Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A só mennyire fáj, ha a sebet...

A só mennyire fáj, ha a sebet összehúzza?

Figyelt kérdés
Például van egy néhány centis vágott seb a karon (külső felén), és sót rakok rá, az tényleg összehúzza? Egyáltalán mennyi só kell rá? És ez a művelet mennyire fájdalmas? Nagyon csíp? Vagy milyen érzés? Tapasztalatokra kíváncsi lennék, osszátok meg. Előre is köszi. :)
2011. szept. 5. 09:03
1 2
 11/19 anonim válasza:
A só nagyon csípi, de ráteheted. Fertőtleníti és összehúzza. És igen, konyhasó.
2013. máj. 24. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim válasza:
Persze csak nagyon kevés kell.
2013. máj. 24. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 Kecske0016 válasza:
Én a kezemet horzsoltam le fallal, egy kis darabka ki is jött.. nos erre sót raktam... némán üvöltöztem...csípett, szúrt,fájt, minden bajom volt nos, ennyire fáj :D pedig én bírom ... amúgy nem varázslatosan húzza össze .. gyorsabban lesz rajta a varr, de azért ne próbáld ki, nem hiszem,h egészséges lenne xDD
2013. aug. 29. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
92%
OFF: az összes bunkónak, aki képtelen leellenőrizni a CUKOR témát, de verekedni akar: 1) ezzel a saját magad bizonyítványát hirdeted baromi hangosan- nem baj, hadd tudja más is, hogy hülye vagy. 2) A cukor évszázados sebfertőtlenítési módszer, az orvostudomány előszeretettel használja. (attól, hogy arrogánsan okoskodsz barom, még nem leszel hozzáértő) Szülésznőnek igaza van. Nyitott, mély sebek teljes kitöltése cukorral, felületre szórás, fedőkötés. Mindenféle fertőtlenítés nélkül is működik. Mert: a sebben lévő baktériumok szaporodása víz nélkül lehetetlen, a cukor meg mit csinál? Na mit? Elvonja a vizet. A nekrotikus sebrészeket "leválasztja", antiszeptikus hatása közismert. Olyan nyelven írtam, hogy te is értsd, arrogáns marha. Nyissa ki a kémia könyvet vagy kérdezze meg orvosát gyógyszerészét minden barom, aki ide jár a tanultabbat hülyézni. -Állatorvos-
2014. jan. 24. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
86%
Ami a cukorbetegek esetében alkalmazott cukorkezelést illeti pedig: élettel összeegyeztethető nyílt sebeknél képtelen annyi cukor a véráramba kerülni, hogy befolyásalja a paciens diabeteszének állapotát. Viszont megóvhat egy kiadós sebfertőződéstől az antibakteriális hatás révén. Részemről téma lezárva, remélem a nagyokos társaság levonta a következtetést és többé nem kapja fel a cukrot, csak mert más tájékozottabb. Viszon'látásra.
2014. jan. 24. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim válasza:

Omg nagyon adom az állatorvos úr/nő véleményét! Egyszer én is szeretnék ilyen okos lenni de ahoz még sokat kell tanulnom...

De egyébként a só is fertőtlenít, kedves kérdező

nem lesz tőle bajod de minél mélyebb sebre szórod annál fájdalmasabb (tapasztalat) ha van otthon jobb fertőtlenítő szered akkor használd azt.

+ amikor kicsi gyerek voltam és megvágtam a kezem vagy fapakolás közben meghorzsoltam akkor édesapám mondta mindig hogy sózzam be és rendben leszek.

16/L

Bár így 8 évvel később nem hiszem hogy várod még a válaszokat XDD

2019. máj. 7. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim válasza:
Most hol van az a bunkó f@rok, aki okoskodott a cukor ellen? Várnám a kommentjét, illetve azt is, hogy egyáltalán milyen idióta lehet a felesége, hogy egy ilyen baromnak gyereket szüljön 😂😂
2019. jún. 23. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 Alinator válasza:
Elvéreztek :)
2020. márc. 5. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
Ha valakit meg érdekel az idetévedők közül: piercing szurasnal is so oldattal kell kezelni a sebet (alkoholos fertotlenites mellett) a gyorsabb gyogyulas edekeben. Tehat, ha nem is kell egy komplett soszoro tartalmat a friss sebbe boritani, szerintem a sooldat utokezeleskent nem okozhat problemat (tapaszalatom szerint fajdalmat sem, kicsit csip). Szerintem. De természetesen kisebb sebekre ertem.
2020. ápr. 20. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!