Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ápolónőknek tényleg ilyet is...

Ápolónőknek tényleg ilyet is kell csinálni?

Figyelt kérdés

Műtötték a lábamat igy korházban feküdtem.

Mellettem feküdt egy idős beteg, akinek wc-nie kellette, az ápolónő behozta a lavórt és megpisiltette. Megfota a péniszét és tartotta neki míg nem végzett, a végén még meghuzkodta, fiuk biztos értik hogy a pisicseppek is kijöjjenek.

Történt már veletek ilyen?


2011. febr. 2. 16:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
83%
Velem még nem, de azt tudom, hogy a fekvő betegeket, a nővérkének kell "megpisiltetni". F.
2011. febr. 2. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
11%
Miért, szerinted mégis mit kellett volna az ápolónönek tenni - megvárni, amig bepisil a beteg?
2011. febr. 2. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
83%
Teljesen természetes, hiszen ha olyan beteg, hogy nem tud megmozdulni, akkor csak pisilnie kell valahogy!
2011. febr. 2. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
89%

Igen. Meg pelenkázni, kimosni a kakiból vkit, ha esetleg maga alá csinál, mosdatni, stb.

Ráadásul szánalmas fizetésért.

2011. febr. 2. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

ez hülyeség,ha a beteg maga megtudja csinálni,akkor nem kell megfognia,meg húzkodnia a péniszt.Az egyik rokonomnál mozgássértült és értelmileg is sérült a srác,és neki a lábát műtötték,csak a kacsát kellett behozni és saját maga pisilt.Szóval ha tiszta az elméje és nem annyira beteg,hogy ne tudná maga megcsinálni,akkor csak az ágytálat és a kacsát kell behoznia a többit a beteg is megcsinálja.


Ja és a rokonsráct a kezét se tudja úgyajúgy használni mint az egészségesek,szóval érdekes,ő tud egyedül pisilni.

2011. febr. 3. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Na ezzel azt akartam írni,ha a beteg a korától,egészségétől függetlenül megtudja maga csinálni ezt,akkor nem szoktak ilyet csinálni.De az ápolónőnek is lehetett volna annyi esze hogy ezt diszkrétebben csinálja nem kell hogy mindenki mindent lásson.A rokonsrác is úgy tudott kacsába pisilni úgy csinálta,hogy más ne lássa,ne nézze.A mamámat meg ágytálazták korábban és ő is simán,óvatosan takaró alatt,nem kell hogy mindenki az ő izéjét nézze,ha másképp is meglehet ezt tenni.Diszkréció kell csak.elég gáz,ha ezt úgy csinálta az ápolónő,hogy mindent látott a másik,sajnos ilyenre a mozgássérült fiú is panaszkodott,gondolták,mert szellemileg is vissza van maradva akár a lágogatok előtt,meg más előtt is kellemetlen szitúba hozhatják.pl takaró lebegtetés látogatáskor,úgy hogy nincs rajtad alul semmi,csak leépítette
2011. febr. 3. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
88%

Eléggé undorító és az is, hogy ilyen alantas dolgokat a nők csinálnak.

Szerintem ez férfi munka lenne.

Én semmi pénzért nem húzgálnám senki farkát és szart sem pucolnék.

Ez férfimunka.


Értem, hogy miért nem akar senki ápoló lenni:P

2011. febr. 3. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Utolsó,akkor ezért nagyon becsüld meg az ápolókat,mert mi bizony kipucoljuk a "szart" a magatehetetlen emberek alól.Ráadásul sokan még meg sem köszönik.Senki ne felejtse el,kerülhet olyan helyzetbe,hogy a saját ürülékében fekszik.Ami pedig a kérdezőt illeti,nem tudom elképzelni az általad írt szituációt,vagy megugrott a fantáziád,vagy nagyon hülye volt az a nővér!Alapszabály:a beteg méltóságának megőrzése,tiszteletben tartása,ez alapvető emberi/betegjog.
2011. márc. 17. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha abszolút nem tud mozogni, akkor katéter vagy pelus, ha meg kicsit is mozog, (volt ilyen betegünk) akkor beleigazítottuk a kacsába és segítettünk neki megfogni. Nem tudom a többiek hogy csinálták, én elfordultam amíg végzett utána megmostam a kezét és kivittem a kacsát. Mindenki máshogy csinálja, úgy ahogy helyesnek véli szerintem. Úgy bánunk a beteggel, hogy saját magunknak is elvárnánk. Volt olyan beteg aki mindig szólt, hogy nem tudja kitörölni a fenekét, akkor megmagyaráztam, hogy általában az ember eléri a saját fenekét, próbálja meg, utána segítek. Sikerült neki. Néha kell a kedves, de határozott fellépés, főleg a beteg érdekében. ha tényleg nem ment volna, gondolkodás nélkül kitörlöm, ez a munkám, én se örülnék ha sz.ros fenékkel kéne lenne egész nap. Ez egy ilyen munka, lehet hogy sokan nem csinálnák, de valószínű azért, mert a szépségeiben nem gondolnak bele. Nem csak a fenéktörlésből áll ez a meló.
2011. máj. 18. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

87%-os!


Akkor te ápolónő vagy ezek szerint,elég jó lehetsz,meg figyelmes,ami tapasztalatból mondom rikta.Nekem volt olyan rokonom aki szégyenlős nagyon,de simán egyedül is tudott volna tisztálkodni,átöltözni és nem akarták engedni neki,én sem tudnék úgy fürdeni,hogy közben szó szerint lessnek(megoldottak,kora reggel ment zuhanyozni a rokonom).Ezt az ápolónőt még a látogatók sem zavarták,simán előttük is ha kell kacsáztatta a beteget,nem érdekelte hogy emberi méltóságát eltapossa a betegnek.

2011. máj. 18. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!