Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Véradásnál ha találnak valamit...

Véradásnál ha találnak valamit akkor lehkésőbb mennyi idő múlva értesítenek? Mobilon vagy levélben?

Figyelt kérdés
2011. szept. 16. 13:34
 1/5 anonim ***** válasza:
46%

Véradásnál nem lehetsz beteg! Csak az adhat vért, aki egészséges. Véradás előtt vesznek pár cseppet, megvizsgálják, és ha probléma lenne, rögtön közlik, hogy nem adhatsz. Megmérik a vérnyomást is, mert magas vérnyomásos ember nem adhat vért.

Ha laborvizsgálatra gondoltál, akkor a küldő orvos által bejelölt vizsgálatokat végzik el, az eredményt pedig általában a beküldő orvos kapja meg. Amelyik eredmény megvan csillagozva, ott probléma van, amit az orvosod el fog magyarázni.

2011. szept. 16. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én többször adtam vért, és hál´Istennek nem értesítettek, de szerintem egy két napon belöl megteszik, ha valami ragályos dolgot mutat ki a véred. Hogy milyen módon fordulnak hozzád szerintem az eset súlyától is függhet.
2011. szept. 16. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Amit az elöttem lévö említett, hogy levesznek egy-két cseppet a véredböl azt csak a vörösvésejtek száma miatt, illetve a vas mennyiség miatt teszik, hogy nehogy vérszegény embertöl vegyék el a vérét. Másilyen betegséget nem mutat ki, mint a HIV, vagy Hepatitis B,C (ha erre gondoltál volna)
2011. szept. 16. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Plusz a vércukrot is megmérik. Amúgy meg minden vért bevizsgálnak, hogy nem fertőzőtt e. Levélben értesítenek, ha igen.
2011. szept. 16. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Sajnos a véradásnál is lehetsz beteg,és levélben értesítenek ha valami nem oda illőt találnak.
2011. szept. 16. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!