Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » 99 eves dedimamamat “at...

99 eves dedimamamat “at akarjak segiteni” a korhazban a tulvilagra. Etikus ilyet mondani?

Figyelt kérdés

Draga dedimamam a demencia vegstadiumaban van, tudogyulladassal, hugyuti fertozessel, lazzal kerult korhazba. A vegelgyengules sajnos teljesen egyertelmu, nagyon rosszak az ertekei, nem beszel, nem reagal semmire, borzaszto allapotban van. A korhazban azt mondtak, hogy egyreszt felesleges kezelni, 2-3 napon belul ugyis meg fog halni, es hogy felesleges tovabb huzni az egeszet, ok erdemesnek latjak, hogy atsegitsek a tulvilagra. A szivem megszakad, megis mit tennenek vele?

Azt kerte a csalad, hogy az utolso percig kapja a kezeleseket, gyogyszert, hogy legalabb ne fajdalmak kozepette haljon meg. Nem tudom mire szamitottam, de oriasit csalodtam az egeszsegugyben. Aki idos, mar nincs joga az elethez?


aug. 4. 22:31
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
81%
Mert ha kapja a kezelést, akkor örökké él?
aug. 4. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
89%

Ilyet elvileg nem mondhatnának! Ez rejtett eutanázia!

Az egészségügy a betegek egészségéért, életéért van. (elvileg)

aug. 4. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
93%

" Aki idos, mar nincs joga az elethez? "

De, csak az az állapot amiben ő van, már nem élet. Sajnálom! :(

aug. 4. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
100%

Ilyet nem mondhatnak, mert ez bűncselekmény, és nem is kockáztatják meg.

De megjegyzem, ha az állatot átsegítik a túlvilágra, akkor az embernek is etikus lenne elejét venni az értelmetlen szenvedésének. Életről beszélsz - hát ez a legkevésbé se az.

aug. 4. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
31%

Akkor küldjék haza, de ezzel konkrétan azt mondják hogy szívességből megölik őt!

Borzalmas!

aug. 4. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
100%

Hozzád küldjék haza, 5-ös? Nálad fulladjon meg?

Ui: Nem kell ám mindent elhinni, amit az interneten valaki leír!

aug. 4. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
87%
Magyarországon tilos az eutanázia. Ilyet nem mondhat.
aug. 4. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
56%
Nyilván nem mondhatják ki, de előfordul, hogy megteszik. Kicsit túladagolják az ópiátot, pl.
aug. 4. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
87%
Azt egyébként, hogy konkrétan megcsinálják, el tudom képzelni, valamiből kicsit többet adnak be neki, de egészen biztos, hogy nem mondják.
aug. 4. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 A kérdező kommentje:
Kedves 6os, en lennek a legboldogabb, ha nem volna igaz. Bar oszinten nem tudom, megis ki talalna ki ilyet onmaga szorakoztatasara. Egyertelmu, hogy meg fog halni es az is, hogy szukseges a korhazi kezeles, mert fajdalmai vannak. El kell fogadnunk, azt viszont felhaboritonak tartom meg egy 99 eves ember eseteben is, hogy az orvos kerekperec azt mondja, hogy ok mar nem is kezelnek, hanem atsegitenek a tulvilagra. Ez etikatlan es melysegesen embertelen meg ilyen korulmenyek kozt is.
aug. 4. 22:48
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!