Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Teljesen leepült anyámnak...

Teljesen leepült anyámnak kérhetek segitseget az itthoni ellátásában?

Figyelt kérdés

Nem diagnosztizalt, mert sem onreflexioja, sem betegsegtudata nincs, viszont nem birom el egyedul.

Ami tortenik: 70 ev, alig eszik de aktiv, viszont szellemekkel beszelget, sot ordit veluk. Es mindenkivel is. Nem zarhatom magamra az ajtomat: mert csak. A kutya beteg, mindenhol csomok lognak rola: nem megy orvoshoz, mert "csak". Ha nem mukodik a net: valaki lopja. Nem talal valamit a hazban: valaki ellopta. Apam hamvai a hall-ban, mas temaja nincs, mint "kit lehet szidni", "kiben csalodtam" vmint "ez meg ez mit gondol rolam". Empatia nulla, ha kritizalod neked megy, (nincs impulzuskontroll) vagy ordit remegve egesz nap. kutya menekul elole, a gyogyte xaraival itatja, mint apamat hasnyalmirigyrakban. Kijelento modban intezi a kereseit:n Elmesz cigiert es hozol nekem egy rejtvenyt" -egesz napi tevekenysege a tuzo napon kert -ontozesen felul. Nem birom. Van ilyenkor segitseg? Vagy megvarjuk, amig en is bedilizek? Szomoru ez az egesz, es nekem fogalmam nincs a hazai EU ellatasokrol, mert nemreg koltoztem haza -anyamat ellatni- kulfoldrol. Akkor is, ha utal, akkor is ha akarmilyen. Koszi.



júl. 24. 18:33
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Egyebkent kb 39 kilo. Csont es bor, nem tudom, mi tartja ossze, lehet, hogy a balhek okozasa es keresese aktivizalja. Kivagyok.
júl. 24. 18:34
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Háziorvos, gondnokság alá helyeztetés, otthon
júl. 24. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
23%
Fura, mert ahhoz képest, hogy ilyen legyen eléggé fiatal
júl. 24. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb demencia már 50 + évesen észrevehetö!
júl. 24. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
78%
Szereted őt?
júl. 24. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat. Nem szeretnem egy otthonba dugni, de ez igy nyilvan nem tarthato. Elmegyek a haziorvosahoz, megprobalom rabeszelni, hogy "veletlenul" jojjon ki hozza.

Ambar idegenek elott tundercuki tud lenni, a szellemeirol nagyokat hallgat.


Sztori: lehuzott a klotyon egy WC tisztito kockat, (amit letagadott) a teljes hazban dugulas lett. Szakit kihivtam, elmagyarazta, hogy amugy is regi a vezetekrendszer, anyu meg nem rendeltetesszeruen hasznalja a klotyot-ez a sorozatos dugulas oka. Az en anyam eltorzult arccal ordibalt miutan elment a "hulye dilettans" szerelo, de amig itt volt nagyon szerette. (Majd eszre vettem, hogy klotyopapirhegyek allnak anyu wc-jeben. Gyujtogette, azt hitte attol dugul. Vacsora kozben ne kepzeljetek el a szagokat.

júl. 24. 20:04
 7/17 A kérdező kommentje:

5) Nem, mi nem szerettuk egymast anya-lanyakent, erre en eselyt nem kaptam, en azert szulettem meg- bevallottan-, hogy felaldozzam az eletem erte es az ocsemert. Mondtam, hogy az akkor volt, amikor kislanykent nem tehettem mast. mar nem vagyok kislany, szoval nahhh...

Ha valaki tudja azt, hogyan es milyen viselkedessel vagy modszerekkel lehet nyugalomra inteni az agressziv es ontelt boszorkanyokat, akik esetenkent utnek-vagnak-karmolnak, akkor azt megkoszonom. Komolyan, ha igy megy tovabb, en kerem a dokit, hogy engem rakjon be egy diliotthonba, mert az ingerkuszobom es az osszes letezo turelmem elverzett mostanra.

júl. 24. 20:09
 8/17 A kérdező kommentje:
Plusz: napi egy kobmeter vizet locsol el. A kertben, a tuzo napon. (Navajon ki fizeti) :(
júl. 24. 20:16
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Amikor ordibál, vedd fel, az orvosnak sokat segíthet.
júl. 24. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem tartható otthon! Megbolondulsz. A háziorvos segítségével el kell intézni, hogy pszichiáter beszámíthatatlannak minősítse és gondnokság alá helyezhető legyen. Aztán a demenseket fogadó otthonba helyezni. Olvass utána a demenciának. Borzasztó. Állítólag a türelem a kommunikációs mód, de azt meg ki bírja?
júl. 24. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!