Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » 99 eves dedimamamat “at...

99 eves dedimamamat “at akarjak segiteni” a korhazban a tulvilagra. Etikus ilyet mondani?

Figyelt kérdés

Draga dedimamam a demencia vegstadiumaban van, tudogyulladassal, hugyuti fertozessel, lazzal kerult korhazba. A vegelgyengules sajnos teljesen egyertelmu, nagyon rosszak az ertekei, nem beszel, nem reagal semmire, borzaszto allapotban van. A korhazban azt mondtak, hogy egyreszt felesleges kezelni, 2-3 napon belul ugyis meg fog halni, es hogy felesleges tovabb huzni az egeszet, ok erdemesnek latjak, hogy atsegitsek a tulvilagra. A szivem megszakad, megis mit tennenek vele?

Azt kerte a csalad, hogy az utolso percig kapja a kezeleseket, gyogyszert, hogy legalabb ne fajdalmak kozepette haljon meg. Nem tudom mire szamitottam, de oriasit csalodtam az egeszsegugyben. Aki idos, mar nincs joga az elethez?


aug. 4. 22:31
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
7%
Már magát a tudatot hogy a kutyámat "átsegítem a túlvilágra" immorálisnak éreztem, hiába az orvos adta volna be az injekciót, én öltem volna meg mert én hívtam volna ki abból kifolyólag hogy "átsegítse a túlvilágra". Tulajdonképpen felbéreltem volna egy "gyilkost" hogy ölje meg őt! ☹️
aug. 4. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:

17, akkor rosszul tudod. Vagy ezt hiszed arra, amikor menthetetlen betegeket nem tudják helyrehozni?

Sajnos van amikor hiába tesznek bármit. Apám is kapott vért, meg sok mindent, végül beszélni sem tudott ő sem... de legalább kapott gyógyszert a fájdalmakra. Az az eutanázia néha jó lenne, rövidebb lenne a szenvedés...

aug. 4. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
54%

"Az az eutanázia néha jó lenne, rövidebb lenne a szenvedés..."


Ahhoz a beteget kéne megkérdezni de sokszor nem képes erre!

aug. 4. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
86%
Ilyet sehol sem mondanak!
aug. 5. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:

Nem az.azért vannak hogy megtegyenek érte mindent amit tudnak.

Senkinek nincs joga dönteni egy másik ember életéről

aug. 5. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
0%
Onnantól kezdve hogy elveszi az életét már GYILKOS és Istent játssza!
aug. 5. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:
100%
26, ilyen állapotban max hagyni meghalni tudják, de ha kezelik sem lesz jobb, talán napokat lehet nyerni, de milyen áron? Az állatoknál is önzőség a gazdi miatt arra a pl 2 napra tovább tartani, mikor úgy szenved... nehéz és kemény döntés. De aki csak szenved, magánál sincs, beszélni sem tud, hogy kérje, hagyják már el menni, ahj, szörnyű, többet ezt a kérdést nem is olvasom inkább...
aug. 5. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:
0%

99 évet (majdnem egy évszázadot) lehúzott, ő meg csak csettintésszerűen "átsegítené" őt a túlvilágra!

Ő dönti el hogy éljen vagy haljon!

Semmi tisztelet nincsen benne!

aug. 5. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:
55%
Erre csak az lenne a megoldás ha az illető még életében, viszonylag egészségesen nyilatkozatot tesz, önrendelkezik hogyha ez és ez történik akkor mit csinálhatnak vele, amúgy nem!
aug. 5. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:
53%

Nagyon furcsa, más meg kéri, de megtagadják tőle... ezen megy a tárgyalás, Karsai Dániel viszi az ügyet a nemzetközi bíróságon...


A dédid saját maga hogyan rendelkezett akár szóban akár írásban ilyen esetre?

aug. 5. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!