Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mit lehet tenni az ellen, ha...

Mit lehet tenni az ellen, ha egy háziorvos mellett dolgozó nővérke nem írja fel a kért gyógyszereket, vagy hiányosan írja fel?

Figyelt kérdés
Ha ez ellen szól a háziorvosának a betege, akkor jön a szívatások időszaka a nővérke részéről.Ha meg nem írja fel, azt szedi a beteg amit felírt a nővérke, akkor annak a kárát a beteg látja érzi. Vannak olyan vérnyomás-csökkentők, véralvadás gátlót, inzulinok amiket mindig pontos időben be kellene szedni a betegnek, De ha nem írja fel a gyógyszereket a nővérke, akkor nincs mit be szednie a betegnek.Sok helyeken a nővérkék akarnak az orvosok helyett gyógyítani. Mert ilyenek is akadnak bőven.
aug. 11. 17:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Én pont ezt kerülöm el már jól látható jattal...nem tetszik, de az eredmény a fontos...ha ötszázat adnál, azt kikéri magának.
aug. 11. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
És mégis miért nem írja fel? Ez kimaradt.
aug. 11. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Sokszor van olyan, hogy fel vannak írva a gyógyszerek több hónapra, de a beteg azt nem váltja ki időben, ezért 3 hónap múlva eltűnik a felhőből. Viszont a rendszerben benne marad és "elszámolódik", mintha kiváltotta volna. A program pedig ez alapján számolja, hogy adott gyógyszert injekciót, stb. mikor lehet újra felírni. Ha előbb kéri a beteg a felírást, akkor azt a nővér nem tudja megtenni.
aug. 11. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Igen sok esetben azt mondja a nővér még van öt szem gyógyszere, ezért nem írja fel. Jöjjön el ha elfogyott a gyógyszere.Csak hogy pl aki véralvadásgátló gyógyszert szed annak a betegnek igazából kéthavi tartalékkal kell rendelkeznie, amit a kórházi záróján is szerepel, de ezt a nővér nem veszi figyelembe. Vagy az inzulinok esetében sokszor korrekciót kell a betegnek alkalmaznia, ami megnöveli az egységeket, és már nem is aktuális a nővér számítása. Három havi gyógyszer felírást meg egyszerűen a nővér nem ad.Szerintem nem pénz kérdés ez! Nem mindenki teheti azt meg hogy ötszáz forintot ad a beteg a nővérkének a gyógyszer felírásért, bár az még törvényes is lehetne.
aug. 11. 19:04
 5/12 A kérdező kommentje:
Ja és nem beszélve arról amikor hetekig hónapokig hiánycikk az inzulinok, vagy egyes fontos gyógyszerek, ezt is figyelembe kellene venni a gyógyszereket felíró nővérkéknek.
aug. 11. 20:30
 6/12 anonim ***** válasza:
Az inzulinadagot a nővér a szakorvosi javaslaton szereplő adagolás alapján számolja ki. Ha a szakorvos azt írja a javaslatra, hogy pl. 3x 10E + korrekcióhoz, akkor a nővér 30 egységnél többet, általában 35 egységnyit számol. Ha azonban a szakorvos ezt nem írja rá, akkor a nővér nem számolhat többet. Ilyen esteben a szakorvosnak kell szólni, hogy legyen szíves azt is ráírni. 3 havi adagot pedig éppen azért nem szeretnek felírni, mert sokan elfelejtik, hogy mikor írattak meg 3 havi adagot, ezért a 2. hónapban már ismét kérnek újabb 3 havi adagot. Ha ezt akkor ismét megírja, akkor a beteg már 2 hónappal előrébb jár a maximálisan írható 3 havinál és egy idő után a számítógép kijelzi, hogy már el van látva a beteg a maximális 3 havi adaggal és nem enged többet írni. Azt a nővér nem tudja, hogy milyen gyógyszerek nem kaphatóak. Ilyen esetekben a gyógyszertáraknak kell a felírt gyógyszer helyett másik, ugyanolyan hatóanyagút kiadni. Vagy ha ilyen nincsen, akkor vissza kell menni az orvoshoz, hogy adjon hasonló hatású, másik hatóanyagú szert. Ezekre nagyon fontos odafigyelni a betegeknek, mert ezek nem a nővéren múlnak. Nem azért nem ír, mert rosszindulatú, ki akar tolni a beteggel, hanem azért, mert nem tudja megtenni.
aug. 11. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Inzulinokban nincsen helyettesítő,legalább is amiket én használok. De mi van a kölcsönkért gyógyszerek visszaadásával? Az a beteg akkor tudja visszaadni ha kiváltotta, ha a kiváltott gyógyszert visszaadja neki már mint a beteg részére ismét nincs gyógyszer. Különben a háziorvosok tudják hogy az inzulinok hiány cikkek. Ja a diabetológia azt tanácsolja két havi tartalékkal kell rendelkezni e egy betegnek. Na, ezt nem értik a nővérkék akik ezt a kérést nem tudják teljesíteni. Akkor mi lehet a megoldás. Van egy ismerősöm az azt mondja neki minden alkalommal felírja a nővérke a gyógyszereit, van amikor még többet is. Ez megint hogyan működhet így? Egyik helyen így, a másik helyen úgy alkalmazzák a rendeleteket?
aug. 11. 21:50
 8/12 anonim ***** válasza:
Egészségügyben dolgozom. A nővér nem írhat/írhatna fel gyógyszert, arra kizárólag az orvosnak van kompetenciája.
aug. 12. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ha a diabetológus a javasalton nem írja le, hogy mennyi adagot adjon/legyen pluszban a beteg, akkor a háziorvos - nővérke, nem írhat fel többet. Lehet, hogy van olyan, ahol más a program és a dátumon túl is lehet, de az a praxis, amelyik többet ír fel, esetleges ellenőrzésnél megütheti a bokáját. A lényeg: egyszerre max. 3 havi adagot lehet felírni és a következő 3 havit csak a 3. hónapban lehet, előbb nem.
aug. 12. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Én 18 fajta gyógyszert szedek rendszeresen, minden hónapban felírom a kért gyógyszereimet és leadom a nővérke kezében az igényemet, általában egy hét, elteltével szokok a gyógyszertárba menni kiváltani a gyógyszereimet, és akkor szembesülök azzal hogy a felét ha felírta a nővérke a kért gyógyszereimnek. A gyógyszertárban azt mondják sajnos több gyógyszert nem írtak fel. Megyek az orvosnak mondom a történetet, a nővérke azt mondja sok olyan gyógyszerem van amiből még van otthon nekem. Mondom hogy ez nem igaz mert már mind elfogyott. Azt mondta a nővérke majd fogja tudni azt hogy mikor írhat fel gyógyszert. De már egy hónap eltelt és semmit nem tudok kiváltani a gyógyszertárba, mert nincs felírva gyógyszer. Vissza megyek a nővérke azt mondja hát Sanyi bácsi nem adott nekem gyógyszer igényt, hogyan írjak fel? Az a véleményem hogy nem jó ez a rendszer így. De ezt panaszként megírtam az illetékes helyre. Ez nem megoldás hogy 81 évesen nem tudom rendszeresen szedni a gyógyszereimet mert a nővérke nem írja fel a felhőbe. Inzulinokkal ugyan ez van, a teszt csikókkal ugyan ez van, a Telexterrel ugyan ez van, van hogy hetekig nem tudom szedni, de a vérnyomás csökkentő gyógyszereimmel is ez van. Mi lehet a megoldás? Jó, majd kivizsgálják az esetemet, de az időbe telik. Egy nővérke szórakozhat így a betegek egészségével? Vagy mondja azt hogy a gyógyszerek felírása 1000 Ft / hó, akkor átadom azt a rohadt ezrest, de ne keljen ide oda járkálnom már 81 évesen.
aug. 12. 15:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!