Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Véradásnál előfordulhat hiba?

Véradásnál előfordulhat hiba?

Figyelt kérdés
Például hogy nem mutatnak ki valami betegséget pl hepatitis, vagy összekeverik a véreket vagy hasonló?
2010. nov. 3. 17:33
 1/5 anonim ***** válasza:
nem valószínű
2010. nov. 3. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Sajnos előfordulhat, mindazonáltal nagyon ritka. Többszörös ellenőrzés van a rendszerben, hogy minimalizálják ezt a hibaszázalékot, de tévedések - mint mindehol az életben - itt is előfordulhatnak.

Ha egy orvos transzfúziót tart szükségesnek, akkor mindezeket a kockázatokat mérlegelve teszi azt (ha a várható haszon felülmúlja a rizikót).

2010. nov. 3. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én eddig 10-szer adtam vért, és egyszer tapasztaltam személyesen hibát: a mellettem lévő széken vért adó srác tasakjára véletlenül rossz vércsoportot ragasztottak... Ő vette észre(mivel már többszörös véradó volt,tudta,hogy 0-ás a vércsoportja),és ő szólt a nővéreknek,hogy rosszul címkézték fel a tasakját...
2010. nov. 3. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Annak manapság szinte 0% az esélye, hogy összekeverik a vérmintákat, pláne a mai névvel és vonalkóddal dolgozó rendszerekben.


Az pedig előfordul, hogy nem mutatnak ki betegségeket, például egy rutin vérvételnél nem is néznek sem Hepatitist, sem HIV-et, sem hormonokat és 1000 más dolgot sem. Mivel ekkor egymillióba kerülne egy vérvétel és 2 hét alatt készülne el...

De ha célirányosan kérnek vizsgálatot, akkor is előfordulhat álnegatív és álpozitív eredmény, mivel EGYETLEN VIZSGÁLAT SEM 100%-os.


A 19:55-ös hozzászóláshoz annyit tennék hozzá, hogy ha még rossz címkét is ragasztottak a vérre, akkor sem adták volna be a betegnek, mivel a kiküldött vért törvényi kötelessége ellenőrizni az orvosnak a beadás előtt (újra kell tesztelnie a beteg vérét, a donor vérét és még keresztreakciót is kell néznie; mindezt el kell látnia az aláírásával is; ha bármi rendelleneset észlel, akkor nem adhatja be a vért), szóval pont az ilyen esetek kivédésérre duplán biztosított a rendszer.

2010. nov. 3. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A 20:18-asnak: igen,én tudom, hogy a vérellátó központban utólag úgyis ellenőriznek újra mindent,csak nem írtam,mert gondoltam ez egyértelmű.
2010. nov. 5. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!