Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Lebetegedtem,táppénzre mennék...

Lebetegedtem,táppénzre mennék de új helyre költöztem és a lakcimkártyám késik, igy is fogad a háziorvos?

Figyelt kérdés
Még nem voltam ennél a háziorvosnál, máshova (másik vársoba) van még megadva a háziorvosi körzetem, igényeltem lakcimkártyát de ez már 3 hete és még nem kaptam meg, bérleti szerződésem van lakcim bizonyitás gyanánt, igy is fogad a háziorvos és tud kiirni nekem táppénzt?
ma 07:36
 1/8 anonim ***** válasza:
55%
Ha még nem jelentkeztél át hozzá, nem valószínű
ma 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
50%
Zegi lakcímmel budapesti háziorvosom van 5 éve...
ma 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
És ha most átjelentkezek hozzá? Vagy ahhoz mindekép kell bejelentett lakcim?
ma 07:51
 4/8 Szonja66 ***** válasza:
Hívd fel őket és kérdezd meg.
ma 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
68%
Az orvos dönti el, szerintem ezzel az előtörténettel fogad majd.
ma 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
68%

Ambulánsan elláthat.

Táppénzre nem vehet csak az, akinél most vagy hivatalosan.

Ha az új helyen megjelensz, átkérheted magad. ( A doki fogja intézni)

De ha létszám feletti lennél, akkor csak az oda szóló lakcímkártyával vesz át a körzetébe, nem bemondásra.

ma 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Menj le az új orvoshoz! Háziorvost szabadon válaszhat az ember, nem kell bejelentett betegnek lenni. Körzeti nővér vagyok. Mi ilyen esetben felveszünk praxisba és táppénzbe és azonnal küldjük a kikérőt az előző orvoshoz.
ma 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Elmentem a dokihoz, átvett a körzetébe, nem is kötött bele hogy még nincs lakcimkártya, a bérleti szerződés elég volt, ki is irt táppénzre.
ma 13:40

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!