mi közöljük vele, hogy rákos és legfeljebb hónapjai vannak hátra. Mi kértük az orvost, hogy jöjjön be a papához és közölje vele ezt, úgy, hogy természetesen mi is a papa mellett vagyunk és halljuk amit mond. Minden másnap látogattuk őt, saját ételt vittünk neki, a végén mi etettük és itattuk, segítettünk neki felülni. Nem tudhatod, hogy ő milyen kínokat élt át, és kért minket, hogy vigyük haza, mert otthon akar meghalni. Teljesülhetett ez a kívánsága, és örülünk, hogy így történt, erre vágyott egész idő alatt, sose szeretett kórházban lenni, állandóan haza vágyott. Itthon végig kutattunk, hogy milyen étrend kiegészítőt, milyen vizet, körbetudakozódtunk kinél mi "vált be", utánaolvastunk milyen diétát kell majd folytatni. Én végig imádkoztam, és hittem benne, hogy meggyógyul, mindenkinél, de eddig csak csalódnom kellett. Köszönöm, hogy a hozzáállásomat és a család hozzáállását dicséred, mikor azt sem tudod, hogy min mentünk keresztül, boldog lehetsz, jól elszomorítottál, a sírás szélén vagyok, büszke lehetsz magadra, ha ezt szeretted volna elérni.
2011. szept. 16. 13:16
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!