Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Munkavállalásomhoz további...

Munkavállalásomhoz további vizsgálatokra küldött a foglalkozás egészségügy orvosa, ez két hónappal ez előtt történt. Még mindig nincsen vége az ügynek, Meddig húzható el egy ilyen szakvizsgálat?

Figyelt kérdés
Szakrendelőben akadt meg az ügyem, elvégezték a vizsgálatokat, de időpontokat kaptam azok kiértékeléseikre. Kiértékelés megtörtént, majd három hét múlva kaptam időpontot az ügyemben. Sajnos a doki azt mondta a szakrendelőben hogy egy vizsgálat kiértékelése miatt nem tud döntést hozni, ehhez másokat kell meg kérdeznie, de azok jelenleg szabin vannak, nem tudja mikor lesznek elérhetők. Türelmet kért, de rajta van az ügyön a főorvos Úr. Kérdezem milyen főorvos az aki valamiben nem tud döntést hozni, és ezzel jelentősen elhúzza az időt, kockáztatva a munkaviszonyomnak az esélyeit? Ja ma reggel a leendő munkaadóm elállt már a felvételemtől.Kit lehet ebben az esetben felelősségre vonni? Az esetet írásban a Belügyminisztériumnak jelezni fogom.Sajnos ezt okozzák a nyugdíjas főorvosok, akik felelős döntéseket nem mernek meghozni, inkább menekülnének ettől.Milyen főorvos az aki nem tud egy vizsgálat eredményében dönteni? Egyébként gépész techniusi pályázatra jelentkeztem.
júl. 22. 09:24
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha 2 hónap alatt nem sikerült dönteniük és konzílium is kell, akkor ott nagyobb bajaid is lehetnek, minthogy nem vettek fel. Korábban hogyhogy nem vizsgáltak ki?
júl. 22. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
El nem tudom képzelni mit láthattak, milyen vizsgálat volt, ami miatt nem tudnak döntést hozni. Egyébként van ilyen sajnos, bevett szokás, ha valamit nem tud értelmezni valaki és egy szakmai segítséget kér mástól, de az azt jelenti, hogy bonyolult esetről van szó. Ha valakinek van egy betegsége vagy van egy krónikus betegsége, akár csak egy állapot, akkor csak úgy érdemes üzemorvoshoz menni, ha ezekről vannak friss vizsgálati eredmények, különben bele fognak kötni és küldözgetnek ide-oda, ami meg államiban hónapok minimum. Felelősségre senkit sem tudsz vonni emiatt, bár azért ideiglenes alkalmasságit vagy korlátozottat adhatnak.
júl. 22. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Megmondom mit talált aggályosnak a szak főorvos Úr.A sarkamban van egy sarkantyú,aminek a kezelésére nem járok, nem fáj minek a kezelés mondom én.

A másik a vérnyomásom 120/ 80/ 42 és ezt a 42 t találta rendkívül alacsonynak, a belgyógyász szakorvos.Ez ügyben húzódott el az ügy, ami jelenleg is folyamatban van, konzultációra hivatkozva.Ennyi történt(ik) az ügyemben.Sajnos mind a két szakrendelésem a főorvosok már idős nyugdíjasok.

júl. 22. 11:01
 4/9 anonim ***** válasza:
Az, hogy nem fáj a sarkantyúd, jelezhet idegkárosodást. A 42-es pulzus meg laikus szemmel nézve is kevés, ehhez nem kell orvosit végezni. Az orvos nem azért nem enged, mert vénségére ez az egy öröme az életben.
júl. 22. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A 42-es pulzus az már bradycardia. Ha tüneteket nem okoz akkor magát az állapotot nem kell kezelni, de mindig kutatni kell szívbetegség után és ha igazolódik szívbetegség azt már kezelni kell. Persze sportolóknál meg egy jól átbulizott este után akár még lehet normális is egy ilyen pulzus érték, de felelőtlenség lenne erre fogni, hogy aztán meg majd a munkahelyedről vigyen el egyszer a mentő. Ez így teljesen érthető szerintem.
júl. 22. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Csak az érdekes ebben az, hogy semmilyen gyógyszert erre nem javasolt a főorvos. Ma voltam a háziorvosnál aki csodálkozott az eljáráson.Nem kell gyógyszert szednem, mondta a háziorvos, különben meg a főorvos sem javasolt gyógyszert erre a vérnyomásomra, de ez esetben meg nem volt helytálló az időhúzása a főorvosnak. Ilyen betegséggel minden alkalommal alkalmasnak minősítik a munkaviszonyra jelentkezőket.Ez nem indokolta azt hogy ennyi ideig elhúzta a nyugdíjas főorvos az ügyemet. Mos mit kellene tennem? A betegségből eredően kaptam alkalmatlan minősítést a gépész technikusi munkaviszonyomra. Mit tehetek ez ellen?
júl. 22. 13:24
 7/9 anonim ***** válasza:
Semmit, max felülvizsgálatot kérsz, de az is idő meg cirkusz és nem ingyen van. Valami ott nagyon nem stimmel, nekem kicsit lyukas a sztori.
júl. 22. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nem kérek felülvizsgálatot, pert indítok az indokolatlan időhúzás miatt. Egyébként a mai napon már munkaviszonyban állok, egy másik munkáltatónál, oda alkalmas minősítést adott az orvos. Milyen érdekes! Nem?
júl. 22. 14:38
 9/9 anonim ***** válasza:
Az egész sztori az.
júl. 22. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!