Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Tanulnál/dolgoznál ápolóként?

Tanulnál/dolgoznál ápolóként?

Figyelt kérdés
Ha igen -nem,miért?
2011. máj. 30. 09:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

egyértelműen nem


nem birnám lelkilega beteg embereket,fizikailag pedig a vért,a sebeket


24/N

2011. máj. 30. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

igen. orvosira járok, megvágtak, elmentem dolgozni.

miért?

2011. máj. 30. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
egyelőre az emberek tudatában ha azt mondod ápoló akarsz lenni akkor még a kukás is azt mondja: csaaak ennyi? miért? nem szabad ilyen lealacsonyító munkát végezni! mert a köztudatban a 8 osztályos enyhén napbarnított kint cigiző koszos köpenyű ráncos lezüllött tapló nénik jutnak az emberek eszébe akik úgy tolják be az infúziós tűt jó esetben a vénádba hogy oda se néznek, ha a világ változik annyit akkor a föiskolát végzett ápolóknak lehet esélyük arra hogy ne egész nap ágyat húzzanak meg segget töröljenek és beöntéseket csináljanak és a hányást takarítsák.
2011. máj. 30. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 sine.lacrimna ***** válasza:
100%

szerintem nincs olyan ápoló aki 8 osztályt végzett, minimum szakközép kell hozzá,nem ?


Szerintem meg az egyik legnemesebb faladat a világon elesett emberek támasza lenni.

Azt hogy mekkora szükség van rájuk és hogy milyen értékes a munkájuk csak akkor tudja meg az ember amikor az ő seggét törlik ki, neki viszik a hány tálat, húzzák át az ágyát, mert saját maga nem képes rá.


És egyenesen felháborító hogy 20 éves munkaviszony után 80 000 forintot keresnek.

Nem vagyok ápolónő, beteg voltam sokszor.

2011. máj. 30. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
van aki csak 8 osztályt végzett ;)ők azok akik csak annyit csinálhatnak amit egy épelméjű ember meg tud érteni, pl ágytálat, ágyhúzást stb. ahhoz nem kell semmi végzettség. van aki szakközepet ~OKJ-t és van aki egyetemet
2011. máj. 30. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Csak azért kérdeztem,mert olyan sokan lenézik ezt a hivatást,még az orvosok is.Miért gondolom,hogy lenézik?Pl.:a fenti válaszok,no meg a fizetésük is ezt tükrözi.Egyébként egy egügyi.főiskola ápoló szakára járok.
2011. máj. 30. 13:53
 7/14 sine.lacrimna ***** válasza:
100%

sajnos az orvosok (TISZTELET A KIVÉTELNEK) a diplomájukkal együtt átveszik a felsőbbrendűségi komplexusukat is.

Az ilyenek mindenkit lenéznek nemcsak a nővéreket.

De hangsúlyozom hogy nem minden orvos ilyen.Ismerek nagyon kedves,lelkiismeretes orvost is, de ezek már inkább a fiatal korosztály.

2011. máj. 30. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
és nem vettétek etikából meg szociológiából vagy nem tudom miből hogy ez miért van? meg az ápolás története vagy milyen tárgyból ... hogy az ápolók az orvosok segédjei, elég ha annyit tudnak hogy "igenis doktor úr" stb... az emberek szemléletén kell változtatni, mert egyelőre a nagytöbbség igy gondolkozik... meg majd ha mész kórházi gyakra akkor kicsit többet látsz, megnézed kik dolgoznak hogy viszonyulnak a betegekhez és a betegek hozzájuk. meg hogy miket kell csinálni. tiszta gyakorlati munka... tedd be a gumislagot a beteg anusába és emeld meg a kancsót voilá, meg nyelesd le vele lehetőleg ne ugyan azt a slagot, eressz bele vizet majd engedd le a gumicsövet és ki fog jönni minden a gyomrából... kössél 3 sima menetet aztán 4 nyolcasmenetet, vagy vágj egy 3x3-as gézt és ragaszd le, kicsit fölfele tartsad a tűt aztán bökjél egyet és nézd hogy jön ki a vér, nem kell hozzá végülis túl sok agy, azért nem volt ősidők óta egyetemi képzés, most ott nagyon sok mindent kell tudni, és nem érdemlik meg azt hogy egy kalap alá vonják őket a többiekkel, de tény hogy 16éves eü szakközépbe járó lányok már ennyi idősen is gyönyörűen be tudták vezetni a katétert fújtak rajta kettőt, meghúzták hogy nem jön e ki és ugyanúgy nem néztek rá többet egy hétig mint mostanság :-D ... kérdés az hogy kell e egy túlképzett ápoló? én nem tudom. megoszlanak a vélemények de ha elterjedt lesz és vééégre kicsit jobban gondolkoznak az emberek ezzel kapcsolatban is akkor jobban járunk velük.
2011. máj. 30. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

10.35ös vagyok.

én ugyan segédápoló titulusban vagyok, ugyanis nincs végzettségem, de mivel orvosira járok sokmindent megtanultam a nővérektől. magam is azt tapasztalom, hogy a saját évfolyamtársaim néznek le, pedig ezt a bukást egy szerencsétlen helyzetnek köszönhetem.

mikor jönnek a 4.éves orvostanhallgatók gyakorlatra, mondjuk 20an, talán 2 ha köszön a nővéreknek, mikor a nővérpulthoz érnek.

nem akarok ápoló maradni, de szeretem a munkám és sokmindent tanultam belőle. nálunk tényleg foglalkoznak a beteggel és sokszor úgy mennek el, hogy kapok ölelést és megköszönik a kedvességet. a hallgatók meg jönnek, azt sem tudják hogy szóljanak a beteghez, egymást löködik, hogy ki menjen oda, de engem lenéznek.

sajnos sok orvos is van ilyen, hálistennek nem mindenki. és valóban 80-100 körül keresnek(én 80at), ami, hát nem sok.

2011. máj. 30. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Kedves 14,29-es!De vettük,ápolástanból,hogy az ápolók NEM az orvosok segédjei,alárendeltjei!Az ápolás külön tudomány,külön szakma.Nem orvosi utasításra,hanem rendelésre dolgozunk,mindemellett önálló kompetenciával végzünk szakmai feladatokat.Igen ,sajnos az orvosok többsége nem így gondolja,megrekedtek abban a tudatban,hogy a nővér az"segéd".Sem az orvos,sem az ápoló nem tudna egyedül-egymás nélkül boldogulni.
2011. máj. 31. 08:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!