Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ápolónőknek tényleg ilyet is...

Ápolónőknek tényleg ilyet is kell csinálni?

Figyelt kérdés

Műtötték a lábamat igy korházban feküdtem.

Mellettem feküdt egy idős beteg, akinek wc-nie kellette, az ápolónő behozta a lavórt és megpisiltette. Megfota a péniszét és tartotta neki míg nem végzett, a végén még meghuzkodta, fiuk biztos értik hogy a pisicseppek is kijöjjenek.

Történt már veletek ilyen?


2011. febr. 2. 16:16
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Ami meg a pszihiátrián megy még az enyhén beteg embereknél az meg katasztrófális.Sok idős,magatehetetlen ember is oda kerül,akik nem ön,vagy közveszélyesek,hanem a koruk miatt is fantáziálnak,látnak valamit a tévében,hallanak valamit és valósnak hiszik,bele teszik ebben a történetbe az ismerőseiket.De ez még nem olyan veszélyes,több ilyen idős beteg is volt,vagy akik azért kerültek oda mert nem akartak enni.Itt én most idősekről beszélek.

Egy csomót benyugtatóztak közülök és az előírás szerint mentek enni és inni adni,ha akkor nem evett akkor majd a következőnél,ha semelyiknél akkor így járt a beteg.Némelyiket úgy kiütötték,mert mert arról panaszkodni,hogy haza szeretne menni,hogy magatehetetlenn é vált,nem tudott már beszélni sem,zavart lett a beszéde,lelassult,a végén úgy kötötték ki lepedővel a kisfotelba pár órára,folyton fáradt volt a gyógyszertól ami miatt nem is evett,nem is ivott,hisz egy legyöngült,fáradt ember(idős)már csak aludni akar.Akiről írók a mamám,amíg nem kapott gyógszert addig nem volt vele gond,ment a járókeretjével,evett,ivott,igaz kevesett de akkor is.A nagybátyám felesége rakatta oda,mert cukor is volt a nagyim és 2 hét alatt meghalt.Minden nap mentünk,kiakartuk hozzni,de mindig más kezelőorvosa volt,aki persze csak délelőtt rendel,meg csak aki nevén van a mama az vihette volna ki ezzel is gond volt.De a begyógyszerezéstől teljesen legyengült,addig amíg erősebb volt,járt addig nem vihettük haza,érdekes módon addig kapott az ágyára rácsot és amikor a gyógyszertől legyengült és csak pár percekre tért magához mielőtt elaludt volna akkor azt mondták lehet menni,de ágyrácsot már nem kapott,aznap éjjel leesett és rosszabb lett az állpota.Láttam ott hogyan bánnak az idős emberekkel,főleg az fog meg jancsik,a férfi ápolók.


Elnézést,nem az összes ápolót akarom bántani,de amit ott láttam,tapasztaltam az rettenet.Itt idős emberek,nem pedig állatok voltak,állattal nem bánnék így.Én úgy érzem a gyógyszrekkel megölték ott,mert érdekes módon addig nem volt semmi baja,én is azt hittem párnap múlva elrendezem hogy haza vihessük magunkhoz,keresünk házi ápolót aki délelőtt vele lett volna,mert nem volt komoly baja.Persze a kedvenc gyerekei akiknek minden pénzét odaadta azok kivonták magukat ebből,addig kellett nekik a mama amíg adott és szokásos módon megint csak akkor voltunk mi jók amikor tenni kellett valamit.MÉg élhetne ez a lényeg.


És nem egy esetről hallottam ami idősek otthonában,vagy phsziátirákon zajlik.


Elnézést mégegyszer de ki kellett írnom magamból hogy nem fájon annyira és jobb legyen egy kicsit.

2011. máj. 18. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

18:22es tényleg nővér vagyok, ahogy az anyukám is, szóval volt kitől tanulnom. :)

Nekem is voltak rossz tapasztalataim, épp ezért próbálok különbül viselkedni. Tény, nem 30 éve csinálom ezt a szakmát, de őszintén remélem, hogy észreveszem ha már nem leszek igazán EMBER és akkor lesz erőm váltani. Inkább szedek gyümölcsöt vágok fát, de még életnagyságú disznónak is inkább öltözök be, mint hogy rosszul csináljam amit most szeretek. Bár lehet, hogy a fásult ápolóknak elég lenne másik osztályra menni. Tudom én, hogy alulfizetett meg minden, de könyörgöm a gyári munkás többet keres? Kevesebbet dolgozik? Mégse köpködi tele amivel dolgozik. Oké, az viszont igaz, hogy mindenkinek lehet rossz napja, vagy rossz pillanata, senki sincs toppon a nap 24 órájában. :)

2011. máj. 19. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

87%.os!


Ha kórházba kerülnék (remélem nem,ha csak nem gyerek szülés miatt később) remélem hozzád hasonló ápolónőt fogok majd ki.Örülök hogy ennyire jó felfogásod van és ennyire odafigyelsz a betegekre.Kitartást kívánok neked és sok szerencsét hozzá!:)

2011. máj. 19. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Nem kacsát vitt be a nővér?
2016. dec. 16. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!