Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha nem jó a vérellátás a...

Ha nem jó a vérellátás a fülekben mi segít?

Figyelt kérdés

Ha lüktet a fej és nem jó a vérellátás a fülben, akkor mi segít?

Mit szokott az orvos adni ilyenkor?



tegnap 17:47
 1/10 anonim ***** válasza:

Honnan tudod, hogy nem jó a füledben a vérkeringés? Én ilyenről még nem hallottam.

Milyen tünetei vannak?


Kardiológus, kéz-láb vizsgálat következtében tudják a vérkeringést megállapítani, hogy jó-e?


De, a fül…. 😳😳😳

tegnap 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szédülsz is? Van egyensúlyzavarod? Nekem ilyen tüneteim vannak, meg fülzúgás.

Nekem

betahistina lph comprimate 24 mg-os gyógyszert írt az orvos.

A betegtájékoztató szerint erre jó: A vizsgálatok szerint a betahisztin-dihidroklorid javítja az egyensúlyozó rendszer működését. Ugyancsak javítja a belső fül vérellátását, ami a belső fülben uralkodó nyomás csökkenéséhez vezethet.

Pár napja szedem csak, de én még nem vettem észre javulást.

tegnap 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szerettem volna alaposabb kivizsgálást, de elküldött ezzel a gyógyszerrel, hogy nem olyan vészes. Azt se mondta meddig szedjem, és hogy visszamenjek-e? De a 24 mg-osból napi 2x1-et kell szedni.
tegnap 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

2

Mit mondott az orvos, hogy mitől van ez a füleddel?

Neked száraz az orrod? Mióta vannak a tüneteid?

Van egyensúly zavarom, lüktet, faj a fejem. Neked fáj a fejed?


Azt mondta az orvos, hogy levegőtlen a dobüregem. Be van duzzadva az orrom és száraz.

Hogy kell szedned a gyógyszert?

Orrsprayt írtak neked?

tegnap 18:28
 5/10 anonim ***** válasza:
#4 Nem száraz az orrom , de nem fáj a fejem, csak ritkán. Az egyensúlyzavarom az már régóta van, kis szédüléssel együtt, ami elég enyhe volt, kb 1 héttel ezelőttig. Akkor már durván szédültem, néha el is estem. Na ezután mentem el a háziorvoshoz. Csinált ilyen egyensúly tesztet, hogy zárt lábbakkal kellett állnom, majd becsukni a szemem, és ki kellett nyújtani a karjaimat tenyérrel felfelé. Akkor épp jobban voltam, és állítólag csak imbolyogtam. Ezért mondta azt, hogy semmi komoly. Pedig néhányszor elég durván szédültem. Nekem a fülemet nem vizsgálta meg. Sima tablettát írt fel. Napi 2x kell szedni. Neked nem javasolt további kivizsgálást, és valami gyógyszert nem írt?
tegnap 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

5

Én voltam a fül orr gégészeten. Be van duzzadva az orrom, levegőtlen a dobüregem. A fülemmel van probléma, azért nagy a nyomás a fülemben. Nem adott rá csak szteroidos orrsprayt.

Daedalont próbáltad?

Menj el für orrgégészetre. Gyakran fül miatt van az egyensúly zavar. Amikor fáj a fejed, hol fáj?

tegnap 18:46
 7/10 anonim ***** válasza:
#6 Elmennék csak nem ad a háziorvos beutalót. Nem próbáltam semmit még ezen kívül amit most írt fel. Amikor enyhén fáj a fejem, akkor főleg a fejem hátuljánál a tarkóm körül. Amúgy meg migrénes is vagyok, ami erős féloldali fejfájással és görccsel jár együtt. A szteroidos orrspray használ valamit?
tegnap 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

7

Még csak két napja próbálom, nem érzem, hogy jobb lenne. Mindenkinek szteroidos orrsprayt írnak.

A fülorrgégészetre beutaló nélkül is lehet menni. Csak időpontot kell kérni. Lehet, higy aznap is adnak időpontot.

Az orrod nincs bedugulva? Van nyomás a fejedben? Azóta van az egyensúly zavarod, amióta a zúgás?

tegnap 19:21
 9/10 anonim ***** válasza:

8 Lehet, hogy csak később kezd el hatni, ha egyáltalán hat.

Jó, lehet megpróbálom a fülorrgégészetet, ha egyáltalán el tudok menni, mert néha nagyon szédülök, és gondot okoz feszállni a buszra, vagy egyenesen menni, mintha részeg lennék. Nem tudom, az orrommal nem vettem észre, hogy gond lenne. Egy enyhe nyomást állandóan érzek, de nem vészes, és meg is szoktam, még mikor csak enyhe tünteteim voltak. Az hogy azóta vannak az egyensúlyzavaraim, azt nem tudnám megmondani, ezt nem is figyeltem, de mindenesetre jobbulást kívánok minél előbb!

tegnap 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem Cavintont írtak fel.
tegnap 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!