Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mit lehet tenni az ellen, ha...

Mit lehet tenni az ellen, ha egy háziorvos mellett dolgozó nővérke nem írja fel a kért gyógyszereket, vagy hiányosan írja fel?

Figyelt kérdés
Ha ez ellen szól a háziorvosának a betege, akkor jön a szívatások időszaka a nővérke részéről.Ha meg nem írja fel, azt szedi a beteg amit felírt a nővérke, akkor annak a kárát a beteg látja érzi. Vannak olyan vérnyomás-csökkentők, véralvadás gátlót, inzulinok amiket mindig pontos időben be kellene szedni a betegnek, De ha nem írja fel a gyógyszereket a nővérke, akkor nincs mit be szednie a betegnek.Sok helyeken a nővérkék akarnak az orvosok helyett gyógyítani. Mert ilyenek is akadnak bőven.
aug. 11. 17:45
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Sanyi bácsi! Úgysem érti meg, ahogy látom, de nem a nővérke szórakozik Önnel. Vannak szabályok, amiket be kell tartani. Ha Önnek van olyan gyógyszere, amiben pl. 50 szem van, napi 1-et szed belőle, és azt minden hónapban kéri, akkor a 3. hónapban már nem lehetne megíratni, mert 2 hónap alatt megkapja belőle a 3 havi adagot.
aug. 13. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Értem én aranyom! De amikor pl tesztcsík havi 2X50 db van felírva az 100 db egy hónapra, és leadom a rendelésemet és nem találják a gyógyszertárban. Vagy más Milurit 100 mg szedek napi 3X1 tablettát, de a nővérke csak egy dobozzal ír fel, vagy vannak olyan gyógyszereim amikből napi 2X1 szedek és egy dobozzal ír fel, ami 30 szem.Ha reklamálok meg van sértődve a nővérke Inkább nem szólok, ami van azt szedem addig amíg van. Én minden hónapban írásban kérem a gyógyszereimet az adagolás szerint. Most ebben a helyzetben is én vagyok a hibás?Illetékesnek jeleztem írásban a problémámat, kifogják vizsgálni.Többen is azt mondják a nővérek ezzel szórakoznak, addig amíg valami komoly baj nem lesz.
aug. 13. 13:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!