Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hogyan mondhatom le a TB-t...

Hogyan mondhatom le a TB-t amit eddig havonta fizettem, ha már nappali tagozatos aktív jogviszonnyal rendelkezem?

Figyelt kérdés
Mivel most már nappali tagozaton tanulok, így ez állja TB-t. Eddig minden hónapban fizettem, hol és hogyan mondhatom le, hogy most már nekem ne kelljen fizetnem a NAV-nak?

#TB #NAV #Társadalombizotsítás #Fizetés visszamondása #Tanulói viszony bejelentése
szept. 3. 16:44
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell lemondani, egyszerűen nem fizeted. Azért majd 1-2 hónap múlva nézz rá a jogviszonyodra, nem számoltad-e el 1 hónappal, végig rendezve van-e
szept. 3. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem neked kell intézni, lejelent az iskola tanulóként, és majd kapsz a NAV-tól papírt, hogy nem kell tovább fizetned. Most szeptemberben még az augusztusit fizeted, október 12-ig meg bőven megkapod a törlő határozatot.
szept. 3. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm!
szept. 3. 17:15
 4/7 anonim ***** válasza:
Háááát, ez nem olyan biztos. Előre szólok, régi a sztorim, még 2010-ben történt, szóval lehet, hogy azóta ezt a problémát kiküszöbölték. De nálam pont ez volt, felvettek nappalira, mégis kaptam továbbra is a csekket. Pár év után bementem a NAV-hoz, kiderült, hogy valamiért a hallgatói jogviszonyokra nem látnak rá, viszont amikor bementem szólni (talán iskolalátogatási papír kellett hozzá), rögtön törölték a "tartozást". Én is csodálkoztam, mert ugye ha munkahelyet váltasz, azt rögtön látják. Ne legyen így, de megvan rá az esély. A jó hír, hogy nem sürgős ügy, mivel ugye van tb-d, én évekkel később intéztem el :D
szept. 8. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

4-es!


2020. július 01-je óta más a jogszabály.

Nem a NAV, hanem a NEAK írja elő a járulékokat, a NAV csak nyilvántartja, adott esetben behajtja azt. Azóta minden automatikusan megy. Értesítenek, ha fizetési kötelezettséged keletkezik, és arról is, ha az megszűnik. Sehova semmit nem kell bejelenteni.


Maximum akkor, ha a rendszer "hibára" fut és azt kell a helyére tenni. De alapból nem kell semmit intézni 2020. július 01-je óta.

szept. 9. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Na, végre valamiben legalább már van javulás :)
szept. 10. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Javulásnak nem hívnám a dolgot, inkább csak bevették az automatizmust a dologba. Amióta a NEAK írja elő és törli a járulékokat, csak káosz van körülötte.


Ennek egy kézben kéne lennie, méghozzá a NAV-nál úgy, mint régen, csak mindenféle bejelentési kötelezettség nélkül. Ugyanis a NAV-hoz jelentik be a biztosítási jogviszonyokat, nem pedig a NEAK-hoz. A NEAK-hoz az egyéb jogokat jelentik be, mint GYES, nyugellátásra jogosultság stb.

Pont ezért van káosz. Jönnek-mennek az adatok össze-vissza úgy, hogy az előzmények (2020. előtti történet) a NAV-nál vannak. Ennek mindnek egy helyen kellene lennie. Egy kézben. Amíg ez nem lesz így, addig csak káosz lesz. Ezt borítékolom.

szept. 11. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!