Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Most mit kellene csinálnom -...

Most mit kellene csinálnom - Fáj, de azt mondja, hogy biztos nincs baj?

Figyelt kérdés
Ültem a gépnél egy ugye enyhén elfordítottam a fejemet és hosszasan írtam..mikor kiegyenesedtem, akkor akkorát roppant a nyakam jobb oldalán ...a koponya alapp ott a csikolyág vagy mi, hogy megilyedtem és egy percig úgy maradtam. most nem tudom jobbra mozdítani..vagyis igen, de fáj egy picit, meg ha úgy mozdullok és félek, hogy baly van, mert néha még picit rostog meg ilyenek :S:S szerintetek mit csináljak ? nagyon félek. aszt hiszem bepánikoltam Előre is köszönöm széppen.
2011. máj. 13. 22:35
 1/4 anonim ***** válasza:

Áhh, ilyen velem is volt:D Reggel felkeltem, oldalra fordítottam a fejem, és akkorát roppant mint az állat. Kb semerre nem tudtam mozgatni. De felkelni se tudtam, mert ahogy megfeszült az izom, iszonyatosan fájt. Alig tudtak kiszedni az ágyból...az ügyeleten kötöttünk ki.

Onnan meg átküldtek a balesetire röntgenre. Igazából értelme nem nagyon volt, hiszen egyértelmű volt, hogy nem tört el a gerincem (akkor ugyanis lebénul az ember):D

Végül megállapították, hogy nem tört el (meglepő módon:D), kaptam rá izomlazítót meg fájdalomcsillapítót, és pár nap alatt rendbe jött.

2011. máj. 13. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Remélhetően Neked nem kell ügyeletre menni /-bár előfordulhat-/, de ez sajnos gyakori eset, másokkal is, velem is előfordult. Oka a nyaki izmok tartós igénybevétele, rossz fejtartás stb. Próbálj meg lassan hátrafele mindkét válladdal vállkörzést csinálni,ill. próbáld meg óvatosan megnyomkodni a saját nyakadat- nekem ezek be szoktak válni. Ha viszont ezeket nem tudod megcsinálni, mert annyira fáj, óhatatlanul ügyelet lesz a vége... Jobbulást!
2011. máj. 13. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Semmi baj nincsen:) Nekem a vállammal volt ilyen, konkrétan percekig nem tudtam mozogni, annyira fájt, a kisujjamat megmozdítottam és fájt mindenem, utána még egy napig kb rossz volt, de aztán elmúlt. Szerintem valami idegbecsípődés, majd elmúlik, ha holnapig nem akkor menj el orvoshoz. Próbáld borogatni valamivel, attól függ mi esik jobban, a tested úgyis tudja mire van szüksége. Ha meleg esik jól azzal, ha hideg azzal, masszírozd, stb:)

Egyébként első, nem feltétlen bénulsz le ha eltörik a gerinced:) Attól függ a gerincvelőnek van-e baja.

2011. máj. 13. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
nekem oviba volt ilyen. becsipődött a nyakam és egy hétig nem tudtam balra ordítania fejemet
2011. máj. 23. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!