Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Csak szerintem tartom arrogáns...

Csak szerintem tartom arrogánsoknak az asszisztenseket/ápolókat? Az orvosokat sokkal empatikusabbnak látom. Ez a jelenség mi okból lehetséges?

Figyelt kérdés

Persze tisztelet a kivételnek. Tapasztalatok alapján írom ki ezt a kérdést.

Az eü.-ben dolgoztam egy kis ideig, adminisztratív munkakört töltöttem be az egyik Fejér vármegyei kórházban.

Illetve Édesanyám daganatos beteg volt, és eszméletlen módon bántak az ápolók vele. Míg az orvosok nyugtatóan, szelíden, bíztatóan cselekedtek, már-már bizalmi kapcsolatot kiépítve, addig az ápolók úgy viselkedtek, mintha a kutya szájából rángatták volna ki. Szegénykém többször hívott bennünket kétségbeesetten, hogy vigyük haza, mert csúnyán viselkedtek vele.

Az eü.-s tapasztalataimra kitérve, sokkal sokkal jobban szerettem orvosokkal együtt dolgozni, mint az ápolókkal. Egyszerűen felüdülés volt látni azt az empátiát a pácienseikkel szemben, és részemről is nagyon jó barátságok szövődtek az orvosokkal akikkel együtt dolgoztam. A szakrendelő páciensei is panaszkodtak az orvosoknak, hogy milyen tiszteletlenül bántak az ápolók. Amikor 1 hétre az asszisztensekhez osztottak be, számomra is rémálom volt. Velem végülis nem bántak embertelen módon (mint kolléga), csak egyszerűen gusztustalan volt végignézni azt, hogy arrogáns lekezelő stílusban ,,magyaráztak" a páciensnek, mintha ők szarták volna a spanyolviaszt. Sőt, egy olyan elcsípett megszólalást is véltem felfedezni, hogy ,,lassan már én mint asszisztens fogok beülni az orvosi székbe, mert azt se tudja mit csinál". Értitek, degradál egy pHd-s orvost.


Ismétlem, tisztelet a kivételnek!!! A rendes, empatikus tiszteletreméltó tettrekész ápolókat nagyon is becsülöm!



ma 10:24
1 2
 11/13 anonim válasza:
34%
Szerintem a kérdező a szakrendelésekre akart elsősorban célozni. Ott viszont az asszisztensek, orvosok 8 órát dolgoznak heti 5 napban.
ma 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
51%
A nővérhiány sokszor nagyobb, mint az orvos hiány, így nem szokták szűrni őket, csak örülnek ha valaki jelentkezik.
ma 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Nem tudom mi ez a lepontozás a 11-esre, miközben ő trafált bele a legjobban. Igen 11-es, szakrendelésen dolgoztam, a legfőbb tapasztalataimat onnan szűrtem le.
ma 15:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!