Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mikortól szügséges a bölcsessé...

Mikortól szügséges a bölcsességfoggal dokihoz menni?

Figyelt kérdés
Már egy jó ideje ki akar jönni, picit lázas is vagyok, egy hete, picit dagad a szemem körül, mert felső bölcsesség fog, de nem fáj, és semmi más...
2011. máj. 11. 10:18
 1/2 anonim válasza:

erre én is kíváncsi lennék :)

nekem azt mondta a fogorvosom hogy mindig alaposan tisztítsam meg és akkor nem lesz vele gond :)

2011. máj. 11. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Darcy01 ***** válasza:

Nekem mindkét alsó bölcsességfogamat eltávolították egy év eltéréssel.

Az első eset: már jó korán elkezdtem érezni, hogy nő, feszült az ínyem, stb, egy kicsit ki is bújt. Aztán egyik napról a másikra nagyon eldurvult a helyzet, annyira fájt, hogy csak napi 3-4 Cataflammal tudtam elviselni. Rögtön bejelentkeztem az orvoshoz de csak néhány nap múlva tudtam elmenni. A fájdalom szerencsére enyhült addigra, és végül kihúzták. Olyan jól csinálta a doki, hogy meg sem éreztem szinte.

A második: az közel sem fájt annyira, mint az első, de csak nem akart kijönni rendesen. Külföldi nyaralás előtt álltunk, és nagyon nem szerettem volna, ha akkor gyullad be megint. Úgyhogy azt is kihúzta az orvos. Egyébként a fő ok az volt mégis csak, hogy nem fért el, és nagyon feszítette az elülső fogaimat. Mivel nagyon szép, szabályos, szoros a fogsorom így nem akartam, hogy "eltolja" a kinövő bölcsességfog.


Én azt mondom, hogy nézesd meg minél hamarabb, ne várd meg míg nagyon fog fájni. És nem is biztos, hogy ki kell húzni. Nekem azt is felajánlotta a doki, hogy felvágja az ínyt és hátha el fog férni, meg ki tud jönni rendesen, de én inkább megszabadultam tőle. A felső bölcsességfogaim viszont nagyon szépen kijöttek.


Bocsi, ha hosszú lett.

2011. máj. 11. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!