Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mi kell ahoz hogy fogorvoshoz...

Mi kell ahoz hogy fogorvoshoz menjek?

Figyelt kérdés

Van magyar lakcímem, de külföldön élek, nyáron gondoltam leugrok, és mivel itt kint több mint egy havi fizetésembe kerül ha esetleg találnak lukat inkább magyarországon csináltatom.


De mivel, sose voltam magyarországon fogorvosnál, vagy egyéb orvosnál, nem tudom hogy müködik..


Szóval mit kell intéznem ahoz hogy megfelelö ellátást kapjak?


2011. jún. 24. 21:29
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha van magyarba lakcimed és van érvényes tb-d akkor kiderited melyik fogdokihoz tartozol és akkor ingyen van,ha nincs tb-d akkor magándoki,de még mindig jobb mint kint.
2011. jún. 24. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

oké, szóval csak be tudok menni és rendelni egy idöt?


Ezt a tb-t hogy szerzem meg, jövöre leköltözöm, hogy ha most nem akkor kell szereznem gondolom..

2011. jún. 24. 21:47
 3/6 anonim ***** válasza:
Bemész az apekhoz és kérsz a nevedre csekket(cimedre).Mondod hogy te akarod fizetni.Amúgy 5100ft/hó.Ja és igen,bemész kérsz időpontot és ennyi.
2011. jún. 24. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Szóval addigra hogy nem lakom magyarorszagon nem kéne tb-t csináltatnom?


köszi a segítséget!

2011. jún. 24. 21:59
 5/6 anonim ***** válasza:

Melyik városban szeretnél fogorvoshoz menni?


Egyébként vannak olcsóbb magánorvosok is, akiknél hamar kapsz időpontot.

Nekem pl. 5000Ft körül szokott lenni egy fogtömés magánorvosnál. (Sopron)


Fizetem a magyar TB-t, de ezt a fogorvost én szeretem, szóval nem megyek ingyenes rendelésre.

Ráadásul itt időpontot is hamarabb kapok.

2011. jún. 25. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Azt nem tudom, hogy visszamenőleg ki kell-e fizetned a TB-t.


Nekem olyan tapasztalatom van, hogy feketén dolgoztam egy fél évig, és sehol sem volt biztosításom. Amikor rendezni akartam a TB-t itthon, akkor kérték erre a fél évre is. Nem tudom, hogy a te helyzeted mennyire lehet más.


Elvileg, ha itthon lemondtad a TB-t, és külföldön vonják tőled a pénzt, akkor nem fogják itt visszamenőleg kérni. De ha itthon akarod fizetni, akkor nem tudom mi lesz a helyzet a kintivel.


Talán problémamentesebb, ha elmész egy magán fogorvoshoz. :)


De azért nem árt megkérdezni az illetékes hivatalnál.

2011. jún. 25. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!