Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Szűrővizsgálatra jár szabadnap...

Szűrővizsgálatra jár szabadnap vagy egy nap táppénz?

Figyelt kérdés

Most úgy néz ki kötelezővé akarnak tenni bizonyos szűrővizsgálatokat.

Ezekre fog járni plusz szabadnap? Vagy ki tudom íratni magam ilyenkor?

(Utazással és várakozással együtt nekem egy nap egy ilyen vizsgálat, nem opció hogy csak egy kis késéssel menjek munkába vagy ilyesmi)


Vagy ezt hogy lehet megoldani annak, aki teljes munkaidőben dolgozik?


júl. 16. 15:44
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha még be is vezetik akkora lesz az ellenállás az emberek részéről, hogy azonnal megbukik!
júl. 16. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Amennyiben a sajtóban megjelent formában elrendelik, az alkotmányellenes, mert felnőtt, cselekvőképes embert nem lehet semmilyen orvosi beavatkozásra (ilyen a vizsgálat is, különösen, ha invazív) kötelezni. Megtámadhatod az elrendelést bíróságon, garantáltan nyertes per.


Aki kötelezhet, az inkább a munkahely, én ettől jobban tartok, viszont ebben az esetben értelemszerűen fognak adni szabadnapot.

júl. 18. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!