Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A só mennyire fáj, ha a sebet...

A só mennyire fáj, ha a sebet összehúzza?

Figyelt kérdés
Például van egy néhány centis vágott seb a karon (külső felén), és sót rakok rá, az tényleg összehúzza? Egyáltalán mennyi só kell rá? És ez a művelet mennyire fájdalmas? Nagyon csíp? Vagy milyen érzés? Tapasztalatokra kíváncsi lennék, osszátok meg. Előre is köszi. :)
2011. szept. 5. 09:03
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
53%
hát csíp mint az állat! Miért akarod ezt csinálni? Kösd be!
2011. szept. 5. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

:D De nem aktuális a téma, csak egyszerűen érdekel. :D

Szóval mihez hasonlítható a fájdalom? (Csak hogy legközelebb tudjam, h bevállalom-e.)

2011. szept. 5. 09:19
 3/19 anonim ***** válasza:
80%
Ne sót tegyél rá. Mosd ki és porcukrozd be és tegyélrá fedőkötést. Kórházban dolgozom és ha egy vágás nem érdemes varrásra, akkor mindig ezt ajánljuk. Ne olyan porcukrot használj, ami már rég meg van bontva v szennyeződés van benne, akkor inkább vegyél újat.
2011. szept. 5. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tippeket. :)

De mondom, h nem aktuális a téma, egyszerűen csak hallottam valahol, hogy az nagyon jól összehúzza a sebet. Te erről mit gondolsz? Ez szerinted nem hatásos?

2011. szept. 5. 09:28
 5/19 anonim ***** válasza:
45%

Én még sosem hallottam porcukrot a sebre. Nem akarlak megsérteni, de ha takarítasz a kórházban, attól még nem leszel sebész.

Semmilyen ételt nem lehet sebbe tenni (meg sehova máshova, sem leégésre, sem hüvelygombára). Ha nagy a seb, akkor a kórházban ellátnak. Ha kicsi, akkor lemosod vízzel, ha van otthon valami sebfertőtlenítő, akkor használod azt vagy kérsz rá valamit a patikában.

2011. szept. 5. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Úáá eltértünk a témától rendesen. :D

Engem most kifejezetten a só hatása érdekel.

(Tudom, h sok más dologgal is meg lehet oldani, amik nyilván jobbak is.)

De ha mondjuk van egy olyan helyzet, h van egy vágás mondjuk a karon, ami nem szorul összevarrásra, de azért szivárog belőle a vér és el is fertőződhet...és csak és kizárólag SÓ van, amit fel lehet használni, akkor abból mennyinek kell a sebre kerülnie? Mennyire hatásos? És ez mennyire fájdalmas? Mihez mérhető?

2011. szept. 5. 09:40
 7/19 anonim ***** válasza:

Nem kevered véletlenül a timsóval? Ezt általában borotválkozás után kisebb vágásokra használták. Összehúzó és antibakteriális hatása van.

A só egyébként nagyon tudja marni a sebeket. Csak konyhai tapasztalatról tudok beszámolni, mert többször előfordult, hogy elvágtam az ujjam és utána belenyúltam a sóba véletlenül. Nagyon csíp.

2011. szept. 5. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Ja éértem. Nem tudom, h mennyire hasonló a hatása a timsóéhoz, én úgy hallottam, h egyszerű konyhasóval szokták ezt csinálni.
2011. szept. 5. 13:23
 9/19 anonim ***** válasza:
57%

9.29 Ez aztán a beszólás! Most biztos viccesnek érzed magad.

Egyébként szülésznő vagyok a 2-es Női Klinikán. Van egy kis gyakorlatom a sebkezelésben. Tudod, a sebkezelést már nem az orvos csinálja, hanem a nővér v a szülésznő.

2011. szept. 5. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
30%

Szerencsére nem nálad szült a párom, mert tőlem kaptál volna olyat, hogy kereshettek volna neked néhány sebészt, ha cukrot szórsz a sebbe!

Csak úgy mellékesen: cukorbetegnél is előadnád ezt a "remek" kezelést?

2011. szept. 6. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!