Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Az embriókat tényleg szűrik a...

Az embriókat tényleg szűrik a genetikájuk szerint?

Figyelt kérdés
Egy könyvben azt olvastam, hogy Európa egyes országaiban a Down-szindróma eltűnt az embriók genetikai szűrésének a következtében. Ez igaZ?

tegnap 17:22
 1/7 anonim ***** válasza:
83%

Azt nem tudom, hogy mennyire tunik el, mert neha hiba csuszhat a gepezetbe es esetleg nem mutatja ki a teszt, nem latszik ugy uh-n es szules utan derul ki. De tuti, hogy a szamuk csokken, mert beteg babat nem sokan szeretnenek.


De igen, tobbfele genetikai teszt letezik, es nem csak down-ra.

Nalunk elso korben a kombinalt teszt es a nip tesztek elerhetoek, illetve magzatviz mintavetel, ha rossz lesz valamelyik teszt eredmenye.

tegnap 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Ez államilag támogatva van, vagy a leendő szülők döntenek a pénztárcájuktól függően?
tegnap 18:32
 3/7 anonim ***** válasza:

A kombinalt teszt allamiban olyan 17 ezer korul van, ez egy uh es vervetel.


A nip tesztek meg 100 ezertol felfele, erre semmilyen tamogatas nincs asszem. A magzatviz mintavetel meg szinten allamilag tamogatott.


De azt mar te dontod el, hogy melyikre mesz, marmint en pl csak nip tesztet csinaltattam (nifty), kombinaltbol a vervetel reszet nem kertem, csak az uh-t.

Ha rossz lett volna a teszt, akkor megyek tovabb a magzatvizesre, de ez nem kellett.

tegnap 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A szűrések óta lényegesen kevesebb Down-os csecsemő születik. Azt viszont kevesen tudják, hogy sok olyan ritka betegség is van, amire nem szűrnek a tesztek. Dolgoztam egy évet szülészeten (segédápolóként), ott az egyik újszülött külseje nagyon hasonlított a Down-szindrómásokra. Anyuka 35 fölötti volt, 2 tesztet is csináltak. Az orvos mondta, hogy valamilyen más, ritkább betegsége van, de sajnos az is mentális retardációval jár. Szóval, a legnagyobb gondossággal sem tudnak mindent kiszűrni és van, ami csak később derül ki.
tegnap 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Külföldön létezik ilyen, igen. Pl. sokan kifejezetten ezért lombikoznak inkább Csehországban Magyarország helyett, mert ott van ilyen lehetőség. Természetesen fizetős.
tegnap 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


#4 És ezt a szűrést, hogy végzik el egy terhes nőn?

tegnap 21:59
 7/7 anonim ***** válasza:
Ugy sehogy. Amirol az 5-os beszel, az csak mesterseges megtermekenyitesnel van, amikor meg a beultetes elott tesztelik az embriokat.
tegnap 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!