Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » 99 eves dedimamamat “at...

99 eves dedimamamat “at akarjak segiteni” a korhazban a tulvilagra. Etikus ilyet mondani?

Figyelt kérdés

Draga dedimamam a demencia vegstadiumaban van, tudogyulladassal, hugyuti fertozessel, lazzal kerult korhazba. A vegelgyengules sajnos teljesen egyertelmu, nagyon rosszak az ertekei, nem beszel, nem reagal semmire, borzaszto allapotban van. A korhazban azt mondtak, hogy egyreszt felesleges kezelni, 2-3 napon belul ugyis meg fog halni, es hogy felesleges tovabb huzni az egeszet, ok erdemesnek latjak, hogy atsegitsek a tulvilagra. A szivem megszakad, megis mit tennenek vele?

Azt kerte a csalad, hogy az utolso percig kapja a kezeleseket, gyogyszert, hogy legalabb ne fajdalmak kozepette haljon meg. Nem tudom mire szamitottam, de oriasit csalodtam az egeszsegugyben. Aki idos, mar nincs joga az elethez?


aug. 4. 22:31
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
87%
Sajnos igen... Szomorú leírni de az ilyen beteg csak foglalja a helyet a kórházi ágyban, felesleges macera az ápolóknak. Sajnos... De én le is írnám míg józan egészséges fejjel ha ilyen beteg lennék ne ápoljon senki, altassanak el, hadd menjek el békében.
aug. 4. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 anonim ***** válasza:
100%
Igazából azt is nézd hogy a dédnagyid jelenleg haldoklik... Kitudja hány napja. Ha tudna beszélni biztos azt mondaná, hogy elég volt a szenvedésből. Én se akarom h meghaljanak a szeretteim de sajnos eljön ez is, tudom hogy fáj, meg írhatunk most akármit nem fog használni.
aug. 4. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 anonim ***** válasza:
51%
Az valóban nagyon felháborító ... lenne, ha mondta volna. De nem mondta. Úgyhogy ne provokálj! Az orvos nem lesz bolond magát rendőrségre-bíróságra citáltatni, annál ő okosabb. Ellentétben a gyakorival, ahol nem mindenki ...
aug. 4. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 anonim ***** válasza:
68%
Nem mindegy, miért mondtak ilyet (ha tényleg így hangzott el). Ha azért, mert "foglalja a helyet" vagy "már felesleges nyűg", akkor igen, etikátlan és embertelen. Ha viszont azért, mert ez már életnek nem nevezhető szenvedés, akkor még etikus is lehetne. De semmilyen körülmények között nem "segíthetik át a túlvilágra", mert az bűncselekmény. Maximum hazaküldhetik. Sajnálom és sok erőt kívánok, kérdező.
aug. 4. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 anonim ***** válasza:
100%
Hogy küldhetnék már haza tüdőgyulladással, húgyúti fertőzéssel, lázzal, 14-es?! Hogy jut ilyen eszedbe! Orvosi kezelésre szorulót nem küldenek haza!
aug. 4. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 anonim ***** válasza:
86%
Nincs eutanazia,ilyent biztos hogy nem mond es nem csinal senki,mert etikatlan es senki sem akar maganak bajt. Egy 99 eves haldoklót nem kell àtsegìteni a túlvilàgra, àtmegy az magatól is. A szenvedesek enyhitesere szoktak adni morfint,de nem attól hal meg, hanem mert az élet véges, visszafordithatatlan egy idő utàn.nem kell összevissza baromsàgokat terjeszteni. Mindenkinek joga van az èlethez,ès amèltó halalhoz is. Azèrt mert a hozzatartozok nem tudjak feldolgozni hogy vège az eletnek, azert mèg nem kell egy idős beteget vègstadiumban kìnok közè kergetni.
aug. 4. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 anonim ***** válasza:
11%

"Sajnos igen... Szomorú leírni de az ilyen beteg csak foglalja a helyet a kórházi ágyban, felesleges macera az ápolóknak. Sajnos..."


Sajnos így van, és sok esetben "örömmel" meg is teszik, ebben biztos vagyok! 😢

De ez akkor is gyilkosság! 😠

aug. 4. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 anonim ***** válasza:
31%
A mi kutyánk haldoklott, de nem volt szívünk kihívni az állatorvost hogy elaltassa. A szívünk szakadt meg így is hogy viszonylag gyorsan elment (szerencsére).
aug. 4. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 anonim ***** válasza:
100%
Szegény, ha segíteni próbálnak sem fogja tovább húzni, nem tud magáról, majdnem 100 éves, elhiszem, hogy szereted, de ha szereted, nem akarod, hogy szenvedjen, ugye ? Egy tüdőgyulladás 30as éveimben is kín, akkor ő mit élhet át? Szörnyű belegondolni is... részvétem kérdező🖤 neki már csak akkor lesz jobb, ha.... mert ez csak szörnyű kín. Sajnálom 🥺
aug. 4. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 anonim ***** válasza:
100%
Joga lenne, de esélye sajnos semmi... amiatt viszont ne aggódj, arra adnak gyógyszert, hogy ne szenvedjenek. Apukám decemberben ment el.
aug. 4. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!