Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mit csináljak? (bárányhimlő)

Mit csináljak? (bárányhimlő)

Figyelt kérdés
13 éves lány vagyok, most kaptam el a bárányhimlőt. a testemen a viszketést PoxClin hűsítő habbal és Aloe Vera spray-vel enyhítem. A helyzet az, hogy a hüvelyem"ben" is van két hólyag, és azok viszketnek a legjobban, a lábamat sem bírom összezárni. Oda mit ajánlatok, fújhatok oda Aloe Verát vagy PoxClin-t? köszönöm
2010. nov. 30. 13:01
 1/5 anonim ***** válasza:

SEMMIT nem fújhatsz be. Majd elmúlik... addig meg tűrni kell. Ha befújsz, akkor először az allergiás reakciótól fog még jobban viszketni, utána meg a sorozatos fertőzésektől, mivel felborítod a hüvelyflóra egyensúlyát.


Mellesleg gyógyszert nem kaptál? Kellett volna tablettát kapnod, akkor kevesbb kiütés jön ki és ki lehet védeni a mellékhatásokat.


Egyet ne csinálj: ne vakargasd, különben heges marad.

Zuhanyozhatsz, de ne használj szappant/tusfürdőt/arclemosót/sampont. Ezek tilosak. Szappannal csak a hónaljadat és alul mosd meg. Óvatosan töröld magad, hogy ne dörzsölődjenek a kiütések.


Nekem 30 évesen volt bárányhimlőm, csak az arcomon 46 kiütés volt, és 3 és fél hétig voltam táppénzen.

2010. nov. 30. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
kaptam valami gyógyszert, de azt is a viszketésre, Cetirizin Hexal a neve...
2010. nov. 30. 13:18
 3/5 anonim ***** válasza:
0%

1. MILYEN TÍPUSÚ GYÓGYSZER A CETIRIZIN HEXAL ÉS MILYEN BETEGSÉGEK ESETÉN ALKALMAZHATÓ?

A Cetirizin Hexal egy allergia elleni gyógyszer.


Hát ez remek. Nem is tudtam, hogy bárányhimlő = allergia.

Szerintem le kéne cserélni a dokidat.

2010. nov. 30. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Utolsó: az allergia egyik fő okozója a hisztamin. A bárányhimlőnél is csökkenthető a viszketés antihisztaminnal, amit az allergiagyógyszerekben is használnak. Nem kell rögtön fikázni az orvost, mert nem értesz hozzá...

Kedves kérdező, sajnos nem igazán tudom, mit tehetnél azon kívül, hogy szeded a Cetirizin Hexalt, nem hiszem, hogy jó ötlet bármit is fújkálni oda, mert könnyen összeszedhetsz valami fertőzést.

2010. nov. 30. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Előző: a bárányhimlőre létezik gyógyszer, ami enyhíti a tüneteket, a viszketést ÉS megakadályozza, hogy még több kiütés jőjjön ki, valamint a szövődményeket. Lehet tehát allergia elleni szerrel kísérletezni, csak éppen felesleges, ha létezik jobb is. A nevére sajnos nem emlékszem, de nekem felírták, és hidd el nekem, nagyon hasznos volt. Nem kaptam viszont olyat, amivel kenegetni kellett, az orvos külön kihangsúlyozta, hogy ne használjam, ha nem akarok hegeket. Viszketésre kizárólag babahintőport engedélyezett.
2010. dec. 1. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!