Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A háziorvos vérvételre küldött...

A háziorvos vérvételre küldött, melyben kéri t3 és t4 értékét. De...(?)

Figyelt kérdés

Megjött a labor eredmény és az van írva, hogy nem az alapellátás része, tehát gyakorlatilag ide nem írtak mást, nem nézték.

Miért ne tudná a házidoki, hogy ezt nem nézik meg? Ráadásul egy egészségügyis ismerősöm is mondta, hogy olyan vérvételt irassak, amiben ezt is nézik. Ketten már nem tévedhetnek.

A labor mulasztott? Mi az, hogy em az alapellátás része? Ha bajom van, nem foglalkoznak vele hacsak nem fizetek? Akkor minek fizetem a tb?

Milyen feltételekkel nézik meg akkor?


ma 17:40
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A labor nem mulasztott. Háziorvos max tsh-t kérhet. A többit már szakorvos írhatja ki. Sőt, egy hónapon belül meg se ismétlik a tsh-t se.


Egyébként az elmúlt 1-2 évben módosult is, hogy mit lehet kérni nagylabor alatt. Most már csak kb 15 tétel van a listán.

ma 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
De téved az ismerősöd, a labor nem. Háziorvos nem kérhet T3 és T4-et, csak TSH-t. Vagyis azt jelenti, hogy nem alapellátás része, hogy nem kérheti házidoki. De úgy tudom, ha van eltérés TSH-nál, akkor alapból megcsinálja a labor a T3, T4-et is, de ebben nem vagyok biztos.
ma 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
71%
Amennyiben a TSH értéke normális, akkor azzal mind a pajzsmirigy alul- mind a túlműködés is kizárható, tehát akkor fölösleges a T3 és a T4 vizsgálata.
ma 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Háziorvos csak TSH-t kérhet. Ami egyébként szűrésre tökéletesen elég. Nem kell minden idióta önjelölt hormonszakértőnek hinni….
ma 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy tényleg, én sem értem, hogy a háziorvosod ezt miért nem tudta. Nem kért még sosem ilyen vizsgálatot, vagy mi?
ma 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Soha nem is kérhetett a háziorvos T3,T4 vizsgálatot. Viszont, ahogyan már írták, ha eltérés van a TSH-ban, akkor a labor automatikusan elvégzi a T3,T4-et is. Ezt azért egy háziorvosnak illene tudnia...
ma 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!