Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Azthiszem tetves vagyok, mit...

Azthiszem tetves vagyok, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Múlthét hétfőn veszettül viszketett a fejem,nem tudtam mire vélni így nem is tulajdonítottam neki nagy jelentőséget.Másnap is éreztem fésülködés közben ahogy hozzáért a fésű a fejbőrömhöz.Csütörtökön vettem észre hogy a fésű egyik fokán ott mozog valami.Mivel még nem volt dolgom tetűvel nem voltam benne biztos,így hát utána néztem neten,eléggé passzolt a leírás.Nittyfor-ral próbálkoztam,úgy tünt,hogy használ,a nagyon intenzív viszketés megszűnt,bár még mindig minimális szinten érzem (amire valószínűleg nem is figyelnék ha nem tudnék a lehetséges tetűfertőzésről)

azóta mégegyszer próbálkoztam mégis ritkán találok jóval kisebb egyedeket mint első alkalommal.Nittyfor-nál azt írják,hogy hajmosás után szárazra törölt hajra kell bedörzsölni,csak hogy nekem kb 10 centis a hajam szóval egy megtörléstől nem lesz száraz,elég nedves hajra dörzsöltem.Teljesen száraz hajra kell?

A másik meg az,hogy lassan úgy döntöttem,hogy felkeresek egy orvost is,nehogy "félrediagnosztizáljam" magam és nem is vagyok tetves.A moszkva (széll kálmán) tér környékén lakom.Kit keressek föl?Sima rendelőt ami a közelben van vagy valami sepciálisabbat?Kérem csak az válaszoljon aki ért a témához.Előre is köszönöm


2011. máj. 16. 20:03
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Pár éve én is tetves voltam. Állj tükör elé, és nézd meg a fejbőrödet, szabad szemmel is észre lehet venni a pici undorító bogarakat. Én először valami T betűs löttyöt használtam, de csak pár napig, utána áttértem én is a Nittyfor-ra, mert a másik iszonyat büdös volt. Miután a bogárkák lekerülnek a fejről, otthagyják a petéiket, ezek az úgynevezett serkék, amiket rohadt nehéz kiszedni a hajból, rengeteg van belőlük. (fehér apró valamik, a hajszálakra tapadnak rá, szintén láthatóak szabad szemmel. Kicsit hasonlít a korpához, de meg lehet különböztetni.) Ezek pár napon belül kikelnek, és volá: megint ott másznak a fejeden a tetvek. Sokféle szert ki lehet próbálni, a lényeg, hogy minden nap egyszer vagy kétszer mosd le vele a fejedet, és szedegesd a serkéket. Nekem egy hónap után teljesen elmúlt.
2011. máj. 16. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ó igen, és ügyelj a körülötted lévőkre, nehogy ők is elkapják, illetve a ruháidat, párnát, takarót és mindenféle textilt vagy plüsst moss ki többször. Mert, ha végre lekerülnek a fejedről, és esetleg újra befekszel a régi ágyba a régi plüssmaci mellé, akkor gáz van...
2011. máj. 16. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

hogyan tudnám kiszedegetni?minden nap többször hajatmosni a tetűírtóval?nem hangzik jól

egyébként a tetűírtónak nem kéne a serkéket is megölnie?

2011. máj. 16. 20:26
 4/10 anonim ***** válasza:
A hajadat ne mosd meg mielőtt rárakod a tetűírtót.Csak rakj rá belőle nagyon sokat hogy az egész hajadra,fejbőrödre menjen.És pár órával később ezt ismételd meg.Így biztosabb.És másnap is megismételheted ezt.
2011. máj. 16. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
de megöli a serkéket is csakhogy azok olyan kemény anyaggal vannak ott a hajszálaidon hogy csak kézzel tudod leszedegetni
2011. máj. 16. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
a serkéket nem igazán öli meg! viszont ha a samponozás mellett kivasalnád párszor a hajad, na az elpusztítja a serkéket is, plusz van olyan speciális fésű aminek nagyon sűrű a foga és az lehúzza szépen.
2011. máj. 16. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
mekkora az esélye,hogy gyógyszertárban kapok ilyen fésűt?
2011. máj. 16. 21:44
 8/10 anonim válasza:
azokhoz a samponokhoz szokták adni, ezekszerint nem mindegyikhez. de ha bemész és nem tudnak adni külön, akkor kérdezd meg hogy melyikhez jár és vegyél olyat, nembaj ha két félét használsz mert egy idő után hozzá tudnak szokni a szerhez és nem fogja megölni mindet.
2011. máj. 16. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha fiú vagy, akkor vágd le a hajad nullásgéppel, ennél hatékonyabb tetvetlenítést még senki nem talált fel.
2011. máj. 18. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
én általánosba voltam tetves és nem is szóltam a szüleimnek. találtam itthon egy fésűt aminek sűrű volt a fogazata és azzal ki tudtam szedni. igaz eltartott egy darabif mert nem "tetüszedő" fésű volt de sikerült.
2011. júl. 3. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!