Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A beteg, a TB és a magánorvos...

A beteg, a TB és a magánorvos esete?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Ha valaki megteheti, hogy magánorvosi ellátást vesz igénybe, legyen szó csupán egyszerű rutinvizsgálatról, vagy ne adja Isten komolyabb eü. problémáról, abban az esetben is ugyan úgy ki kell fizetnie havonta a TB járulékát?


Tehát - azon felül, hogy kifizeti a vizsgálatért a pénzt magánban, még havonta fizetnie kell az egyébként nem igénybevett állami eü. ellátásért is? Persze az, hogy valaki magánorvoshoz járjon, picit pénztárca függő is, viszont ha magamból indulnák ki, én nyugodtabb szívvel fizetném ki azt a pénzt egy olyan orvosnak / kórháznak, ami tudom, hogy feltehetően nem fog velem ótvarul bánni, na és persze emberszámba is venni - még ha a pénzemért is.


Érdekelne a véleményetek, mit gondoltok?



júl. 19. 14:21
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Tök mindegy mit gondolok, a havi tb-t ki kell fizetni. Velem már bántak többször is ótvarul a pénzemért, ne reménykedj.
júl. 19. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
71%
Azt a kis TB-t alapvetően azért fizeted, hogy ha valami nagyon sürgős probléma merül fel, akkor kapj segítséget. Magánorvosi ellátásban nincs sürgősségi. De lehet, hogy baleset ér, és órákon belül kell neked egy mentő, egy CT vagy egy műtét azért, hogy életben maradj...
júl. 19. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nem vélemény és nem gondolat, hanem kötelező fizetni. AKkor is, ha nem veszed igénybe.

Ha alkalmazott automatikusan fizeti a munkaáltató. Ha vállalkozó vagy, akkor is fizetned kell.

És lehetsz hirtelen rosszul, érhet baleset, szükséged lehet ügyeletre, mentőre.

Magándokihoz meg addig fogsz járni, amíg nincs komolyabb bajod. Vagy milliókat is ki akarsz fizetni? Csak kérdezem, mert van, aki megteheti, de kevesen vannak.

júl. 19. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
39%
Magánban NINCS sürgősségi ellátás! Éppen ezért minden esetben ki kell fizetni azt a 11000 Ft-os havi TB díjat! Csak hallkan meg súgom vannak ki vételek a TB meg nem fizetésére is! Például én, nekem már 2010. január 4. óta folyamatosan zöld a TB-ém és a TB kártyám is érvényes. És jelenleg sem fizetek TB-t! És akkor mi van? Voltam a NAV-nál is! Jogviszony rendezett! Nem kell fizetnem egy Ft-ot sem. És utolag sem fogja behajtani a NAV! Ez is biztos! Ugyanis van egy kis kapu! Ha valakinek az egészség károsodása meghaladja az 50%-ot akkor az mentesül a TB fizetése alol. Ugy hogy én ki birom, 2010 január 4. óta azt a havi 0 Ft-ot. Úgy hogy az egyessel nem értek egyet. Mert mi az hogy kell. NEM KELL fizetnem egy FT-ot sem! És hiába pontoztok le! Akkor is igy van! Hogy akinek az egésszség károsodás maghaladja az 50%-ot az mentesül a TB meg fizetése alol!
júl. 19. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
A TB kötelező minden bejelentett munkavállalónak és vállalkozónak, nincs kivétel, de ebben benne van a nyugdíj is. Viszont ahogy írták, magánban nincs sürgősségi, nincs onkológia és bonyolultabb esetekkel sem foglalkoznak, tehát megéri fizetni.
júl. 19. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Csak kérdést tettem fel, ezért nem kéne ilyen hangnemben válaszolni, különösen szól ez a #4-es válaszolónak. Nem ebben a formában lettem volna kíváncsi, de azért köszönöm mindenkinek. :)
júl. 19. 15:11
 7/10 A kérdező kommentje:
#4, Nagyon nagy kiskapu egyébként, hogy valaki az egészsége miatt kerül ilyen helyzetbe...
júl. 19. 15:13
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Az emberek csak azt nem képesek megérteni, hogy vannak olyan dolgok, amiket nem tudsz magánban intézni. Pl. nincs magán sürgősségi, nincs magán intenzív osztály, nincs magán onkológiai ellátás.


Tehát szép dolog, hogy te nem akarsz tb-t fizetni, mert úgy se használod, de mit csinálsz, ha mondjuk balesetet szenvedsz, vagy ne adj isten daganatos betegséged lesz, amire mondjuk elég jó esélyed van?

Mert hogy az intenzív osztályon egy napi tartózkodás több millió forint, ahogy egy onkológiai kezelés is több milliós tétel.

júl. 19. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
#8, Pontosan, erre voltam kíváncsi. Valójában reális és tényleg így lehet, meg nyilván van is.
júl. 19. 17:51
 10/10 anonim ***** válasza:
Ajánlanám neked az amerikai egészségügyi rendszert, na ott nincs TB, mindent te fizetsz.
júl. 25. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!