Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Tanulnál/dolgoznál ápolóként?

Tanulnál/dolgoznál ápolóként?

Figyelt kérdés
Ha igen -nem,miért?
2011. máj. 30. 09:27
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
nem ápolástanról beszéltem, hanem az ápolás története vagy mi, szabadon választható tárgy.
2011. máj. 31. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Jaj meg látom friss az élmény :-D már az orvostanhallgatók sorrendje is úgy van hogy legelöl vannak az aok-sok, utána fényév távolságra a fogorvosok, megint kimarad egy kevés, jönnek a gyógyszerészek, utána elég nagy kimaradás, jönnek az etksok, utána még egy fényévre vannak a tesisek. ne értsed félre, szerintem jó lenne ha legalább a diplomás ápolókat jobban kezelnék, meg a munkája miatt az összeset is mert aki tényleg lelkiismeretes az szívja meg a többiek nemtörődömségét. Mert amíg az ember nővérszobában passziánszozó nővérsereget lát meg kitolja az infúziósállványt hogy hé nem kéne gyógyszert kapnom? Ja de bocs itt van, csak épp beszélgettünk, meg adsz egy tízezret az éjszakás nővérnek hogy figyeljen már kicsit jobban a rokonodra, vigyorogva elrakja majd végignézi ahogy kint csoszog a folyosón hajnali 2kor az illető,meg se kérdezi hova a fenébe megy és másnap azt mondja neked a rokonod hogy akkor látta utoljára mert többet rá se nézett. Meg kötelező a fürdés minden nap de amikor bemész a fürdőhelyiségbe akkor csak penészes csempét egy zuhanyzót látsz ami csak egy gégecső mert még zuhanrózsa sincs rajta, plusz nincs külön női férfi, hanem egy van, akárcsak wcből ami elég kellemetlen hasmenésjárványkor (mármint egy osztályon/emeleten 1 )vagy odalötyögtetik neked a lavórt meg egy ócska szivacsot aminek már a látványa is undorító, megkérnek mindenkit hogy forduljanak el egy kicsit, mert paraván az nincs. Jön az esti vizit, orvos: jól van? hát jól, ok, jól van? hááát. ok. Jól van? ... ok. Holnap megy haza, ok? ok. ok. Nah akkor viszlát. Tetszik a lelkesedésed, de a gyakorlatban néha egész másképp van mint a tankönyvben és amikor adsz egy beöntést, mondod a bácsinak hogy próbálja benttartani, de amint kihúzod a csövet, minden jön ki spriccelve elég nagy mennyiségben rád is akár meg a földre meg mindenhova, akkor elgondolkozol azon hogy vajon mi is a művészet az ápolásban.
2011. máj. 31. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:

két gondolat jutott eszembe:


1: az aki orvosi alatt kórházban mentőn dolgozik, az emberibb orvos maradd, és még a nővéreket is jobban megbecsüli, mert tudja, hogy milyen az, milyen fontos munkát végeznek,


2: az orvostanhallgató, aki nem dolgozott közben, "csak" tanult igen gyorsan megtanulja majd a gyakorlatban, hogy nővérek/ápolók nélkül nem tudja elvégezni a munkáját, mert sajnos a való életben sok olyan dolgot csinálnak meg az ápolók, amelyeket az orvosnak kéne, de hát ő nem ér rá, vagy nem képes megcsinálni, vagy csak nem akarja.


ettől függetlenül szép munka és hivatás, én is ezt csinálom (férfiként) és én szeretem, de nyilván ennek is vannak árnyoldalai, és napos oldalai is


egyébként kis hazánkban sem anyagi sem társadalmi megbecsültség sincs.

a hozzátartozó rokon se tud köszönni....

10-ből 2-nek ha sikerül...

2011. aug. 19. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó,mennyire igazad van,a hozzátartozók tényleg nem tudnak köszönni sem....
2011. aug. 20. 15:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!