Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Lehetséges, hogy baj van?

Lehetséges, hogy baj van?

Figyelt kérdés

Cukor beteg vagyok és a lábam ujja begyulladt.nem emlékszem,hogy belerúgtam volna valamibe ,de nem kizárt.

Mikor vágni akartam a körmöm akkor vettem észre hogy fáj és a sarkot nem tudtam ki vágni.

Mivel sokat amputálnak a cukrosok közül félek nehogy nálam is ez legyen.

11 volt a cukrom,mikor elkezdtem szedni a tablettát most,6.5 az átlag.

Raktam fel egy képet is [link]


2011. aug. 11. 11:29
 1/4 anonim ***** válasza:
Lehet csak benőtt a körmöd, és begyulladt miatta. Nekem is volt ilyen, előfordulhat ez is. Nem kell rögtön a legrosszabbra gondolni, de mindenképpen keress föl egy orvost! ha a legrosszabb is lenne, időben kezeltesd. Remélem semmi komoly! Jobbulást!
2011. aug. 11. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Menj el orvoshoz, mert a cukorbetegeknél, ha van valami seb, hamarabb megtámadják a kórokozók. Múltkor volt a lifenetworkön, hogy valami ital feltalálója mérgében bele rugott valamibe, ő is cukorbeteg, aztán elkezdett sebesedni, meg gennyesedni a lába, vérmérgezést kapott és amputálni kellett a lábát bár ő aztán belehalt, bár ő azért, mert akkor még nem voltak antibiotikumok, de nálad nehogy aztán amputáció legyen a vége!!! Nem megijeszteni akarlak!!! A rejtélyes halálesetekben láttam!!! Szóval orvos még ma!!
2011. aug. 11. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Valóban a cukor betegeknél a sebek nehezebben gyógyulnak.

A 6,5-ös átlag cukor,igazán jónak !A képet megnéztem

megnyugtatlak,nem olyan nagy a baj mint azt gondolod!Nagy

valószínűséggel a(köröm benövése)pedikűrözés okozhatta a

gyulladást!Nekem is volt ilyen,csak manikűrözés miatt!De az lényegesen"csúnyább" volt,bár én nem vagyok cukorbeteg.

Menj el az általános sebészetre,ott un. párakötésekkel kezelve,szépen rendbe jön!

Szóval még nem kell műlábra spórolni!Nagyobb az ijedség

mint maga a baj !!!!!

2011. aug. 11. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a megnyugtató válaszokat!

Délután voltam a házi orvosnál és párakötést javasolt,egy kenőcsel. Hála égnek semmi baj,,:)

Az utolsó hozzászólót most olvastam,,ha tudtam volna :D

De így vagyok nyugodt mindenkinek megy a zöld kéz :)

2011. aug. 11. 19:07

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!