Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hogy lehet eljutni üzemorvosho...

Hogy lehet eljutni üzemorvoshoz? Ki az?

Figyelt kérdés

Jó hülye kérdés, főleg lassan 30 évesen, de én ilyet még nem láttam. Utoljára 10 éve voltam ilyen munkafelvételi kivizsgáláson és akkor a háziorvosom (aki ezek szerint nem üzemorvos) mindenhova beutalt, amit kértek (állami szerv): EKG, audiologia, szemészet, komolyabb nagylabor, tüdőszűrő, urulógia. Aztán mindig a munkahely intézte a dolgokat, utána elmentem az államitól és magánban még egy tüdőszűrőt sem kértek 3 helyen sem 5 év alatt. Most ismét jelentkeztem egy állami állásra, de ha megszakítom a felvétlet, akkor az orvosi vizsgálatokat, ha ők végzik, kifizettetik, maximum 160 ezer Ft. Ezt sokkaltam, főleg, hogy azt mondták h annyi a különbség, hogyha ők csinálják, akkor 1 nap alatt lezavarnak mindent, de amúgy ingyen megcsináltathatom, csak akkor időpontozgatni kell, csak szóljak a háziorvosomnak. Szóltam. elküldött a brébe. Azt mondta menjek el üzemorvoshoz. De az ki??? hol találom? Foglalkozásegészségügyi orvos, arra rájöttem, és van is 1-2 foglaljorvoston, de most kajak menjek el ilyen fizetősbe? TB-m mi az, hogy nem állja? A cigányok járják le az én TB-met is, tavaly 5 napot voltam beteg, előtte évekig 1et sem, hova megy a pénzem, nem használhatom fel ilyen vizsgálatokra? Ez mekkora bullshit már!!! De a lényeg, hogy a háziorvos azt mondta h az sztk-ban van üzemorvos, de nem találom a honlapon, pedig azt mondta ott keressek időpontot hozzá, és fizessek ki zsebből minden vizsgálatot, de rohadtul nincs is ilyen! Mit csináljak? Hol találok ilyet, mert a neten csdak ilyen cégeseket találni akiket cégek hívnak X db főhöz, meg azok nem olyan komoly vizsgálatok. Most aki kimászkálós orvos, tuti nemhordoz magával EKG berendezést, lehet akkor a rendelőjében sincs, azt azért nem fogok kifizetni 20k-t hogy beköszöntem azt semmi.

Mi legyen?:DDD



jún. 30. 20:12
 1/7 anonim ***** válasza:
73%

A cégnek vagy szervezetnek ahova jelentkezel, annak van üzemorvosa vagy üzemorvosai. Ő értékeli ki a leleteidet. De nagyon furcsán veszi ki magát, hogy beutalókat kérsz tőle, mert külsős helyen, időpontra várva akarod elvégeztetni egyesével a vizsgálatokat, ha ők helyben megcsinálnak mindent.


Szerintem ne szívasd magad, hanem hagyjad, hogy ők végezzék el a vizsgálatokat! Ha nem tetszik a munka, akkor meg gondolom van próbaidő.

jún. 30. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Tényleg van üzemorvos a szakrendelőben, de munka miatt még nem mentem hozzá, hanem iskolához kellett az alkalmassági és fizetni kellett a vizsgálatért. Az üzemorvosi vizsgálatokat nem állja a TB, a munkáltató szokta fizetni. Senki nem akar kitolni veled. A jogosítványhoz való vizsgálat is fizetős, hiába a háziorvos csinálja. Ha érdekel a munka, akkor menj el a vizsgálatokra, ha nem, akkor meg várd ki, amíg olyan helyre hívnak, ami tényleg érdekel. A munkáltató fogja állni a vizsgálatokat, jogosan várja el, hogy akkor dolgozz is nála.
jún. 30. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Hat nemtom, a nom jogsijat ugyanez a haziorvos intezte, allitolag ahhoz is uzemorvosnak kene lenni pedig, de beutalta mindenhova ingyen.


Erdekel a munka, de ha megsem jon be, nem akarok a semmire fizetni 1, 2, am is jo lenne szures, de jo lenne vhogy ingyen elintezni, ha mar fizetem azt a fost. Mert ha nem fizetnem, akkor elmennek a synlabba vagy medicoverbe 100ezerert azt jonapot, de nem hagyjak nalam azt a penzt.


Hat akkor varja el jogosan, mikor mar akkor van a vizsgalat, mikor van munkaszerzodes stb. Egyelore olyan titkosszolgalatrol beszelunk, hogy meg a munkakort sem ismertettek. Namost ha mar akkor off lesz akkor mit csináljak habi? Hagyjuk mar. De ettol meg erdekes lehetoseg, szakmaba vag, es a fizu is jo lenne, bar most is annyit keresek, csak csicskabb korulmenyek kozott, meg nem rendesen bejelentve.


Viszont meg mindig nem tudtam meg, hova mehetnek.

júl. 1. 17:18
 4/7 anonim ***** válasza:
51%
Ööö..milyen állami álláshoz kellett nagylabor, meg urológia? Űrhajós akartál lenni?
júl. 1. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nnna

Leirom mi volt, ha mas is beleutkozne ebbe a jovobe .


Beszeltem magan uzemorvossal, azok inkabb csak ceggel leszerzodve vallaljak a dolgokat, de elvileg mint maganszemely is elmehettem volna, ha lett volna idopont. Mivel nem sikerult, igy sztk-s uzemorvost felkerestem (foglalkozas egeszsegugy cimszo alatt talalhatoak, mert miert is neveznenk nevukon a dolgokat), es az elmondta, hogy a magan amugysem vizsgalt volna ugy ki, csak ez a szokasos latas - olvasd le a tablat, vernyomasmeres kamu azt alkalmas vagy jonapot, penzt meg szedik be. Na marmost az sztks elmondta, hogy egy ceg helyett az uzemorvosi vizsgalatot, a ceg megbizott uzemorvosa helyett, nem folytathatjak le. Ez tisztasor, van is a cegnek uzemorvos, nekem mindossze a leletek kellettek volna. Erre kozolte az uzemorvos, hogy ok nem irhatnak beutalot ezekre, csak a haziorvos. Felhivtam a "ceget", akik elmondtak, hogy eddig meg soha semkinek nem volt ilyen problemaja, a haziorvos beutalta mindenhova, allitolag a TB-t fizetve alanyi jogon jar is evente 1x kivizsgalas, labor, ekg (h nagylabor v kicsi az nem derult ki). Valamint hozzatettek, hogy max bekamuzom, h rosszul vagyok. Mondom milyen bekamuzom, mar rosszul kezdodik a karrier, ha egy ilyen helyen igy kell korrumpalodni. Na m1. Hivom haziorvost, aki elmondta h valoban beutalhatna, de nem fog, mert munkaalkalmassagihoz kell. Mondom neki hogy de neki az m1 hogy nekem az mihez kell, ha kerem, kutya kotelessege beutalni. Azt mondta h alapbol igen, de mivel mar tudomasa van rola h munkaalkalmassagi, igy nem, es o nem fog a TB-vel jatszani. Holott egy tok normalis dolgot kertem, fizetem azt a hulladekot, es raadasul regebb cifrabb dolgokat is intezett, na m1. Megertem en, csak nem szep, de m1. Szoval maradt a magánba fizetosen elintezni, aztan a leleteket elkuldeni az uzemorvosnak, es akkor az kiertekeli es ennyi (es hozzatettek h ott ujra kell majd vervizelet ekg amugy, mindentol fuggetlenul, de m1). Beszeltem masik kerulet uzemorvosaval, az azt mondta, hogy o es a kollegai haziorvoskent mindenkit beutalnak ilyen esetben minden kerdeses helyre, az en haziorvosommal szemben, es ennyi. Dehat ez van. Jovo heten iratkozom at majd mas haziorvoshoz sztem mert ugy latom ez kifarsult. A vizsgalatokat meg amugy is akartam mert utoljara 6 eve volt barmi, igy legalabb kesz, es normalis helyen, nem ilyen lepra sztkban, es normalis orvosokkal nem befasult pokhendikkel, es akkor, amikor nekem jo, nem ugy h idopont van azt 2,5 orat varok, meg husz ev mulvara kapott idoponttal. Durran a bolond medicover, azt ennyit az allamirol, csak tudnam minel fizetem.

júl. 5. 22:27
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha valami az üzemorvosnak kell, azt nem a TB dolga finanszírozni, hanem a munkáltatónak. A háziorvosod szabályszerűen járt el.
júl. 6. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Egyszerűsítve: ha egy cég felvesz valakit dolgozni és megköveteli a foglalkozásegészségügyi vizsgálatot, akkor azt a cégnek kell megszerveznie és finanszíroznia. Ezt írja elő a jogszabály. A cégek leszerződnek egy foglalkozáseü orvossal vagy céggel. És oda küldik a dolgozóikat.

Viszont az üzemorvosi, foglalkozáseü dologba nem kell és nem is lehet a háziorvost belekeverni, maximum olyan van, hogy a munkáltató a háziorvossal kitölttet egy kérdőívet a "betegéről".


Jogsi téma: ahhoz nem kell üzemorvos, arra pont elég a háziorvos. Ugyanakkor nem csak ő adhatja ki, hanem bármilyen olyan orvos, akinek erre van jogosultsága. A jogsis vizsgálat viszont fizetős, hiszen magánkezdeményezés.

szept. 5. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!