Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Carbon Medical oldalról...

Carbon Medical oldalról rendelt std tesztek mennyire megbízhatóak?

Figyelt kérdés
Teszteltetném magam, de első körben inkább csak otthon. Valaki használta már ezeket a teszteket? Vagy ajánlotta már doki, hogy ezeket is nyugodtan lehet használni?

aug. 26. 12:11
 1/9 anonim ***** válasza:

Orvoshoz menjél. Kenetet kell venni, amit nem fogsz tudni magadnak megoldani. Sőt, akár bajt is okozhatsz.


De a leírásban is benne van:

"A termék professzionális felhasználásra rendelhető meg.


A gyógyszertárban forgalmazható, valamint kötelezően készleten tartandó termékekről szóló 2/2008. (I. 8.) EüM rendelet 3. § (5) bekezdésében meghatározott diagnosztikumok, vagyis a HIV, valamint a hepatitisz B, C és D diagnosztizálására szolgáló in vitro diagnosztikumok (gyorstesztek) csak intézeti gyógyszertárban tarthatóak fekvőbeteg-gyógyintézeti felhasználásra. A tesztet csak egészségügyi intézmények, orvosok vagy AIDS szűréssel foglalkozó, engedéllyel rendelkező szervezetek vásárolhatják!"

aug. 26. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

De van amit vérből tesztelnek, azokat azért kipróbálhatnám. Gondolom vért csepegtetni rá ugyan úgy tudnék mint egy orvos.

Csak amíg el nem jutok egy rendes std szűrésre, tesztek azért jól működnek, nem?

aug. 26. 12:56
 3/9 anonim ***** válasza:

"A termék professzionális felhasználásra rendelhető meg."

Ha ez van ráírva arra is, akkor azt sem.

Vér "csepegtetéshez" is kéne automata ujjszúró és steril lándzsa.

aug. 26. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ha megkérdezném a nőgyógyászt, hogy ő megcsinálnáe, akkor úgy rendelhetek? Vagy ők meg nem vállalják ezt csak sajátot..?
aug. 26. 15:44
 5/9 anonim ***** válasza:

4: Akkor miért kell egyáltalán ezt megrendelni, ha elmennél nőgyógyászhoz és ő csinálná?

Egyébként biztosan nem fogja megcsinálni így.

aug. 27. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Mert mikor legutóbb megkértem, hogy teszteljen mindenre amire csak tud, csak Hpv-re tesztelt.
aug. 27. 23:36
 7/9 anonim ***** válasza:
6: Akkor lehet, hogy nem sima nőgyógyászhoz kéne menni, hanem bőr és nemibeteggondozóba. Ott szerintem megcsinálják. Bár én úgy tudom, ha nem indokolt, akkor is megcsinálja a nőgyógyász, csak külön kell kérni és fizetni kell érte.
aug. 28. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Igen lehet.

Hpv is fizetős volt, de mást nem csinált. Azt hittem azért ez még hozzá is tartozik, hamár félévente úgyis járok, egyszerűbb lenne helyben.

Köszönöm a válaszaid, intézkedem.

aug. 28. 09:21
 9/9 anonim ***** válasza:

8: Nincs mit :)

Egyébként én sem értem, hogy miért nem csinálják meg (kérésre), ha úgyis fizetni kell érte.

aug. 28. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!